Основні помилки батьків у спілкуванні з дорослими дітьми

Які типові помилки роблять батьки щодо своїх дорослих дітей? Як можна побудувати стосунки зі своїми дорослими дітьми, щоб вони задовольняли обидві сторони?

Скільки поколінь змінилося з часів існування людини, а запитання «ЯК БУДУВАТИ СТОСУНКИ З ДОРОСЛИМИ ДІТЬМИ?» залишається на сьогодні одним з важливих і основних в сім’ях. Когось ці стосунки не влаштовують, хтось вважає, що так і повинно бути, хтось не бачить проблеми і лише деякі отримують справжню радість від спілкування одне з одним. Основна причина непорозуміння в таких стосунках – це ДУМКА ПРО ТЕ, ЩО «МОЯ ДИТИНА – МОЯ НАЗАВЖДИ».

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ні, дорогі мамусі і татусі, ваші діти – це окремі особистості і після 18 років вони повністю повинні взяти відповідальність за власне життя і щастя в свої руки.

З того моменту, як вашому синові або доньці виповнилося 18, ви повинні зрозуміти, що роль матері для вас в минулому, тепер ви можете бути на рівних, як двоє дорослих та окремих людей. Роль матері з цієї пори змінюється і вона більше виступає в ролі друга, а не родича.

В основі всього покладена ПОВАГА до вашої власної дорослої дитини. Саме відсутність справжньої поваги заважає батькам ставитися до дітей як до рівних собі.

Основні помилки

1. Батьки вважають, що їхні діти так назавжди і залишаться в їхній владі. Це омана. Чим більше ви будете намагатися проявити владу у стосунках, чим сильнішим буде опір з боку сина або дочки.
2. Вказівки як жити, що робити, як і де вчитися і працювати. Цим  ви говорите своєму дорослому сину чи доньці, що він не здатний(-а) сам (-а) приймати рішення і вибирати.
3. Думка про те, що вона вам зобов’язана (за те, що народилася, за те, що ви її виховали; за те, що ви дбали про неї). Це також неправильно. Ваш син або дочка вам нічим не зобов’язані. Коли ви надумали народити дитину, це ж було ваше рішення, ви її хотіли. Інша справа, що виховувати потрібно так, щоб у дітей було почуття величезної вдячності до батьків.
4. Порушення кордонів. Часто батьки втручаються з непроханими порадами, намагаються впливати на вибір супутника життя, планування нової сім’ї.
5. Образи. Образи говорять про те, що в обох сторонах (батьки – діти) є недомовки, минулі травми. Дуже часто батьки ображаються на своїх дітей за те, що їх не влаштовує ставлення і холодність з боку дорослих дітей.

Можна ще перераховувати помилки батьків дуже довго, але суть, причина всіх їх буде така:

– Наші діти виросли і ми раптом виявилися непотрібними… Так, потрібно зізнатися собі в цьому. Уявіть, це зазвичай буває у тих батьків, які все своє життя присвятили дитині. І раптом – порожнеча…

Що робити? Тому мами і татусі продовжують свою «Справу» виховання. Почуття непотрібності виникає тільки тоді, коли людина не потрібна сама собі.

– Батьки, як і раніше хочуть для себе насолод від дорослої дитини. Звідси образи, вказівки, вимоги, поради. Колись ви народили, щоб ним насолоджуватися (гратися, піклуватися, захоплюватися – вдумайтеся, це ж ви отримували позитивні емоції!). Тепер хочете продовження…

– Небажання або страх жити власним життям.

В основі причин лежить егоїзм.

Будьте сміливими, щоб дивитися правді в очі!

Фото з відкритих джерел
Переклад Тутка за матеріалами