Сергій Лазарєв: «Хочете бути здоровим? Ніколи ні до кого і ні до чого не висувайте претензій»

The 

Вважається, що вільні від нав’язаних страхів і шаблонів натовпу особистості з цікавістю вивчають роботи таких психологів, як Сергій Миколайович Лазарєв. Сергій Миколайович пройшов великий дослідницький шлях. Починаючи з 80-х років він накопичив настільки багато власних відкриттів, намагаючись простежити причинно-наслідковий зв’язок між світоглядом людини, що цього вистачило на 29 книг.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Неймовірно цікаві випадки, описані Лазарєвим та пояснення, наведені до них, гідні прочитання. Одні з найцікавіших його цитат ми публікуємо сьогодні, спеціально для вас.

1. Я раніше не розумів, чому в культурі існує негласне правило, що забороняє читання під час їжі. Виявляється, їжа з книгою, перед екраном телевізора, за обговоренням політичних і сімейних проблем може травмувати душу людини, тому що під час їжі інформація вільно проходить в підсвідомість.

2. Будь-яке захворювання, будь то порушення на рівні органіки або функціональне, гальмує в душі агресію.

3. Чи знаєте, чому ви п’єте?

Людина повинна любити навколишній світ, а якщо вона любові до світу не відчуває, у неї в душі розвивається стан дискомфорту, починається душевна мука.

Людина намагається приглушити душевний біль за допомогою хоч якихось засобів. Це призводить до наркоманії, алкоголізму, різних видів токсикоманії.

Справжня причина наркоманії та алкоголізму – це знижений рівень любові у вашій душі. А виникає такий стан через сильні образи, через придушення любові до людей.

4. Хочете, я дам вам пораду, як бути здоровою людиною і довго жити?

Ніколи ні до кого і ні до чого не пред’являйте претензій.

Ні до долі, ні до Бога, ні до минулого, ні до людей.

Зовні поводьтеся як завгодно, але всередині – будь-яка ваша претензія є програма знищення того, до кого ви її висуваєте. Клітина не може висувати претензії до організму, виходячи зі своїх особистих інтересів. Не може, бо це програма розпаду організму. Така клітина захворіла і відторгується.

5. У побуті ми часто дозволяємо собі погано відгукуватися про людей, про самих себе, про свою долю. Виявляється, ця звичка руйнує у людини… зуби.

6. Ми завжди підсвідомо першими ображаємо того, хто потім своєю поведінкою завдає нам образу.

7. Річ в тому, що заповіді Христа звернені не до форми, а до змісту, до наших емоцій. «Хто вдарить тебе по щоці, підстав йому й іншу» – це не є заперечення фізичного захисту. Це означає, що у відповідь агресії не повинно бути всередині.

8. Реально змінити ситуацію навколо себе можна, тільки змінюючи себе. Перше, що треба зробити: відмовитися від бажання керувати ситуацією. Зрозуміти, що ситуація в дрібницях, працюючи проти, в головному працює на Вас.

9. Уявіть, що ви познайомилися з прекрасною жінкою, кажу, я, і ваша душа рветься до неї, і ви готові плакати від щастя, і коли думаєте про неї, у вас все тремтить всередині, і в душі з’являється почуття незрозумілої і невимовної краси, і ви відчуваєте, що починаєте змінюватися, душа стає добрішою і кращою, і ви вважаєте, що це любов, але це не любов – це півлюбові.

А тепер уявіть, що кохана жінка образила вас або зрадила, або негідно себе повела. І якщо всі ці почуття, які ви випробували спочатку, ви зуміли зберегти, то ось це вже справжня любов.

Справжнє пізнання світу починається не стільки із задоволення і болю, а вірніше, з подолання його. Найвищий біль може витримати той, хто може витримати найвище щастя.

10. Починайте з відчуття, що кожну секунду все, що є навколо Вас, може зникнути, що кохана людина кожну секунду може зрадити, піти, образити або померти. Що кожну секунду можете померти і Ви. Тоді потроху претензії підуть, а любов залишиться. Ваше почуття любові ні від чого не повинно залежати.

11. Божественною милістю не можна управляти своїми очікуваннями.

12. Не можна молитися тому, кого ненавидиш.

Виявляється, будь-яке пряме невдоволення Богом проходить в душу і залишається там. І потім в критичній ситуації людина починає молитися, але її молитва не спрацьовує.

Крім прямих претензій до Бога, є непрямі.

Вони йдуть через три складові.

  • Перша — невдоволення Богом через навколишній світ, суспільство, державу, групу людей.
  • Друга — претензії до Бога через батьків, коханих та близьких людей.
  • Третя — претензії до Бога через невдоволення ситуацією, собою, своєю долею.

Будь-яке тривале незадоволення собою або ситуацією є підсвідома образа на себе, на долю, на Бога.

13. Будь-який метод лікування, який не спирається на духовний розвиток людини, веде до деградації.

14. Коли людина щиро просить вибачення, її душі може бути дуже болісно, тому що це зміна.

15. Замкнутість, небажання і невміння спілкуватися з людьми — це одна з ознак високої гордині.

16. Через свідомість, логіку, докори і вимоги виховувати людей нереально. Відчуйте абсолютну внутрішню беззахисність. Відкиньте все, окрім любові.

17. Стосунки з людиною — засіб для розвитку любові, і самі стосунки — не мета.

18. Якщо хтось проявляє агресію до мене, значить, у мене в душі є аналогічна програма. Я Її забираю, і атака припиняється автоматично. Будь-яка форма агресії неможлива, якщо в моїй душі немає аналогічної програми.

19. Світогляд людини, її емоції впливають на тимчасове тіло сильніше, ніж фізичні вчинки.

Переклад Тутка за матеріалами