in , ,

Сергій Ковальов: Хочете досягти успіху в стосунках – дотримуйтеся 3 умов!

Скажіть, чи ви хотіли б, щоб вас всі любили? Або якщо і не всі-всі, то принаймні ті, які входять до числа вельмишанованих в соціальній психології Вагомих Інших Осіб?

Тільки не кажіть мені, що це неможливо! Можливо, та ще й як! Інша річ, що я не впевнений в тому, що це завжди (завжди!) так вже потрібно. Бо бути людиною, приємною у всіх сенсах, означає реально підтримувати тільки приємні взаємини.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тобто без необхідних для руху вперед конфронтацій і до того – без будь-яких конфліктів. Не випадково в тій самій стародавній і вже, на жаль, майже міфічній Одесі завжди говорили, що хороший хлопець – це не професія.

Але якщо ви відповіли на моє запитання впевненим «Так!», то познайомтеся з трьома дуже простими умовами вашої приємності.

Умова перша – суть реалізації емпірично знайденого психологами правила «три до одного». Виявилося, що для того, щоб від тебе не жахалися, як від горезвісної «смачної страви з гарніром з лайна», необхідно суворо і чітко повідомляти співрозмовникам не більше однієї поганої новини на обов’язкові три хороші. В іншому випадку вас досить скоро визнають тим  недобрим вісником, яких в минулому, як запевняють, просто вбивали, а в наші часи всіляко уникають.

Умова друга: неухильне виконання так званого «правила СВП» А. Раппопорта. Останнє він довів, емпірично дослідивши, що найбільш ефективним способом поведінки і комунікацій є поєднання трьох характеристик:
1. співробітництва (С)
2. взаємоповаги (В)
3. пробачення (П).

Отож:

  • демонструйте стійкий настрій на співпрацю;
  • проявляйте невпинну повагу до партнера і/або співрозмовника;
  • не соромтеся (ба навіть більше: не бійтеся…) пробачати інших як за скоєне, так і за незроблене
    І можна гарантувати, що саме ці доданки хорошого ставлення не просто дозволять вам бути людиною, приємною у всіх вимірах і обов’язково рано чи пізно будуть «віддзеркалені» вашими опонентами.

Умова третя – постійний контроль за станом свого так званого Емоційного Банківського Рахунку (ЕБР) і відповідне його поповнення в потрібних випадках. Що таке ЕБР?

За автором цієї ідеї С. Кові, це просто метафора, що означає рівень довіри, який був вами досягнутий у стосунках з іншими людьми (причому з кожною у вас окремий ЕБР…). Таке собі відчуття впевненості і надійності, яке ви відчуваєте щодо взаємин з конкретною людиною. «Внесок» до цього банку означає автоматичне підвищення взаємної довіри, яким можна вже і скористатися. Ну, а будь-яке «зняття з рахунку» – відповідне її (довіри) зниження.

Автор стверджує, що існує шість основних типів вкладів на Емоційний Банківський Рахунок:

1. Розуміння іншої людини, за якого те, що важливе для неї має бути для вас настільки ж важливим, наскільки важлива для вас ця персона.
2. Увага до дрібниць, коли ви всіляко демонструєте людям знаки уваги і добре, дбайливе ставлення.
3. Виконання зобов’язань і обіцянок, де принцип «якщо сказав, то зробив» стає для вас обов’язковим.
4. Вияснення очікувань у зв’язку з ролями, позиціями, статусами, цілями і навіть просто поняттями. А це означає те, що ми не виходимо з дивної гіпотези про наявність навичок телепатії (читання думок) у кожного з партнерів, а відкрито обговорюємо, що кожен з нас розуміє під всім перерахованим вище.
5. Прояв цілісності особистості, тобто, як мінімум, банальних чесності і прямоти без жодних лицемірства і ходіння довкола, що, до речі, найбільше проявляється в лояльності до відсутніх (без пліткувань про тих, кого зараз тут немає).
6. Щирі вибачення при знятті з рахунку, як при використанні досягнутої довіри в своїх інтересах, так і при різних «зловживання» іншими за рахунок порушення двох вищенаведених умов та решти негативних проявів.

Зробіть (і робіть…) все це для всіх своїх Вагомих Інших Людей (а краще взагалі для всіх і для кожного) і ви побачите, що люди цілком здатні на любов, вдячність і повагу. Якщо, звичайно, бачать це і від вас.

Фото з відкритих джерел
Переклад Тутка автор Сергій Ковальов

Ми в 20 vs. ми в 30: мудрі ілюстрації

Чим БІЛЬШЕ ми даємо дітям, тим МЕНШЕ вони вміють і хочуть