Вчені з’ясували, як люди, яким щастить у всьому, притягують фортуну

Що тільки не вигадувало людство за тисячі років свого існування, щоб умилостивити її величність удачу. І навіть наше технологічне покоління на всякий випадок посилає когось до біса перед важливою подією, стукає по дереву і плює через ліве плече. А головне, що наука зовсім не забороняє нам цим займатися. Навпаки, вчені хором стверджують: «Вдачу можна і потрібно задобрювати». Розповімо, як це зробити.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка вивчив кілька досліджень про фортуну і знайшов науково доведені способи її заохочення.

1. Талісмани працюють

Вчені з Німеччини провели кілька експериментів і виявили, що віра у забобони дійсно допомагає людині досягти успіху. Вся річ в психології, містика тут абсолютно ні при чому.

Наприклад, талісмани на удачу підвищують упевненість учасників в тому, що майбутнє завдання буде виконане добре. А це помітно впливає на їх ефективність. В одному з експериментів спритність і загальний результат гри в гольф були краще помітні у тих гольфістів, у яких був свій «щасливий м’яч», а студенти з «щасливими ручками» справлялися із завданнями краще, ніж їх скептичні однокласники.

2. Наполегливим щастить більше

Економіст Алан Кірман не може терпіти забобони і разом зі своєю групою придумав експеримент, який доводить, що вдача насправді не що інше, як результат проявленої наполегливості в досягненні мети.

Дослідники створили модель невеликої парковки поряд з будівлею, а учасників попросили розділитися на тих, хто вважає себе везучими і тих, хто впевнений у власній невдачі. Везунчики гасали по парковці кілька хвилин в пошуках гарного місця і їм вдавалося припаркуватися ближче до будівлі, в той час як невдахи відразу займали найбільш незручне місце для паркування.

Численні історії успіху відомих людей доводять тезу Кірмана. Наприклад, винахідник пилососів Dyson сконструював свою новинку «циклон» без мішка для збору пилюки тільки з 5127-ої спроби, а письменниця Джоан Роулінг отримала 9 відмов від видавництв, перш ніж був опублікований «Гаррі Поттер». Вони не опускали рук просто тому, що їм нібито «не щастило».

3. Інтуїція – це лише звичка нашого мозку

Інтуїція, як стверджують вчені, це не що інше, як звичний спосіб міркування, створений еволюцією для того, щоб ми могли швидко оцінити небезпеку за її неочевидними ознаками і так само швидко відреагувати. Але, на жаль, ця система не настільки добре налагоджена і найчастіше вона подає нам помилкову тривогу.

Явище, коли людина довіряється лише своїй інтуїції, відкинувши закони логіки, називають помилкою гравця. Наприклад, якщо ми два рази підкинемо монетку і випаде решка, то на третій ми будемо впевнені, що випаде орел. А насправді шанс випасти орлові в цій грі на будь-якій спробі дорівнює 50%.

4. Віра в своє везіння підвищує продуктивність

Психологи Луїза Дей і Джон Молтбі провели серію експериментів над студентами-«везунчиками» і студентами-«невдахами», під час яких відстежували активність їхнього мозку. З’ясувалося, що віра у власну вдачу допомагає використовувати свої розумові можливості на повну.

Діяльність мозку «невдах», навпаки, виглядала помітно менш активною, вони проявляли слабкі організаторські здібності та складніше перемикалися між завданнями при досягненні цілей.

Особливо добре розкриває секрети успіху експеримент з газетами, які дослідник роздав студентам з проханням порахувати в них ілюстрації. Улюбленці фортуни відразу ж помічали напис «Не працюй, тут 45 фото», а «невдахи», змирившись з нудним завданням, просто продовжували монотонно перераховувати картинки. Люди, які зациклені на своєму невезінні, не помічають подарунків долі, розкиданих у них під носом.

5. Свою фортуну можна «натренувати»

Доведено, що віра в своє стабільне везіння, а не скороминущу фортуну від випадку до випадку підвищує мотивацію до вирішення складніших завдань і збільшує шанси на успіх. Виходить, що чим більше нам щастить, тим більше нам щастить – як би дивно це не звучало.

Ми можемо перехитрити свій мозок і змусити його вірити в стабільну удачу. Починати краще з простих завдань, які ви майже гарантовано виконаєте з успіхом, а потім поступово просуватися до більш складних. Маленькі перемоги посилять віру в себе і приведуть до справжнього успіху.

Переклад Тутка за матеріалами

Facebook Коментарі

Пов'язані статті

Back to top button
Close