Лялька в житті дитини

© shymchuk.com.ua

Лялька відіграє величезну роль у житті дитини. Всі ми знаємо, що гра – це найважливіший вид діяльності у вихованні та розвитку дитини. У грі формується особистість дитини, її морально – вольові якості.

Чи часто ми, як батьки, думаємо про те, чому грають наші дітки, а головне, які якості у них формуються в процесі гри з сучасними іграшками? Сьогодні у світі фабричних іграшок, а також ляльок «Братц» і «Барбі», зовсім залишилося місця для добрих і простих іграшок, які несуть в собі любов тих, хто їх створював і зігріті теплом їхніх сердець.

Уява дитини також формується в грі. Граючи, дитина поєднує свої емоції і дії. Особистість дитини збагачується і розширюється в тих ролях, які він проживає під час гри. Тому батькам важливо звертати увагу на те, чим грається їх дитина.

Сучасні ляльки вже давно витіснили з нашого життя народну іграшку. Народні ляльки завжди радували дітей своєю простотою і наївністю. Крім того, що вони дарували людям добро, вони також привчали дівчаток до рукоділля. Народні ляльки не перестають нести в собі добро і в наш час, і вчать добру кожну дитину, яка з ними грає.

Ви можете з користю провести свій час, якщо почнете разом з дитиною створювати традиційні народні іграшки. Подаруйте вашій дитині можливість перетворитися на «маленького чарівника». Дозвольте їй отримати задоволення від спілкування з вами, а також від процесу рукоділля.

Чи знаєте ви, що вміння робити ляльки допомагає дитині пізнати себе, воно відкриває її серце для любові. Цікаво, що ляльки – це не просто витвір рук, це творіння душі людини.

Багато сучасних іграшок, на жаль, розвивають в дитині агресію, не залишаючи малюкові вибору дій. Скажіть, у що можна грати роботом зі зброєю? Які емоції викликає у вас така іграшка?

Іграшка ж, зшита своїми руками, буде викликати тільки добрі почуття. В результаті емоції дитини будуть розвиватися. Це корисно ще й тим, що малюк не буде накопичувати в собі негативні емоції, випліскуючи їх за допомогою своїх ляльок.

Граючи традиційними народними ляльками, ваша дитина буде вчитися творити, фантазувати, тренувати пам’ять. Ляльки допоможуть їй також навчитися спілкуватися і виявляти милосердя.

Але найголовніше – це, звичайно, емоційний контакт з лялькою. Діти прив’язуються до своїх улюблених ляльок, як до живих, і розставання з улюбленою іграшкою сприймається ними дуже болісно. Ніколи не викидайте старі ляльки: помийте їх, причешіть і зшийте для них новий одяг. Беручи участь разом з вами в цьому процесі, дитина навчиться доброті, чуйності та ощадливості.

Фото заголовку
За матеріалами