Стать вашого мозку визначає те, як він працює і як сприймає реальність

Добре бути устрицею. Устриця може змінювати стать під настрій. Тому цей молюск не відає мук гендерної самоідентифікації. Треба побудувати будинок і посадити дерево – перетворилася на чоловіка. Захотілося материнського щастя – змінила стать, народила дитину…

У нас в людей, все набагато складніше. На стадії ембріону, приблизно до 8-ми тижнів ми всі – дівчатка. І тільки потім, коли починається продукування гормонів, ембріони з ХY-хромосомним набором поступово перетворюються на хлопчиків. А ембріони з ХХ-хромосомним набором продовжують розвиватися як дівчатка.

Стать вашого мозку визначає те, як він працює і як сприймає реальність

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Так що Фрейд помилявся, коли говорив, що дівчинка – це хлопчик, який втратив пеніс. Все навпаки. Хлопчик – це дівчинка, яка відростила собі пеніс. Захотіла – і відростила. А що тут такого?

Але найдивніше це те, що ваша фізична стать може відрізнятися від статі вашого мозку.

Ваш мозок може бути хлопчиком чи дівчинкою – незалежно від того, якої статі ви самі.

І це, до речі, не має жодного відношення до сексуальної орієнтації. Стать вашого мозку визначає не ваші сексуальні уподобання, а те, як ваш мозок працює і як він сприймає реальність.

Це називається чоловічим і жіночим типом мислення.

Наскільки ймовірно, що стать вашого мозку відрізняється від вашої біологічної статі? Вам аналізувати. За статистикою, приблизно у кожної десятої жінки чоловічий тип мислення, а у кожного п’ятого чоловіка – жіночий.

Власники чоловічого і жіночого мозку незалежно від своєї фізичної статі бачать і чують світ і одне одного по-різному. По-різному реагують на стрес і загрози. По-різному оцінюють людей і події.

Чоловічий мозок при розмові із співбесідником залучає більше шести ділянок. І вважає, що цього йому цілком достатньо. У жіночого мозку під час спілкування з іншими людьми активно працюють 16 різних ділянок!

Там, де чоловічий мозок сприйме тільки слова, жіночий зауважить ще й вираз обличчя співрозмовника, мову його тіла, вловить інтонацію та підтекст і таким чином сприйме не тільки висловлені, але і невисловлені думки.

Тому представників жіночого мозку, незалежно від їх статі, набагато складніше обдурити, ніж володарів чоловічого.

Вважається, що жінки люблять потеревенити. Насправді це неправда. Балакучість – це не риса жінок, а якість жіночого типу мислення, володарем якого цілком може бути і чоловік. Якщо серед ваших знайомих є особливо балакучі чоловіки, можете майже зі 100%-ою впевненістю припустити, що у них жіночий мозок.

За статистикою представники жіночого типу мислення в 5 разів більше і в 10 разів частіше здатні до комунікації, ніж їх опоненти чоловічого складу мислення. А оскільки мозок-дівчинка сприймає більш деталізовану інформацію, ніж мозок-хлопчик, то це впливає і на передачу інформації. В середньому повідомлення особи жіночого мозку на будь-яку тему містить двадцять фраз. Особа чоловічого, розповідаючи про те ж саме, обмежиться шістьма.

До речі, вміння робити кілька справ одночасно і підтримувати розмову на 2-3 непов’язані теми – це зовсім не жіноча риса, а особливість жіночого типу мислення. Якою б не була ваша стать, якщо вам дістався мозок-дівчинка, то ви, як Юлій Цезар, можете виконувати кілька справ одночасно і добре справляєтеся з розподілом свого часу між декількома завданнями. А якщо у вас мозок-хлопчик, то вам комфортніше концентруватися на одному завданні і не братися за інші, поки завдання не буде вирішеним.

Жіночий і чоловічий мозок по-різному оцінюють гучність звуку. Якщо носій чоловічого мозку вважає, що він говорить ледь чутно, то власникові жіночого буде здаватися, що співрозмовник кричить.

Багато рис, які ми традиційно пов’язуємо з фізичною статтю, насправді пов’язані з тим, якої статі мозок дістався людині.

Наприклад, чоловічий і жіночий мозок по-різному реагують на загрозу. Чоловічий мозок в залежності від розподілу сил приймає рішення або битися, або рятуватися. Жіночий мозок при виникненні загрози в першу чергу шукає допомоги та підтримки.

Тобто на практиці володар чоловічого мозку при виникненні небезпеки або буде битися, або втече. А володар жіночого буде кричати, плакати, кликати на допомогу.

Але традиційно такі якості пов’язують з біологічним гендером, а не з типом мислення. Тому чоловіка з жіночим мозком можуть вважати занадто обережним і лякливим. А жінку-власницю чоловічого – навпаки, дуже сміливою і рішучою. Хоча насправді це не відноситься ні до боягузтва, ні до сміливості, а просто до того, які способи самозахисту передбачені жіночим і чоловічим типами мислення.

Емоційна емпатія у носіїв чоловічого і жіночого мозку теж проявляється по-різному. Якщо у вас жіночий мозок – для вас характерне співчуття, емоційне співпереживання. А якщо чоловічий – то ви схильні швидше вирішувати проблему, відмежовуючись від співпереживання і емоцій.

Тому чоловіка з жіночим мозком можуть вважати занадто м’яким, надто емоційним. А жінку з чоловічим – навпаки занадто прагматичною і «черствою».

Абсолютна більшість якостей, які прийнято пов’язувати з фізичною статтю, насправді пов’язані з типом мислення, «статтю» вашого мозку. Ці риси можуть проявлятися і у чоловіків, і у жінок в залежності від того, який мозок їм дістався.

Змінити стать вашого мозку ніхто і ніщо не в змозі: ні виховання, ні оточення, ні агітація, ні соціальні стандарти. Якої статі мозок вам дістався при народженні, таким він і залишиться назавжди, навіть, якщо ви зміните свою фізичну стать.

Тому дуже важливо знати стать свого мозку – для того, щоб не намагатися виховувати в собі якості і здібності, які не відповідають вашому типу мислення.

І ще важливіше – для того, щоб не звинувачувати себе за риси характеру, які, з точки зору суспільних стереотипів, не відповідають вашому чоловіцтву чи жіноцтву.

«Справжнім чоловіком» цілком може бути жінка з чоловічим мозком. А «істинною жінкою» – чоловік з жіночим.

Як визначити стать вашого мозку?

Пройдіть тест! / Тест з книги Бориса Лемберга «Якої статі ваш мозок”

1. Я нерідко наспівую, перебуваючи наодинці з собою. Так/Ні

2. У дитинстві для мене було дуже важливо перемагати. Так/Ні

3. Я легко чую, що говорять люди в переповненій кімнаті. Так/Ні

4. У дитинстві мені було приємно якомога вище залізти на дерево. Так/Ні

5. Якщо хтось перериває мене, коли я зайнятий (а), мені потім важко повернутися до справи. Так/Ні

6. Я легко виконую одночасно кілька справ. Так/Ні

7. Я можу по обличчю людини зрозуміти, що у неї на душі. Так/Ні

8. Мені подобається збирати різні речі і розкладати їх за категоріями. Так/Ні

9. Я частіше вирішую проблеми за допомогою інтуїції, ніж за допомогою логіки. Так/Ні

10. У дитинстві мені подобалися ігри, де я зображав (а) інших людей (реальних чи вигаданих). Так/Ні

11. У школі мені подобалося/легко ішло письмо. Я не креслив/ла в зошитах. Так/Ні

12. У дитинстві мені подобалося розбирати речі, щоб зрозуміти, як вони працюють. Так/Ні

13. Мені швидко набридає одна і та ж справа. Мені комфортно виконувати різні справи. Так/Ні

14. Мені не подобається швидке водіння, воно мене нервує. Так/Ні

15. Мені більше подобається читати романи, ніж публіцистику. Так/Ні

16. Мені простіше знайти дорогу на карті, ніж за вуличними вказівниками. Так/Ні

17. Я регулярно спілкуюся з сім’єю і друзями. Так/Ні

18. У дитинстві мені подобалися ігри з фізичною активністю. Так/Ні

19. Я легко уявляю речі в трьох вимірах. Наприклад, можу уявити собі, як буде виглядати будинок за кресленням архітектора. Так/Ні

20. У дитинстві мені подобалося вдосконалювати речі, робити їх більш красивими. Так/Ні

Тепер опрацюйте результати.

Ви отримуєте 1 бал за кожну позитивну відповідь на запитання 1, 3, 6, 7, 9, 10, 11, 14, 15, 17.

І по 1 балу за кожну негативну відповідь на запитання 2, 4, 5, 8, 12, 13, 16, 18, 19, 20.

Якщо ваш загальний бал наближений до 20,  то ваш мозок є більше жіночим.

Якщо до 1 – то чоловічий.

Фото з відкритих джерел
Переклад Тутка за матеріалами