in , ,

Хочете подобатися своїм колегам? Ці 6 хитрощів вам допоможуть

Всі люди прагнуть користуватися популярністю у оточуючих. І офісні співробітники не є винятком із правила, з урахуванням того, що в середньому 1535 годин на рік «білі комірці» відводять на роботу. Як бачимо, спілкування з колегами є однією з важливих складових життя середньостатистичної дорослої людини. Формування хороших довірливих відносин з вашим безпосереднім начальником і іншими співробітниками представляється величезним благом у тому випадку, якщо ви намітилися на довгострокову роботу в цій компанії.

На початковому етапі перебування в стінах офісу колеги з числа старожилів беруть вас під опіку і допомагають розвивати ділову мережу для вашого подальшого професійного розвитку. Всі ці люди ніколи б не стали проявляти стільки турботи, якщо б ви їм не подобалися як людина. І хоча вам радять робити ставку на розвиток професійних навичок, довірливі відносини з співробітниками офісу не зашкодять. Ось кілька порад, які допоможуть вам сподобатися основній масі колег.

Не соромтеся задавати питання

Вся людська сутність просякнута принципами егоцентризму. Ми охоче розповідаємо про те, як провели вихідні, про те, якими здобутками відзначилися наші діти, і про те, куди плануємо поїхати у відпустку. Однак цю особливість можна використовувати в своїх інтересах, варто лише почати цікавитися справами товаришів по службі. Замість того щоб з ранку в понеділок розповідати чергову історію про виїзд вашої родини за місто, поцікавтеся у колег, як вони провели вихідні, як поживають їхні сім’ї і чи все добре зі здоров’ям близьких. Люди обов’язково оцінять вашу увагу. І чим довше ви спілкуєтеся, тим більше дізнаєтеся про кожного зі своїх колег. А це означає, що питання ніколи не вичерпаються.

© obovsyom.ru

Будьте люб’язні, але не переходьте межі

Не скупіться на похвалу і компліменти, але в той же самий час визнайте цінність кожного з них. Коли справа доходить до акцентування уваги на сильних сторонах товаришів по службі, має сенс концепція мінімалізму «краще менше, та краще». Один вагомий комплімент буде мати більшу цінність, ніж десять маленьких. До того ж, якщо ви будете зловживати похвалою, оточуючі можуть запідозрити вас у брехні.

Зверніть увагу на мову жестів

Перед тим як почати розмову, для початку оцініть ситуацію. Далеко не всі співробітники можуть горіти бажанням спілкуватися з кимось в даний момент. Якщо ваша колега поспішає на нараду, навряд чи вона буде рада відволіканню. Ну а доброзичливий вираз обличчя і зоровий контакт, встановлений кимось із співробітників з вами, явно свідчить про сприятливе середовище для спілкування.

© obovsyom.ru

Виявляйте люб’язність

Прояв люб’язності – досить очевидний аспект, що підкреслює характер загальних улюбленців публіки, але ми ще раз акцентуємо на цьому увагу. Постарайтеся бути приємною людиною, незалежно від будь-яких зовнішніх чинників. Намагайтеся в кожній людині з тих, що оточують вас на робочому місці, відшукувати найкращі якості. Загострювати на цьому увагу зайвий раз. На думку експертів, прояв пасивної люб’язності набагато менше виграшний в порівнянні з люб’язністю активною. Допомагайте колегам, просіть про допомогу самі і дякуйте їм. Сійте навколо себе зерна доброти, і ви побачите, як ваші зусилля повернуться сторицею.

© obovsyom.ru

Вивчіть профілі в соціальних мережах

Ми не закликаємо вас займатися стеженням і сунути ніс в чужі справи. Однак поцікавитися, чим захоплюються ваші колеги, не завадить. Ви з цікавістю відкриєте для себе, що з деякими з них вас багато що пов’язує. Хтось вчився з вами в одному вузі, а хтось поділяє ваш світогляд і захоплення. Чим більше точок дотику між вами, тим міцніший зв’язок.

Будьте собою

Не сходіть з розуму, намагаючись сподобатися всім підряд. Колеги швидко помітять це і викриють вас в подлабузництві. Не женіться за сумнівною славою «самого популярного співробітника компанії, а замість цього планомірно розширюйте свою ділову мережу. Пам’ятайте про те, що сподобатися всім неможливо і зберігайте дистанцію з тими, хто ставиться до вас з недовірою.

© obovsyom.ru

Фото заголовку med-employee.dk
За матеріалами obovsyom.ru

Сподобалось?

Афоризми дівчинки, яка страждає на аутизм

15 дивовижних краєвидів, від яких перехоплює подих