Михайло Лабковський говорить: 10 ознак чоловічої спроможності

© polonsil.ru

Михайло Лабковський – практикуючий психолог з 30-річним стажем, а останні 20 років ще й теле- і радіоведучий. Його лекції більше схожі на публічні консультації. Він абсолютно впевнений, що жити потрібно так, щоб було приємно; а щоб було приємно, робити потрібно тільки те, що хочеться, а чого не хочеться – не робити. І сам він так живе. На своєму сайті Михайло поділився 10 ознаками чоловічої спроможності.

  1. Він розраховує тільки на себе. Цікаво, що, незважаючи на всі зміни в суспільній свідомості традиційне уявлення про те, хто такий справжній чоловік, майже не змінюється. І для чоловіків життєвий, суспільно-резонансний успіх як і раніше важливіший, ніж для жінок. Я, наприклад, готовий прийняти жінку, яка живе за рахунок тата або чоловіка, але хлопець прямо зі школи повинен розраховувати тільки на себе. Заради себе ж. У зв’язку з цим, прохання до мам хлопчиків – послабити вуздечку і дати своїм синам можливість навчитися бути самостійними.
  2. Він самодостатній. Тобто не чіпляється ні за маму, ні за жінок, ні за друзів і в принципі не розглядає інших людей як спосіб вирішити свої проблеми.
  3. Він незалежний. На ділі мільйони чоловіків прямо залежать відразу і від своєї мами, і від цигарок, а найчастіше ще й від горілки і наркотиків. І знову привіт батькам: схильність до залежностей (а заодно і до прокрастинації – та сама не прибита поличка) формується в дитинстві, в основному через відсутність підтримки в сім’ї. І особливо в поєднанні з недовірою і тотальним контролем.
  4. Він не просить про допомогу. Звичайно, що чоловік може просити про допомогу в крайніх випадках, але не може жити, весь час розраховуючи на чиюсь допомогу.
  5. Він не йде на компроміси. В тому сенсі, що він не жертва. Він не прогинається, не підлаштовується під людей і ситуації, не підтримує відносини “заради перспективи”, не ходить на роботу, яка йому ненависна, не живе з жінкою, яку не любить і не кидається між дружиною і матір’ю, і не дозволяє маніпулювати собою ні одній із них.
  6. Він не порівнює. Чоловік і радий би не порівнювати, але на біологічному рівні влаштований так, що порівнює завжди і всюди. Однак, успішний, впевнений у собі чоловік в змозі контролювати цей процес і знає, що набагато продуктивніше порівнювати себе з самим же собою, але учорашнім. Задаватися питанням: “Що сьогодні я роблю краще, швидше, вище, сильніше, ніж вчора і рік тому?” Це дає реальну мотивацію для зростання і привід похвалити себе.
  7. Він приймає себе таким, яким він є. Відомо, що в нашому суспільстві прийнято з повагою ставитися до тих, хто завжди собою незадоволений і кому будь-який результат здається незадовільним. А задоволені, так звані “відпочиваючі на лаврах” це як би ледачі невдахи. В цілому, таке ставлення має право на життя, але добре ставитися до своєї зовнішності, фігури, розмірів – це по-чоловічому. Це називається прийняття.
  8. Він не бігає за жінками. Боюся накликати на себе жіночий гнів, але впевнений, що сильний чоловік не повинен, принижуючись, бігати за жінкою, яка його відкидає. Це руйнує його особистість. Він тоді “втрачає себе” і до любові все це має дуже опосередковане відношення. Ну не піддається жінка на залицяння, це ж відразу видно – не треба її діставати, знайдіть іншу!
  9. Уникнув кризи середнього віку або пережив її з найменшими втратами.
  10. Твердо знає, що жінка така ж людина, тільки краща.

Фото заголовку
За матеріалами