Вимога батька додає енергії, а вимога матері ВІДБИРАЄ

Ось уже декілька років я намагаюся змінити ситуацію у своїй родині, при якій більшість вимог до дітей пред’являє моя дружина, а не я.

Я бачу, що відбувається з дітьми, коли вони стикаються з жорсткою вимогою матері.

Вони немов розщеплюються на дві частини. Одна частина дуже хоче материнської любові й схвалення, а інша хоче слідувати своєму серцю і своїй долі. І це дуже складний вибір …

Кожного разу, коли мама вимагає чогось від дитини, проти її волі, дитина або слідує її вимогам і навантажується невпевненістю в собі, або не слідує, і тоді вона навантажується виною.

Я бачу, як постійна критика нечесаного волосся спонукає мою дочку до самоосуду і відрази до гребінця.

Я бачу, як синові важко виконувати вказівки моєї дружини і бачу, як легко виконувати мої. Він злиться, але робить … і потім пишається собою!

Вимога батька додає енергії, а вимога матері відбирає її. Це дуже просто зрозуміти, якщо знати, що перший і основний об’єкт за яким ідентифікує себе людина – це мама.

Це означає, що наша найбільша і найвпливовіша частина особистості – це відбиток особистості мами або його протилежне відображення.

І тут очевидно, що вимога матері може викликати сильний конфлікт з самим собою, а точніше … конфлікт маминої частини і тієї частини особистості, яку людина вважає Собою.

А ось якщо вимагає батько, тоді виникає не такий сильний конфлікт між Собою і частиною батька.

Ще раз нагадаю, що це саме «себе» складається переважно з мами.

По суті, всередині психіки розігрується взаємодія між мамою і татом. Ця взаємодія добре відома кожній людині з поведінки своїх батьків або осіб, які їх заміщають.

Злість на батька додає енергії. І це та сама енергія життя, яка змушує пульсувати все живе. Це як продовження руху від матері землі до неба … з материнської утроби в руки батька …

Отже, я побачив це все в собі, в своїх батьках, в своїх дітях, клієнтах … і взявся до роботи. Минуло близько двох років …

Скажу чесно, результатом цієї роботи, виявилося зовсім не те, що я очікував. Звичайно, в моїх фантазіях, моя дружина просто перестає вимагати і все. Чого тут розбиратися і так все зрозуміло. Я вимагаю, вона не вимагає. Просто не роби так !!! Як говориться в одному веселому відео: “STOP IT !!!”

Не працює! Легко сказати, вимагати, пообіцяти, але важко зробити …

Тривога як і раніше не дозволяє їй усвідомлювати себе в той момент, коли це відбувається.

А якщо я прошу так не робити, вона відразу починає захищатися від почуття провини … Словом, одна злість, сварки, відсутність надії впоратися з цією напастю …

Світло з’явилося з несподіваного боку … Після офіційної церемонії в своїй безпорадності, моя дружина пішла на особисту терапію.

Поступово вона почала віддавати важелі контролю мені. Контроль уроків, харчування, чистка зубів, миття рук, носів і голів – все це повільно переходило під мій контроль, а потім і під контроль самих дітей.

Крім того, за цей час ми з дітьми навчилися відстоювати свої кордони. Хоча, поведінка дружини змінилася не сильно, зате ми з дітьми навчилися захищатися від її вимог і виходити з конфліктів з меншим почуттям провини і більшим правом на себе.

Я тут грішним ділом подумав, що, може бути, це взагалі не турбота дружини, а наша турбота тих, хто живе з нею поруч. Можливо, це не її обов’язок – не вимагати, а наша відповідальність – дотримуватися або не дотримуватися її вимог.

Дуже болісно відмовляти близьким людям. Але ще болючіше – відмовляти собі!

Я буду продовжувати рухатися в цьому напрямку. Навіть той невеликий результат і усвідомлення, до якого я прийшов, варто тих скандалів, через які ми пройшли, і варто двох років усвідомленої роботи.

Я вже давно не чекаю швидких результатів і звик до того, що, те, до чого я йду, може виявитися не тим, до чого я прийду.

Спасибі моїй дружині за співпрацю і підтримку. Я бачу, як вона намагається і робить все, що може.

За матеріалами