in ,

Сім міфів про справжню дружбу

На чому ґрунтується справжня дружба і як розпізнати її досить рано, щоб потім не втратити? Ось 7 міфів про дружбу, які навчать відрізняти друзів від приятелів.

Друзі пізнаються в біді. Але як розпізнати справжнього друга у звичайному, повсякденному житті? Як відрізнити його в натовпі знайомих, які оточують нас кожен день?

Міф 1. Люди, з якими я приємно проводжу час — це мої друзі

Якщо людина, наприклад, щосуботи відправляється з товаришами в клуб, взимку їздить з великою компанією на лижі, а влітку — на серфінг, то багато заздрять йому як власнику великої кількості друзів. Так думає про себе і він сам. Але, коли ця людина захворіє, ніхто не сходить для неї в аптеку і не подасть чашку гарячого чаю. Всі його «друзі» в цей час займаються своїми справами, а він страждає від самотності і зневіри.

Часто ми дуже необачно називаємо словом «друг», «подруга» людей, які просто проходять по нашому житті. Ми називаємо друзями людей, з якими зустрічаємося на пікніку, колег, з якими ходимо на пиво, пари, з якими відпочиваємо у вихідні, або приятелів, з якими зав’язали знайомство у відпустці. Але подивіться правді в очі: для більшості з них ми привабливі до тих пір, поки разом весело проводимо час. Звідси й настільки велике розчарування, коли друзі зникають з горизонту, як тільки у нас з’являються якісь неприємності.

Психологи кажуть, що дуже важливо розуміти, кого ми називаємо своїми друзями. Значення цього слова в наш час дуже нівелювалося. Ми називаємо так всіх своїх знайомих, і тоді виявляється, що друзів у нас десятки. Адже дружба — це глибокий зв’язок, який вибудовується роками, союз, який проходить через різні фази і піддається різним випробуванням. Таких справжніх друзів у кожного з нас, як правило, лише кілька, а іноді й один єдиний, або взагалі нікого.

Міф 2. Друг повинен знати про мене все

Перед другом не потрібно прикидатися. Можна бути самими собою, безпечно розкритися, продемонструвати свої слабкості. Але мова не йде про те, щоб показувати абсолютно все! Дружба не полягає в тому, щоб повністю розкривати себе перед іншою людиною. Це не потрібно і суперечить людській природі, тому що у кожного з нас є свій внутрішній світ, який належить тільки йому. І, якщо людина приховує його, це зовсім не означає, що з дружбою щось не так. Однак дуже важлива довіра і розуміння, що якщо ми покажемо другу свою «темну» сторону, то він від нас не відвернеться і не використає те, що йому відомо, проти нас. Друг — це той, хто може бути лояльним і вміє зберігати таємниці.

Міф 3. Друг повинен приймати всі мої недоліки

Навіщо нам друзі? Тільки для того, щоб вислуховувати скарги, гладити по голівці і виручати з будь-якої життєвої колотнечі? Так, друг повинен приймати нас без застережень, але це не означає, що він зобов’язаний миритися буквально з усім і терпіти те, що в нашій поведінці є неприйнятним. Доброзичлива людина може і покритикувати, і застерегти від неправильних рішень. Ми наївно чекаємо, що друг вирішить всі наші проблеми, захистить нас від наслідків нерозумних дій, сплатить наші борги, владнає складні питання. Адже справа не в цьому!

Дружба полягає не тільки в тому, щоб втішати один одного і захищати, але і в тому, щоб сигналізувати, коли щось не так. Тільки важливо вміти правильно говорити важкі речі, не засуджуючи і не ранячи іншої людини. Часто розбіжності між близькими людьми виникають саме через комунікаційні проблеми. А в тому, що ми розчаровуємося в друзях, не завжди їх вина. Іноді ми просто чекаємо від них занадто багато і намагаємося перекласти на інших відповідальність за власне життя.

Міф 4. Друг завжди повинен знайти для мене час

Ми часто зловживаємо прихильністю друзів, особливо у складних ситуаціях, наприклад, після розлучення або інших негараздів. Не дивно, що в підсумку друзі починають потихеньку «згортати» спілкування з нами. Важливо пам’ятати, що дружба — це не цілодобова служба психологічної підтримки, і друг не зобов’язаний приходити буквально на будь-який наш заклик.

Крім того, повинен існувати розумний баланс між тим, що ми даємо іншим, і що від них беремо самі. Якщо хтось, як плющ, обвивається навколо іншої людини, це не справжня дружба! У такій ситуації виникає емоційна залежність, яка руйнує стосунки — як, втім, і будь-яка інша залежність.

Справжня близькість між людьми — чиста, безкорислива і вільна від будь-якої залежності. Можливо тому так важко повірити в дружбу між чоловіком і жінкою. Важко зберегти дружбу і в шлюбі, де завжди є взаємна залежність — хоча б фінансова. Тому можна тільки захоплюватися жінками, які можуть сказати, що їх краща подруга — це їхній чоловік.

Міф 5. Стара дружба не іржавіє

Кажуть, що найбільш міцними і довговічними є дружні стосунки, зав’язані в дитинстві. Але чи дійсно це так? Психологи стверджують, що необов’язково. Рання дружба часто є результатом ситуації, але не нашим вибором. Діти живуть поруч, грають в одному і тому ж дворі, тому між ними виникає природний зв’язок. Пізніше наші шляхи з друзями дитинства частенько розходяться. Чим людина більш зріла, тим більше шансів на те, що зв’язок буде більш глибоким. Тому дружні відносини зав’язані, наприклад, у період навчання, більш довговічні.

Міф 6. Друзі повинні пам’ятати про мої іменини

Як доглядати за дружбою, щоб вона вижила і зміцніла? В першу чергу, дбаючи про її якість. Якщо між людьми існує сильний зв’язок, тоді легше пробачати один одному невеликі недоліки, такі як пропущені дні народження або відсутність привітань у зв’язку з Новим роком. Навіть якщо ви не зателефонуйте до свята, нічого не станеться, адже ваш друг/подруга і так знають, що ви бажаєте їм тільки всього найкращого.

Якщо ж ви не знайдете для них часу, коли вони потребують нашої підтримки, — тоді це буде серйозний проступок, який може похитнути вашу дружбу. В дружніх відносинах важливо постійно знаходити в собі внутрішні ресурси, щоб приймати друга, не намагаючись його виховувати і змінювати. Потрібно бути поруч, вислуховувати і підтримувати без критики і нав’язування свого бачення світу. Важливо також в різних ситуаціях давати один одному зрозуміти, що він для нас важливий, що ми про нього пам’ятаємо і дуже його цінуємо.

Міф 7. Про дружбу не варто піклуватися, тому що якщо вона справжня, то переживе будь-які бурі.

Іноді нам здається, що достатньо один раз зав’язати стосунки з іншою людиною, і так буде завжди. Ми ідеалізуємо дружбу так само, як і кохання. Між тим, життя піддає нас безлічі випробуванням, з яких і ми, і наші друзі не завжди виходимо переможцями. Дружба — це не тільки приємні моменти, які ми проводимо разом. Деколи це складні часи, і ми переживаємо їх разом чи ні.

Невипадково кажуть, що друзі пізнаються в біді, тому що екстремальні ситуації — це величезне випробування. У важкий момент друг уже однією своєю присутністю дає нам відчуття безпеки. Він для нас стає стіною, на яку ми можемо спертися. Моменти, коли ми відчуваємо глибокий зв’язок з іншою людиною, дають нам величезну енергію і сили.

У світі проведені сотні досліджень, які довели, що люди, що мають друзів, живуть довше й щасливіші за тих, у кого таких добрих приятелів немає. Тому варто піклуватися про дружбу — навіть якщо ми не впевнені, що в складній ситуації друг виправдає наші надії…

За матеріалами

10 речей, що вбивають жіночу енергію

6 маркетингових прийомів на етикетках шампуню