Налаштовані на бідність люди: 10 ознак

1. Почуття жалю щодо себе.

Налаштовані на бідність люди жаліють себе і вважають, що бути багатим їм не визначено долею. Хтось жаліє себе за те, що народилася жінкою (тому що у чоловіків більше можливостей), хтось жаліє себе за огрядну фігуру (тому що стрункі люди отримують кращі робочі місця), хтось оплакує свій зріст, національність, колір шкіри, релігію предків, деякі люди жаліють себе за те, що досі не вийшли заміж і не одружилися, інші плачуть через перстені на безіменному пальці або через штамп про розлучення, молоді бачать джерело проблем в недосвідченості, літні – в своєму віці.

Як ви думаєте, якщо людина жаліє себе через якийсь неважливий факт і цілими днями фокусується на ньому, як будуть діяти люди, що її оточують? Жаліти себе – це прекрасний спосіб знайти багатотонний якір, який зупинить вас на шляху особистого розвитку і забезпечить вічну бідність. Жаліти себе – це найкращий метод пошуку низькооплачуваної роботи й отримання жалюгідного існування.

2. Постійний пошук цінника з написом «Знижка»

І крамниці з транспарантом «Розпродаж», небажання платити за хорошу освіту своїх дітей (тому що вам ніхто не допомагав), прагнення змусити співробітників працювати якомога більше за якомога менші гроші – ось явні ознаки того, що друга звичка бідних людей у вас вже є.

Прагнення до тотальної економії – не ознака мудрості, а індикатор того, що ви відчуваєте дисбаланс прибутків і витрат і підходите до його вирішення з неправильного боку.

Запрограмована на багатство людина готова платити за речі їхню реальну вартість і щедро винагороджувати працю своїх помічників – і того ж чекає від інших.

3. Заняття справами, які ви ненавидите.

Катя ненавидить мити посуд, але ніхто не хоче допомогти їй. Іван терпіти не може гуляти з собакою, але лінується побудувати їй вольєр. Сергій Петрович скаженіє від необхідності складати квартальний звіт, але жоден з його заступників не в змозі це зробити. Ліза зневажає роботу аудитора, але тільки так може платити за кредит, який взяла на купівлю авто минулого літа. Всі ці люди готові до невдач і бідності – причиною тому є відчуття, які у них викликає необхідність робити неприємні справи.

Ключ до порятунку від третьої звички бідної людини – робити не те, що потрібно, а те, що викликає найбільше задоволення. Тільки в цій сфері ви доб’єтеся прекрасних результатів!

4. Вимірювання успіху грошима.

Бідна людина упевнена, що тільки володіння певною сумою грошей здатне принести їй радість. Лише певна сума на рахунку в банку може дарувати їй можливість відчути щастя завдяки дизайнерському одягу, красивому особняку, подорожам, незалежності від чоловіка або батьків чи звільнення з роботи. Але практика показує, що щастя так і не приходить.

Успішна людина вимірює щастя в одиницях, більш значущих, ніж долари, гривні або юані. У чому саме – кожен вирішує для себе.

5. Розтринькування більшої кількості грошей, ніж можна дозволити.

Кредитні картки й усміхнені співробітники банків з радістю допоможуть вам опинитися в борговій ямі. Адже людина, що не бажає стати успішною, не хоче зрозуміти різницю між корисним кредитом, узятим на розвиток власного бізнесу і згубною позикою для купівлі розкішної іномарки або величезного особняка.

6. Вибір миттєвої вигоди.

Бажання отримати відразу і по максимуму – відвічна властивість бідних людей. Вони не здатні зрозуміти те, що, влаштовуючись на посаду з середньою зарплатою в солідну компанію, можна через декілька років мати набагато більше, ніж якщо звертати увагу тільки на те, скільки ви отримаєте через місяць. Готові до невдач студенти говорять про те, що університет тільки забирає у них час, який можна було витратити на «заробляння грошенят».

7. Скиглення.

Життя важке? Просто жахливе? Довкруги панує дискримінація, корупція, блюзнірство, кримінал – вам, нормальній людині, немає дороги до успіху? З усім цим погодиться кожен потенційний невдаха.

Вакцина від цієї звички – креативність. Знаходьте унікальні можливості боротися з недоліками зовнішнього середовища, виходьте переможцем з самого початку невигідної для вас ситуації!

8. Порівнювання себе з іншими.

Петро думає, що він кращий за своїх однокласників, тому що єдиний закінчив восьмий клас на «відмінно». Василь упевнений, що він гірший за всіх своїх друзів, тому що єдиний не працює на літніх канікулах. Роман зневажає свого брата, тому що у того ще немає Лексусу, який вчора придбав Роман. А Олена хоче задушити свою подружку, тому що в тієї більше залицяльників. У всіх цих людей прекрасно розвинена восьма звичка невдахи – прагнення порівняти себе з іншими.

Подумайте, чи потрібна ця звичка вам або краще не допускати того, що зовнішній світ захоплює контроль над внутрішнім?

9. Вимірювання багатства грошима.

Істинно багаті люди не тільки розірвали зв’язок між щастям і грошовими знаками (позбавившись від четвертої звички бідняків), але і перекреслили знак рівності між розміром рахунку і поняттям багатства.

Справжнє багатство – це вміння залучати гроші, створювати їх на порожньому місці, організовувати новий вид бізнесу – і тоді вам не страшні ні податкові з генеральними прокуратурами, ні пограбування або викрадені номери кредиток.

По-справжньому успішна людина не залежить від обсягів власного мішка із золотом.

10. Ізолювання себе від своєї сім’ї.

Прекрасні невдахи виходять з тих, хто віддаляється від власної сім’ї, пояснюючи це небажанням її членів підтримати їх у важку хвилину, позичити грошей, зрозуміти, розділити переконання тощо. Вони не розуміють, що сім’я – це прекрасне джерело внутрішньої підтримки, до якого можна звернутися, коли у всіх інших сферах життя більше нічого не залишилося. Тільки любов близьких може допомогти піднятися з колін, коли не залишається жодної надії – і тоді досягаються справжні висоти.