Таємниця щасливого шлюбу — чоловік на першому місці…

В шлюбі чоловік і дружина — не сусіди по кімнаті, а коханці, друзі та партнери. Діти не можуть стати центром вашого Всесвіту.

Американська журналістка Джуліана Ранчич зізналася, що у шлюбі в неї на першому місці чоловік, а на другому — дитина. На неї одразу накинулися жіночки, які понад усе поставили дітей. А ми в Тутка не можемо з нею не погодитися.

Колись в одному з випусків іншого популярного американського шоу інших дві учасниці розмірковували над цим запитанням, і чесно визнали, що чоловік для них — десь аж на третьому місці, після дітей та подруг відповідно. Потім вони почали сміятися і жартувати: “Ви лиш йому не кажіть, бо він ще цього не знає”.

Та шлюб — це не жарт, а довга й пильна праця. І якщо ви хочете, щоб він тривав ціле життя, пріоритети мають бути дещо інші. Повірте, у чоловіків цих панянок пріоритети такі самі: спершу — діти, потім — друзі, а десь на третьому місці — дружина.

Повторимося: чоловік на другому місці — це шлях до сумного кінця ваших стосунків.

Міцний шлюб — найкраще, що ви можете дати своїм дітям. В атмосфері любові та взаєморозуміння зростають здорові та щасливі діти, вони бачать гарне ставлення тата до мами і навпаки, і беруть з них приклад.

Поставте свого чоловіка на перше місце, приділяйте йому якомога більше турботи й уваги — і шлюб буде тривати не один десяток років. Діти живуть з вами до 20-25 років, а потім створюють свої сім’ї та покидають вас, а ви з чоловіком залишаєтеся удвох. І як він буде почуватися, якщо йому немає місця у вашому житті?

Якщо діти стають центром вашого світу — ви самі перестаєте бути жінкою. Як і ваш чоловік — вашим чоловіком. Ви будете куховаркою, прибиральницею, перевіряльником виконання домашніх завдань, але не коханою дружиною.

Поступово ви віддалитеся ще більше, рутина поглине з головою, ви подумаєте: “Зараз такий життєвий період, скоро все пройде…” та не пройде, а період назветься “початок кінця”.

Не робіть дітей центром тяжіння свого життя: коли вони покинуть вас, ви не зможете зрозуміти свого чоловіка, не скажете, чому ви взагалі одружилися?

Вам з чоловіком належить місія створення еталону, зразку щасливих і правильних стосунків. Ви повинні показати дітям приклад, як має чоловік ставитися до жінки, а жінка — до чоловіка. Якщо ви справді кохаєте свого чоловіка, зробіть так, щоб він щодня відчував себе бажаним і потрібним.

Маленькі поради вам у цьому допоможуть:

  • Щоразу кажіть, що любите його, щоб це бачили і чули діти.
  • Обіймайте і тримайте за руку.
  • Надсилайте теплі смс.
  • Зробіть вашу спальню місцем тільки вас двох.
  • Плануйте спільні вихідні й відпустки.

Турботи і домашні клопоти, звісно, забирають багато часу, і вектор уваги зміщується: діти, дім, робота — все потребує вас, але і чоловік також. Важливо просто правильно розставити пріоритети, і все буде гаразд.

Щастя вам — особистого і сімейного! Обійміть зараз того, кого любите, а якщо цієї людини немає поруч — обійміть її подумки!

З повагою, Ваш Тутка.