Перестаньте імітувати звички успішних людей: це Вас знищує

© DariusForoux.com

Ви бачили їх? Cтатті та книги, які обіцяють розкрити вам таємниці їх успіху. Заощаджуйте собі час і перестаньте читайте їх. Я поясню вам чому за хвилину.

Існує безліч різних типів публікацій в стилі “як стати успішним”. Найбільше я люблю ті, в яких стверджується, що між переможцями і переможеними є різниця.

Щось на кшталт: “Така поведінка відокремлює успішних людей від середняків”. Або як щодо публікацій, в яких перераховуються звички мільйонерів і мільярдерів? Це так передбачувано.

Цей тип статтей та книг створений для того, щоб ви могли відчути себе краще. “Бачите! У мене є всі ознаки успішної людини. Я один з них!”.

Вони завжди концентруються на результаті. Не на процесі. Навчання, вивчення і крадіжка корисних звичок і тактик – це ще треба вміти. Але я зараз не про це. Я говорю про людей, які концентруються тільки результаті. Тобто успіху.

Також всі вдають, що слово “успіх” – не обов’язково гроші та багатство. Але це неправда. Коли ми говоримо про успіх, ми всі маємо на увазі гроші. Давайте говорити відверто.

Дерек Сіверс, автор “Все, чого ти хочеш“, сказав свою найкращу фразу на шоу Тіма Ферріса, коли його запитали про успіх:

Зверніть увагу, що ми всі маємо на увазі, коли говоримо “стати успішним” – ми насправді маємо на увазі “розбагатіти.

Я не думаю, що є в цьому щось погане щоб стати багатим. Люди можуть ставити перед собою будь-які цілі.

Але давайте не кривити душею і не робити вигляд, наче “тільки ви самі можете визначити – що для вас є успіх”, а потім говорити про звички мільйонерів.

Минулого тижня я розмовляв зі своїм ментором про цей феномен. Він ніколи нічого не читає в онлайні. Йому подобаються газети й аналогові книги. Він не дуже захоплюється технологіями.

Ще рік тому у нього все ще була Nokia 6310i. Можна дзвонити, писати SMS і грати в Snake II – все.

Коли він дізнався, що Nokia закриває цю лінійку, він реально пішов і купив чи п’ять, чи то шість цих телефонів. Йому подобається те, що батарея не розряджається цілу вічність.

Як би там не було, мій ментор – він “олдскульний”. І ми з ним обговорювали те, як більшість людей визначає успіх. Ось що він сказав:

Є велика різниця між вивченням успіху і побудовою успішного бізнесу або кар’єри. Це як талант і важка праця. Я знайомий з безліччю талановитих людей, які ніколи нічого більш-менш значимого не зробили.

А ще я знаю багато людей без будь-яких особливих здібностей, які створили дивовижні речі. Знання того, як стати успішним, не гарантує досягнення успіху. Я глибоко переконаний у протилежному. Люди, які не вважають, ніби все на світі знають, досягають в житті набагато більшого.

Я думаю, він має рацію. Я повинен бути чесним. Я сам намагався “навчитися звичкам успішних людей” в минулому. Але я ніколи не дивився на це з такої сторони.

Мій ментор спробував мені пояснити, що успіх досягається не шляхом копіювання інших. Не важливо, скільки у вас однакових звичок з успішними людьми – це взагалі нічого не означає.

Кореляція не означає причинно-наслідкові зв’язки.

Це саме те що він сказав. Читання книг і статей про успіх – марна трата часу, тому що вони не вчать вас нічого корисного.

Навпаки, вони можуть спровокувати у вас “тунельний” зір – ви почнете ставити собі цілі, які поведуть вас у невірному напрямку.

Наприклад, ранні підйоми зранку. Ця звичка завжди присутня в списку успішних. Але пробудження – це не навик, який допомагає вам щось робити. Коли ви намагаєтеся наслідувати багатого чоловіка, який рано встає – ви думаєте, що теж станете багатим завдяки раннім підйомам?

Ось тому я і вважаю дивним прагнення людей наслідувати спосіб життя багатих людей. В чому сенс? Навіть якщо ви знаєте точні складові успіху, для вас це не обов’язково корисно.

Річард Бренсон – один з найвідоміших людей на планеті. Багато хто вважає, що він – найуспішніший підприємець в історії.

Він написав величезну кількість статей і книг. Його “заінтерв’ювали”, “зааналізували” і “задосліджували” ледь не до смерті. Ми знаємо все про звички і спосіб мислення Річарда Бренсона.

Мені цікаво: якщо ми всі так пристрасно намагаємося його імітувати, то чому у світі досі не з’явилося ще більше світових знаменитостей серед підприємців? Саме так. Це не так просто.

Я розумію, чому ми наслідуємо успішних людей. Ми всі хочемо результату, але ніхто не хоче працювати самостійно.

Я не читаю статті про успіх. Мене не цікавить, чи говорите ви тільки заради того, щоб говорити, чи можете підкріпити свою промову результатами. Просто не можна гарантувати комусь, що він досягне успіху, якщо буде робити те або те. Але це не головна причина, через яку я не намагаюся імітувати успішність.

Краса в боротьбі.

Якщо ви сліпо наслідуєте інших, ви вбиваєте свій характер. Найкраще тут підходить коментар Ральфа Уолдо Емерсона:

Заздрість – невігластво, наслідування – самогубство.

Будьте собою. Це найбільше кліше філософа-любителя. “Наслідування – смерть”. Так навіть краще, ніж нудне “будь собою”. Але означає це одне й те саме.

Давайте на хвилину уявимо, що хтось може надати вам точні інструкції, як досягати успіху. Чи будете ви їх виконувати? Чи віддасте перевагу своїй дорозі?

Навіщо взагалі турбуватися про результат, адже життя – це не тільки успіх, що б ми під ним не розуміли. Життя – це боротьба за розуміння, як воно влаштоване. Істина, від якої багато з нас намагається втекти.

Один з моїх улюблених музикантів Джей Коул написав пісню Love Yourz про цю концепцію. У ній співається:

Є краса в боротьбі, потворність в успіху.

Подумайте про це. Якщо ви дістанетеся до пункту призначення, але виявите, що це не те місце, в якому ви насправді хотіли опинитися?

В цьому і полягає небезпека копіювання. Будьте вищими. Завжди дотримуйтесь власного шляху, як би складно це не було. І любіть його. Тому що це єдино правильний шлях з усіх.

Фото заголовку DariusForoux.com
За матеріалами DariusForoux.com