“Секретарка розуміє свого боса краще, ніж його дружина”

Популярний англійський журналіст Фредерік Сендс (Frederick Sands), згодом зарубіжний кореспондент лондонської “Дейлі мейл”, взяв інтерв’ю у К. Г. Юнга в Кюснахт і в результаті цього, послідовно опублікував п’ять пов’язаних одна з одною статей в “Дейлі мейл” (25- 29 квітня, 1955 року). К. Г. Юнг був ознайомлений з текстом інтерв’ю і схвалив його.

Інтерв’ю з Карлом Гюставом Юнгом 1955 року

Найголовніший інтерес людини полягає в її роботі. Але для жінки її роботою і її справою є чоловік.

Так, я знаю, коли я так говорю – це звучить як зручна філософія егоїстичного самця. Але шлюб означає дім.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

А дім, як гніздо – в ньому немає місця для двох птахів відразу. Одна сидить всередині, а інша сидить на його краю, дивиться назовні та займається справою за його межами.

Марнославство чоловіків в більшості випадків – результат їхньої професійної діяльності. Іноді, воно навіть досягає гротеску.

Більшість чоловіків бояться чогось і сповнені забобонів, яких практично немає у жінок. Чоловіки схильні обурюватися на будь-які втручання в їхній образ мислення і в їхні обмежені переконання.

Це особливо відноситься до поняття чоловічого престижу – чоловіки відчувають, що повинні охороняти його, навіть, коли йому нічого не загрожує.

Але найчастіше вони страждають просто через страх (за свій престиж). Чоловіки майже завжди бувають нечесними або з самими собою, або з навколишніми. Тому багато жінок плачуть, бажаючи кращого розуміння з чоловіками.

Їхні чоловіки не в змозі це зрозуміти, що не дивно, тому що чоловіки не розуміють жінок ніколи.

Але і жінки не в змозі зрозуміти, що на роботі їхні чоловіки не монархи, а службовці, які повинні виконувати свій робочий борг – терпіти знущання боса, наприклад. І найкращий засіб від цього – жіноче розуміння.

Після цілого дня, проведеного в таких несприятливих умовах – намагатися бути приємним з людьми, які йому не подобаються – чоловік приходить ввечері додому з бажанням знести кому-небудь голову. Замість цього він продовжує ці тортури: вимушений бути милим зі своєю дружиною.

У жінки, звичайно, теж багато денних турбот з дітьми і господарством. Вона хотіла б поговорити про них. Вона, по суті, просто в настрої для бесіди.

Але її чоловік втомлений і мовчазний. Середня жінка не може подумки уявити собі проблеми чоловіки. Секретарка розуміє свого боса краще, ніж його дружина.

Я ніколи раніше не говорив так багато про це в інтерв’ю. Напевно, у мене будуть проблеми – особливо з жінками – через деякі речі, які я сказав.

Жінки набагато жорстокіші, ніж чоловіки. Називати жінок слабкою статтю – це цілковита дурниця.

Остерігайтеся цих створінь з ангельським обличчям, які завжди здаються слабкими і безпорадними і говорять тоненьким голосочком. Вони найжорстокіші з усіх. Будьте обережні і готові до всього зі спокійною жінкою.

Стара приказка “в тихому болоті чорти водяться” – особливо, стосується жінок.

Я знаю, це звучить злісно, але спокійна жінка, як правило, містить у собі безліч сюрпризів для нас, як тільки ми починаємо занурюватися в їх глибину. Балакучих жінок не можна розуміти буквально.

Часто їхні розмови не мають під собою підстав. Багато людей занадто багато говорять, тому що не хочуть обговорювати важливі речі.

Жінки, які багато говорять, менше думають. Жінки будуть називати мене цинічним і не будуть мені вдячні за таку відвертість.

***

Жіночий інстинкт – захопити й утримати одну людину. Чоловік інстинкт – отримати якомога більше жінок.

Чоловік намагається не попадатися якомога довше, намагається вислизнути від свого переслідувача. Це є інстинкт прудконогих тварин: врятуватися втечею.

Для жінки найкраща здобич – це чоловік, якого жодній іншій жінці не вдалося зловити. Спіймати чоловіка, якого може зловити будь-яка жінка, робить цю перемогу відносно марною.

Але одного разу, отримавши чоловіка, жінка тримає його міцною хваткою і не допускає близько ніякої іншої жінки. Це природно і необхідно, бо це природа чоловіка – зупинятися то тут, то там і потім летіти знову – якщо він може.

Є, наприклад, деякі цілком мужні чоловіки, які мають певне уявлення про жінку, яка їм потрібна, вони йдуть прямо до цієї жінки та їх ніколи не турбують інші жінки.

Деякі чоловіки одружуються лише про людське око, бо вони не з тих, хто залишається в гнізді.

І якщо вони не будуть обережні, вони можуть знайти за межами свого гнізда жінку, яка літає на свої власні випадкові вилазки.

Жінка почуває себе найкраще тільки тоді, коли вона любить чоловіка. Особисті стосунки – це її основна потреба і коли це порушується, вона стає незадоволеною, що часто призводить до розлучення.

Але це, звичайно, не означає, що чоловіки і жінки повинні байдужо спостерігати за тим, що відбувається.

***

Деяка напруженість повинна переважати у стосунках в повсякденному житті, інакше не може бути ідеальних стосунків в сексі – і це “повинно” бути між чоловіком і дружиною.

До мене на консультацію одного разу прийшла “ідеальна пара”. Щось пішло не так. Коли я подивився на них я задався питанням: “Що ж привело їх до мене?”.

Здавалося, вони чудово підходять одне одному за всіма параметрами, і, як я незабаром виявив, вони були забезпечені усіма матеріальними благами, які тільки можуть зустрітися в житті.

Але в підсумку я знайшов, що справжня біда була в тому, що вони занадто добре підходили одне одному. Це спричинило відсутність напруження, яке існує в інтимних стосунках. Вони були схожі настільки, що нічого не відбувалося – ситуація настільки ж важка, як і протилежна крайність – повна несумісність.

Подивіться на це з точки зору повсякденного життя. Чи буде розмова цікава, коли ти знаєш заздалегідь, що партнер згоден з усім, що ви говорите? Стимул до дискусії вмирає. Коли ви знаєте, що ваша думка узгоджується з думкою вашого партнера, немає сенсу обговорювати її зовсім. Отже, про що ж залишається говорити?

Набагато цікавіше й продуктивніше обговорити щось, про що різні думки. Ми не особливо насолоджуємося обговоренням, з яким всі згодні – немає ніяких перешкод для подолання, ніякої напруги, ніякого продуктивного потоку.

Різниця в думках може бути плідною.

***

Моральні, фізичні, різне мислення – природа створила величезні відмінності між чоловіком і жінкою. Він знаходить свою протилежність в ній, а вона в ньому. Це створює напругу.

Якщо чоловік і жінка однакові, з’являється застій. Грунт буде стерильний. Там, де плоска рівнина немає потоку води; воді нікуди текти; вона застоюється.

Для отримання енергії необхідні протилежності – і на високому, і низькому плані. Повинна бути різниця в рівнях, і чим вона більша, тим швидше й рішучіше стає потік води.

Особисто для мене, красива жінка – це джерело занепокоєння. Красива жінка, як правило, жахливо розчаровує; це як шматок пирога, який бачиш, але не можеш з’їсти.

У чоловіків краса і мозок рідко зустрічаються разом. Мозок дуже привабливого чоловіка, атлетичної статури перетворюється всього лише в придаток до його прекрасного торсу …

Фото з відкритих інтернет-джерел
За матеріалами