Проста вправа для діагностики того, що відбувається в житті

Пропоную дуже просту діагностичну дію, яка допомагає більше дізнатися про те, що відбувається глибоко у вас важливого.

Як живе зараз моє справжнє «Я»

І після діагностики — вправа, що допомагає перетворити деструктивні думки в конструктивні, визначитися, заспокоїтися або налаштуватися на активність — в залежності від того, що вам потрібніше.

Зайшовши в свою квартиру озирніться навколо, пройдіться повільно по ній, відкриваючи й заглядаючи в кожну шафу, куточок і закуток. Наскільки функціональним, чистим, красивим є ваш будинок зовні й зсередини?

Те, як ми організуємо свій простір, у якому живемо, безпосередньо пов’язане з тим, як ми живемо самі з собою і з іншими.

Діагностичним простором може бути не тільки квартира, але і кімната, робочий стіл і навіть сумка.

1. В одній квартирі при першому погляді все здається на своєму місці, порядок і чистота. Але якщо заглянути всередину першої ліпшої шафи — то там «чорт ногу зломить»: речі — мало не вивалюються при відкритті дверцят. Господар сам не пам’ятає, що у нього там зберігається.

Цілком можливо, що і живе він схожим чином: важлива цій людині та особистість, яку вона пред’являє світу — набір масок, соціально схвалених для досягнення цілей.

А те, що є його сутністю — давно закинуте подалі в куток. І людина сама вже не пам’ятає, ким вона насправді є, чого хоче і що відчуває. Хворіє можливо. Трішки. Всередині. А зовні — все добре.

2. Бувають квартири, які нагадують склади — немає вільного місця — все зайнято якимись коробками, речами, дуже потрібними.

Такі смітники, швидше за все, є і внутрішнім життям господаря. Псевдоважливими речами — знаннями, установками, обіцянками, уявленнями про себе зайнято весь простір душі. І немає місця для нового. І якщо комусь не подобається — то тільки тому, що самі дурні, а я знаю точно — який я і хто я.

3. Є аскетичні оселі — мінімалізм у всьому. Порядок всередині і зовні. І при цьому, ніяких надмірностей у вигляді квітів, фотографій, картин, шторів, килимів чи інших елементів декору, які роблять інтер’єр по-справжньому особистим, теплим і затишним.

Що можна сказати про господаря такого «порядку»? Навряд чи ця людина є володарем широкої душі, поруч з якою можна зігрітися або зарядитися енергією.

Можливо, їй чужі близькі стосунки, де унікальність — важлива складова подібного досвіду.

Подивившись на свій простір можна зрозуміти про те, як живе зараз моя сутність, моє справжнє «Я».

Споглядаючи захаращені шафи запитайте себе:

  • «Про що не хочу думати я у своєму житті?»,
  • «Які проблеми засуваю подалі, тому що боюся з ними познайомитися?»,
  • «Бардак в якій сфері, темі мого життя існує стільки часу?».

Якщо вся квартира і зовні, і всередині шаф являє собою «хаос і безлад» — варто серйозно подивитися на те, чим наповнюєте своє життя.

Бардак в кімнаті підлітка — норма. Глибока криза самоідентифікації проходить з бурхливим руйнуванням колишніх поглядів, зародженням нової самостійності через визначення себе в цьому світі.

«Хто Я», «Який Я» — ті питання, на які повинен відповісти підліток. І поки він шукає ці відповіді — безлад у його кімнаті — відображення цієї кризи.

Якщо доросла людина «раптом» перестала підтримувати порядок там, де він завжди у неї був — це може говорити про схожі процеси усередині, про якусь внутрішню кризу.

Уважність до того, як я організовую свій простір допомагає перебувати в резонансі зі своїми станами, проблемами, щоб не запускати те, що може бути виправлено без великих втрат для людини.

Тепер про вправи на відновлення. І так, це — прибирання.

І в прибиранні є дуже багато для психічної гігієни. Це і тренування прийняття рішень, тренування вибору, тренування упорядкування та знаходження змісту. Для речей.

І через них — для того, чим наповнена ваша душа, ваш внутрішній світ. Робота через зовнішнє до внутрішнього. Що зовні — те і всередині.

Коли прибираєш на полиці шафи, то доводиться  багато разів запитувати себе:

  • «Чи потрібна мені ця річ?»
  • «Для чого вона мені?»
  • «Де їй краще бути, щоб вона мені служила і не припадала пилом?»

Так приводяться в активність внутрішні ресурси.

Викидаючи старі або зламані речі, всередині себе ви несвідомо стаєте спроможними очистити себе від віджилих установок, непрацюючих стратегій.

Додаючи в інтер’єр яскравих фарб, ваших особистих виробів, прикрашаючи і оновлюючи його — у вашій душі готується на старт нова грань вашої індивідуальності.

Проводячи регулярно прибирання в різних частинах свого будинку, ви автоматично займаєтеся і психогігієною.

Розчищення нашого будинку душі — справа складна, тому що невидима і для багатьох малоусвідомлена. Ясність з приводу того, як я живу зараз, що необхідно змінити і для чого можна отримати різними способами — через саморефлексію, читання, роботу з психологом.

І також ще одним способом, що допомагає в цій важливій справі може стати буденне прибирання вашого простору.

Бо як ззовні, так і всередині.

А що в своєму будинку бачите ви?

За матеріалами