Усіх людей можна співвіднести із 5 геометричними фігурами. Виберіть свою, і вона розповість про ваш справжній характер

Ще 1978 року американський психолог, доктор наук Сьюзен Деллінгер створила унікальну систему типування особистості. Вона назвала її психогеометрією і показала, як вибір геометричної фігури, яка найбільше подобається, дуже влучно розкриває характер людини. Інтуїтивно виберіть фігуру — і ви отримаєте точний опис свого типажу, а також зрозумієте, як краще використовувати у житті свої сильні сторони, ефективніше спілкуватися з людьми, отримувати бажане.

Нас в Тутка дуже зацікавило це просте, на перший погляд, тестування, за допомогою якого можна дізнатися багато нового про свій тип особистості.

Виберіть фігуру з 5 запропонованих нижче та прочитайте опис своїх сильних рис характеру

Придивіться до п’яти фігур і оберіть з них ту, яку можете співвіднести з собою. Не треба займатися логічним аналізом, просто намагайтеся відчути свою форму. Якщо завдання виявилося важким, виберіть ту, яка перша привабила вас, коли ви лиш поглянули на картинку.

Після вибору 1 фігури розставте решту в порядку меншої привабливості. 5 у списку залишиться фігура, яка подобається вам найменше.

На думку психологів, які використовують цю систему аналізу особистості, 1 фігура визначає ваші яскраві риси особистості та особливості поведінки. Інші типажі можуть виявлятися іноді, а 5 фігура вкаже на зовсім не властиву вам поведінку.

Трикутник

Ця форма символізує лідерські риси, сильну натуру, енергію. Найяскравіша особливість «трикутників» — це вміння та бажання концентруватися на головній меті. Це «лівопівкульні» люди, які здатні глибоко та швидко аналізувати ситуацію.

У людей цього типу є потреба завжди мати рацію, управляти ситуацією та іншими людьми та мати можливість приймати рішення не лише за себе, а й за інших. Вони готові до стресу, боротьби, суперництва. Трикутникам важко дається визнання своїх помилок, вони нерідко бувають категоричні.

Для людей цього складу розуму важлива кар’єра, це гарні керівники та політики, вони здатні захопити та організувати людей. Але водночас їх відрізняє імпульсивність та нетерплячість. Якщо ви вибрали трикутник — ви не любите, коли люди виголошують надмірно довгі монологи, швидко вловлюєте суть повідомлення. «Трикутники» легко знаходять спільну мову з різними людьми, у них жива та емоційна мова, невимушені пози, практично немає скутості чи збентеження.

«Трикутник» надає великої уваги тому, який він має вигляд, догляду за тілом, підтримці фізичної форми.

Основні джерела стресу — це втрата контролю за ситуацією, невдачі, невідповідна робота, спілкування з людьми, які йому нецікаві.

Квадрат

Якщо ваша фігура — квадрат, то ви дуже працелюбна та практична людина. Доводити розпочате до кінця, завзятість роблять таких людей висококласними фахівцями. “Квадрат” схильний систематизувати інформацію, любить розкладати все по поличках. Люди цього типу схильні більше аналізувати деталі, ніж загальну картину, і це забирає у них швидкість прийняття рішень та спонтанності. Іноді акуратність і педантичність можуть набувати хворобливих форм.

Спілкування, встановлення зв’язків — це найсильніший бік «квадратів». Вони дуже ретельно вибирають коло спілкування, не люблять галасливих збіговиськ та порожніх розмов. У конфліктних ситуаціях тяжіють до тактики уникнення, а не прямої конфронтації. Мова «квадрату» найчастіше спокійна, вони не люблять підвищувати голос і надмірно жестикулювати. Що ж до співрозмовника, то «квадратам» подобається, коли інформація подається відповідно до жорсткої логіки. Така людина любить, щоб мова рясніла фактами, цифрами та тезами, бажано з посиланнями на джерела, з яких взято.

“Квадрату” до душі впорядковане життя, звичні ритуали. Він не асоціює такий стан справ із нудьгою, а лише з упевненістю у завтрашньому дні.

Стиль “квадрату” в одязі зазвичай елегантний, витриманий. Велика увага приділяється деталям образу. Вульгарність, речі, що привертають увагу, — це не про людей цього типажу. Вони мають вроджений гарний смак та розвивають його протягом життя.

Основні джерела стресу — невідповідна робота та залежність від колег, батьківські та подружні проблеми.

Прямокутник

Прямокутник найчастіше вибирають люди, які знаходять у стані переходу та змін. Він вважається тимчасовою формою особистості, яку можуть мати інші 4 порівняно стійкі фігури в певні періоди життя.

Основний стан «прямокутників» — це замішання, невизначеність щодо себе та свого місця у житті. Їхні вчинки можуть бути непередбачуваними та непослідовними. Вони прагнуть стати в чомусь кращими та шукають нових методів роботи та новий стиль життя.

Швидкість їхньої реакції або, навпаки, загальмованість дій, спонтанність, часта зміна рішень можуть насторожувати інших людей. Але, з іншого боку, «прямокутники» привабливі своїм щирим інтересом до того, що відбувається навколо, вони відкриті до нового, хочуть навчатися. При цьому можуть бути надмірно довірливими, піддаватися чужому впливу.

«Прямокутники» потребують спілкування, їх мова може бути надмірно швидкою і плутаною, а жести можуть видавати нервозність. Цей перехідний період стосується і вибору стилю одягу — «прямокутники» охайні та акуратні, але не можуть зупинитися на одному стилі, їм складно звести всі отримані знання в цілісну картину.

Основні джерела стресу — будь-які життєві обставини, які вибивають у «прямокутника» ґрунт з-під ніг, який він щойно намацав. Це може бути зміна типу роботи, проблеми у сім’ї.

Коло

Основна цінність кола — люди та спілкування з ними. Можна сказати, що «коло» — це вроджений психолог і миротворець. Вибір цієї фігури може свідчити про відкритість, орієнтацію на думку інших людей. Такі люди – чудові слухачі, у них високо розвинена емпатія. Завдяки цим якостям вони добре відчувають брехню, знають, коли їх обманюють.

«Кола» не люблять відповідальності, хочуть перекласти її на інших. Тому при всьому знанні людей з них не виходять добрі керівники. Чіткі рішення теж даються їм нелегко, в роботі вони часто більше націлені на комфорт людей, ніж на загальну справу.

«Коло» дуже болісно ставиться до конфліктів і щасливе, коли всі ладнають одні з одним. Тому, коли виникають з кимось розбіжності, найімовірніше, що він поступиться першим.

Люблять сердечне спілкування і маленькій компанії віддадуть перевагу гучній вечірці. Але і в галасливій, і спокійній компанії вони будуть почуватися добре, тому що вміють швидко перемикатися. Але найбільше їм подобається парне спілкування, коли можна максимально відчути співрозмовника.

Мова «кола» спонтанна, іноді непослідовна, вони люблять мовні обороти та жарти.

Стиль в одязі та подачі себе скоріше неофіційний, вільний. У виборі одягу «коло» досить прискіпливе, а ось спортом, контролюванням своєї фізичної форми часто нехтує.

Основне джерело стресу — це насамперед негаразди в особистісних та сімейних відносинах. Маючи міцний тил близьких людей, «коло» може впоратися з усіма неприємностями, пов’язаними з робочими моментами. А от якщо в особистому житті не все гладко, то навіть дрібні негаразди на роботі здатні вибити його з колії.

Зигзаг

Зигзаг символізує креатив та творчість. Таким людям властива образність мислення, інтуїтивність. Сувора послідовність і увага до деталей не притаманна “зигзагам”. Їх тип особистості найкраще характеризується фразою «А що, якщо?»

Комбінування абсолютно різних, несхожих ідей та створення на цій основі чогось нового, оригінального — ось що їм подобається. «Зигзаг» — найбільш активна, найбільш збудлива з усіх п’яти фігур. Імпульсивність, мінливість настрою, генерування ідей, ексцентричність — ось основні ознаки людей цього типу.

Вони не люблять дотримуватися субординації, найбільше у світі цінують незалежність, ігнорують умовності та чітку організацію. Але те, що інші назвали б хаосом, для «зигзагів» — комфортний стан.

«Зигзаг» потребує стимуляції своєї діяльності, схвалення. Генеруючи ідеї у великій кількості, часто віддає їх на завершення іншим, оскільки сам не здатний довести справу до кінця.

Спілкування, якого прагнуть «зигзаги» — не джерело розваги чи знань для них, а один зі способів донести свої ідеї.

Вони нерідко віддають перевагу модним екстравагантним вбранням. Схильні до змішування стилів та недбалості в одязі. Стрімкі, рухливі, з дуже жвавою мімікою та жестикуляцією.

Основне джерело стресу — відсутність інтересу до їхніх ідей та відкриттів, заперечення їх переваг та внеску в роботу. Якщо в житті «зигзагу» немає місця виклику, стимуляції діяльності, йому стає неприємно та нудно.

А у вас збіглися характеристики особистості згідно з обраною фігурою?