in , ,

Михайло Литвак: не змушуйте партнера виправдовуватися!

© psychologos

Не змушуйте партнера виправдовуватися, а просіть те, що вам потрібно.

Не питайте чому (спізнився, не прийшов, не зробив тощо), а попросіть (прийди вчасніше наступного разу, зроби тощо). Не змушуйте людину виправдовуватися перед вами, навіть, якщо вона чимось завинила.

Просте правило для чоловіків і жінок

Правило, яке не так легко виконати, особливо в любовних стосунках, а іноді не через слабкість інтелекту: просто ми звикли дорікати одне одному (адже докір – це все одно, що укус змії, як казав Карнегі) і навіть не уявляємо собі, як можна інакше.

Тому даю невеликі роз’яснення.

Коли мене запитують, якби я хотів, щоб до мене ставилися, я відповідаю: «Як хороша селянка до своєї дійної корови або як ревний автолюбитель до свого автомобіля».

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Коли корова починає давати менше молока або коли автомобіль почне «вередувати», то їх власники не кричать і не лають своїх підопічних, а намагаються з’ясувати причину зниження надоїв або причину стуку в моторі.

Будь ласка, не обурюйтеся, а прочитайте далі.

Якщо ми не будемо лукавити перед собою, то ми повинні визнати, що ми спілкуємося з іншою людиною тільки тому, що вона задовольняє наші потреби.

Це положення грунтується на фундаменті нашого спілкування. Звичайно, в обмін ми готові задовольнити і потреби партнера. Але давайте зараз зосередимо увагу на собі.

Уявіть собі, що ви голодні.

Минає година, дві, а то і три, а то і день.

І раптом хліб сам власною персоною іде до вас.

І ви накинетеся на нього з докорами: «Чому довго не приходив?!» Ні, напевно, постараєтеся швидше насититися ним, а якщо б він міг говорити, ви б йому сказали: «Я так турбувався про тебе! Адже тебе могли б з’їсти інші, дякую що прийшов».

Чому б це не сказати своєму коханому, якщо він десь затримався, не кинутись на шию, не обійняти, не поцілувати. Адже на відміну від хліба, який тільки дає нам, а ми йому нічого, то коханому і ми теж можемо щось дати.

Одна жінка успішно скористалася цим правилом. Її чоловік приходив додому досить пізно. Іноді о 2-3 годині ночі. Вона підозрювала наявність суперниці. Були скандали. Послухавши цю пораду, вона при пізніх появах чоловіка кидалася з радістю йому на шию. Днів через десять він став приходити вчасно.

Правило підходить і чоловікам. Можливо, їм навіть більше.

Вони ревнивіші.

Фото заголовку
За матеріалами

Сподобалось?

8 звичних пар продуктів, які не варто змішувати

Магічне прибирання: японське мистецтво наведення порядку в будинку і в житті