in ,

Психосоматика – плечі: протиріччя між тим, що ми ПОВИННІ, і тим, що ми ХОЧЕМО насправді

Плечі представляють найглибший аспект енергії дії, який виражає наші думки і почуття з приводу того, що і як ми робимо, робимо ми те, що хочемо, або робимо щось неохоче і як до нас ставляться навколишні.

Плечі представляють перехід від зачаття до втілення, тобто дію. Тут ми несемо на собі тягар світу і відповідальність за нього, адже тепер ми вже знайшли свою фізичну форму і повинні зіткнутися з усіма особливостями життя.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Плечі – це також те місце, де виражається емоційна енергія серця, яка потім проявляється через руки і кисті (обійми і ласку). Саме тут розвивається наше бажання творити, виражати себе і створювати.

Чим ближче до себе ми тримаємо ці почуття і конфлікти, тим більше напруженими і скутими будуть наші плечі. Чи багато хто з нас роблять в житті те, що хочуть?

Чи справді вільно ми висловлюємо свою любов і турботу?

Обіймаємо ми саме того, кого хочемо обійняти?

Чи хочемо ми жити повноцінним життям, чи віддамо перевагу закритися і замкнутися в собі?

Чи боїмося ми бути собою, діяти вільно, робити те, що ми хочемо?

Щоб виправдати стримування себе, ми покладаємо на наші плечі ще більше внутрішньої напруги, яка проявляється в почутті провини і страху.

В результаті м’язи деформуються, підлаштовуючись під ці емоції. Це видно на прикладі сутулих плечей, які не витримують тягаря життєвих проблем або провини за вчинки, скоєні нами в минулому.

Ми високо тримаємо напружені плечі через страх або занепокоєння.

Якщо плечі відведені назад, а грудна клітка видається вперед, значить, ми хочемо показати себе з зовнішньої сторони. Спина ж тоді буде слабкою і кривою.

М’язи відповідають ментальній енергії, і дуже часто енергія “застрягає” в зоні плечей, так як тут закладені багато з тих бажань, які ми стримуємо. Напруга, яка переважає в лівій стороні, пов’язана з жіночим началом в нашому житті: можливо, ми недостатньо повно проявляємо себе як жінка або нас турбує наше спілкування з жінками. Ця напруга також відображає наші почуття, здатність їх висловлювати і творчу сторону нашого життя. Напруга в правій стороні більше пов’язана з чоловічою природою, проявом агресії і влади. Це керуюча й діюча сторона, яка бере на себе всю відповідальність. Вона буде відображати нашу діяльність, а також стосунки з чоловіками.

Плечі допомагають виразити своє ставлення: ми знизуємо плечима, якщо не знаємо, як вчинити, відвертаємося, якщо не хочемо з кимось спілкуватися, ведемо плечем, часто в знак запрошення, в тому числі і до сексу. “Застиглі” плечі можуть вказувати на чиюсь холодність по відношенню до нас або нашу власну – емоції “застигають”, ще не встигнувши отримати вирази.

Зламане плече свідчить про більш глибокий конфлікт – про порушення глибинної енергії, коли протиріччя між тим, що ми плануємо або повинні зробити, і тим, що ми хочемо насправді, стають нестерпними.

Деббі Шапіро з книги «Тілорозум. Робоча книга як тіло і розум працюють разом»

Фото з відкритих інтернет-джерел
За матеріалами

Сподобалось?

13 ситуацій, в яких пізнає себе кожна мама

Я виховую дітей на хуторі