in ,

Ниття навколишніх робить нас дурнішими

Як негативні слова впливають на мозок

Важливо розуміти, що мозок в чомусь схожий на м’яз. Позитивна активність тренує його. Негативна – послаблює.

Півгодинний вплив ниття, причому не обов’язково особистого, ЗМІ теж зійдуть, призводить до розгублення гіпокамп головного мозку: він позбавляється частини нейронів, відповідальних за прийняття рішень, і в голові утворюється “каша”.

Причому під ниттям мається на увазі саме ниття – скарги на сумне життя без найменшої спроби знайти вирішення проблем.

Уникайте таких людей як тільки можете, не давайте втягнути себе в ниття і бережіть свій гіпокамп.

Отже:

Вас дратують скарги інших людей? Така реакція цілком виправдана. Як недавно з’ясували вчені, необхідність слухати безперервний потік негативу погіршує роботу мозку.

Дослідження показали, що негативні слова стимулюють область мозку, пов’язану із сприйняттям і когнітивними функціями.

Якщо ви змушені занадто довго слухати чиїсь скарги, то незабаром почнете вести себе так само. Більш того, дослідники з’ясували, що невдоволення інших людей може зробити нас дурнішими.

Вплив негативу протягом 30-ти і більше хвилин, в тому числі інформації в ЗМІ, позбавляє нас нейронів в гіпокампі мозку, який відповідає за прийняття рішень. Практично, у вас в голові виникає “каша”.

Фахівці підкреслюють, що є велика різниця між тим, щоб приділити увагу дійсно проблемі і скаргою. Людина, яка скаржиться, як правило, не шукає вирішення проблеми, а просто хоче, щоб ви приєдналися до потоку її ниття.

Як захистити себе і свій мозок від впливу негативу:

1. Створіть дистанцію

Скиглії схожі на запеклих курців, які піддають нас пасивному курінню. Краще рішення в цьому випадку – не перебувати поруч з такою людиною.

2. Попросіть вирішити проблему

Якщо у вас немає жодної можливості уникнути  скарг від співрозмовника, запропонуйте йому знайти вирішення своєї проблеми. Можете просто задати питання: “І що ти збираєшся з цим робити?” Багато скиглії просто припиняють скаржитися, тому що їм не потрібно вирішення.

3. Створіть уявний захист

Якщо ніщо з переліченого вище не працює, спробуйте використовувати психологічні методи самозахисту. Уявіть, що ви накриті невидимим плащем або іншою перешкодою, або, що ви опинилися на далекому острові. Можна при цьому посміхатися і кивати в потрібний момент, в той момент як ви прогулюєтеся на уявному пляжі.

Фото заголовку
За матеріалами

Сподобалось?

4 найпростіших способи перевірити і розвинути свою гнучкість

7 ефективних способів звільнити свій мозок від негативних думок