Хочете ПРАВО на власне життя? ЗАПЛАТІТЬ МАМІ!

Чому мамі завжди чогось не вистачає?

Уваги, подяки, турботи …

Чому вона поводиться за принципом: є моя правильна думка, а всі інші – неправильні?

Наче ваш досвід і ваші 30 з лишком нічого не означають!

І що, врешті-решт, їй від вас потрібно, щоб вона залишилася задоволена і не чіплялася до вас зі своїми зауваженнями?

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ось типова ситуація. Уявіть: Світлана 33-х років, має свою сім’ю. І її мама 58-ми років, яка теж зовсім не у найгіршому становищі. Та порозумітися вони не можуть – все уже після заміжжя доньки.

– Ти мені зовсім не телефонуєш! Вийшла заміж, мати не потрібна вже стала? Я стільки років тебе годувала, одягала, дбала про тебе. Відавала тобі все найкраще … А тепер мені в твоєму житті місця немає?

З появою онуків ситуація тільки загострилася.

– До речі, я з Івасиком вам допомагаю, а у відповідь ні слова подяки (хоча Світлана, звичайно, не бариться подякувати. Але простого дякую чомусь завжди мало).

– А твій чоловік мені на 8 березня крем від зморшок подарував – це натяк на те, що я стара? І взагалі, недолугий він у тебе! І незугарний.

– Ось у Людмили Іванівної, сусідки, дочка така гарна! Кожен раз підійде, заговорить, поцікавиться здоров’ям. І все маму хвалить свою. А від тебе хіба дочекаєшся доброго слова?!

Ви точно знаєте, що «невдячна тварина» – це не про вас. Але кожен раз після візиту до мами саме так себе почуваєте.

Як же вона не розуміє, що у вас своє доросле життя? Як їй пояснити, що ви виросли і більше не потребуєте опіки і порад? Що фізично не можете приділяти їй стільки часу, скільки раніше? Причому пояснити так, щоб не стати ворогом народу…

Чого хочуть всі мами від дорослих дітей?

Перш ніж пояснювати щось мамі, непогано було б самим зрозуміти, де собака зарита. Звідки у мами можуть виникнути подібні думки? Чому вона так гостро відчуває себе непотрібною? І так жорстко вибиває з вас подяку й увагу?

Отже, факт перший – мама немилосердно б’є. Чому?

Причина перша: не вірить, що ви здатні впоратися з життям без неї.

Виглядає це як невдоволення чоловіком: – Що це за чоловік такий! Гарний з нього годувальник … Я не розумію, навіщо виходити заміж за цього солдафона? Скоро відправлять його в тайгу – ось там ковтнеш лиха з лишком! Ви тільки подивіться – дружина декабриста!!!

Незадоволення роботою, кар’єрою і матеріальним становищем: – І чому ти мене не послухала? Сиділа б зараз в який-небудь бухгалтерії, чужі гроші лічила і горя не знала! А це ж хіба робота – незрозуміло чим займаєшся і чи заплатять за це взагалі?

Чому мама у вас не вірить? Тут не обов’язково є об’єктивні причини. З одного боку мама з дитинства вимріяла вам, своїй маленькій «принцесі», найкраще, ідеальне в її розумінні, життя.

Сюди входить:

  • «Принц» (економіст / інженер / юрист). Головне, щоб стабільно платили.
  • Гарна робота. Лікарем, бухгалтером – у кожної мами свій рецепт благополуччя в цьому світі.
  • Купу «дрібничок», як мінімум. У цей список зазвичай потрапляють всі ті речі, які мама не могла собі дозволити в молодості. А це означає, що вам вони найнеобхідніші (діаманти на піввуха, наприклад, для візитів у Львівську оперу, де ви зроду-віку не були).

З іншого боку, вона спостерігає, як крива лінія життя веде не туди, куди вона окреслила. Ідеальна картина життя не вимальовується за її планом. Звідси і страх. Недовіра. Переконаність, що самі ви не впораєтеся.

У спробі врятувати дочку від неминучого (на мамину думку) краху, вона намагається вбити в вашу голову власні уявлення. Вона-то впевнена, що точно знає, як краще!

Друга причина: мати хоче відчувати, що її цінують. Що вона важлива.

Причому НЕ гіпотетично важлива для майбутнього планети, а конкретно у вашому житті. І щоб вибити з вас це визнання, діє від зворотного:
– Ну, звичайно, навіщо тобі стара мати! Скоро ти про мене взагалі забудеш. Телефонуєш раз в тиждень … А якщо би я тут померла, що тоді?

Якщо мама вимагає подяки

Спробуйте дати їй максимум позитивних оцінок. Посиділа з онуком – щиро подякуйте, розкажіть при нагоді сусідам і знайомим, яка у вас чудова мама. А ще краще, якщо сусіди розкажуть мамі, як ви про неї захоплено відгукуєтесь. Це працює навіть ефективніше.

По-перше, мама дійсно працювала у вас нянею або домогосподаркою, хоча робити цього не зобов’язана, і ви їй, напевно, нічого не заплатили. Вона не зобов’язана сидіти з вашими дітьми. Це повинна бути оплачувана робота бейбі-сіттера. Якщо ви економите на домогосподині, то ці гроші ви повинні мамі.

По-друге, якщо ви скажете їй кілька теплих слів – що тут такого, чи не так?

Якщо мама вимагає уваги

Зробіть їй приємне якимись приємними дрібницями. Причому гроші тут значення не мають. Даруйте речі, які допоможуть мамі підвищити комфорт, зробити життя кращим і якіснішим.

– Складіть список її бажань і мрій, того, що потрібно їй для здоров’я. І поступово втілюйте це в життя.

Можливо, що мама приймає ваші подарунки, але складає їх «на чорний день». Є такі батьки. Ваше завдання ненав’язливо змусити маму все-таки скористатися подарунком.

Наприклад, ви купили їй чай або косметику і треба відразу сказати, що їх термін придатності не безлімітний. Щоб подарунок не загубився назавжди в «запасах Вітчизни».

Якщо мама боїться, що ви не впораєтеся.

– Та ви без мене – ні кроку від порога!
– Треба було мене слухати!

Наведіть матеріальний приклад того, що ви ВЖЕ даєте собі ради в житті. Мама повірить в те, що ви не загинете, зумієте вижити і чогось досягти, тільки якщо побачить це сама. Як Хома-невірний – доторкнувся – і повірив.

Ця віра приходить тоді, коли діти самі починають допомагати батькам. Вирішувати за них дрібні фінансові проблеми. Хоча зараз частіше навпаки – діти витягають гроші з батьків до пенсії.

У цьому випадку батьки розуміють, що дитина не подорослішала. Їй потрібні поради, підтримка, керівництво і т.д. У їхніх очах – він знову 5-річний малюк.

Що можна зробити:

  • почніть допомагати їй грошима:
  • візьміть на себе частину її видатків;
  • оплатіть комунальні витрати через інтернет;
  • організуйте їй похід до стоматолога й оплатіть всі витрати;
  • подивіться уважно, чого мама потребує.

Покажіть мамі, що ви справляєтеся, та ще й їй допомагаєте впоратися. Що її настанови вам не потрібні, і вона може розслабитися і жити, не хвилюючись за вас щогодини, а насолоджуючись вашою допомогою та підтримкою.

Якщо гроші є хвора тема

Існують мами, які збирають на чорний день. Собі ніколи в житті нічого не куплять. Тому давати гроші безглуздо.

Ви обираєте для неї щось дороговартісне і гарне, найякісніше, а вона, коли дізнається про ціну, одразу відмовляється навідріз. Впізнали себе?

В цьому випадку тему грошей не зачіпаємо. Краще взагалі не згадувати про вартість подарунка. Переконайте, що вам він дістався задарма.

До прикладу:

– Мамо, я ось тапочки собі купила через інтернет, але вони не підходять, а повернути не можна. Ану поміряй!?
– Мамо, мені дали запрошення на прем’єру, а я не встигаю. Може підеш?
– Мамо, я собі пилосос купувала, а там акція була «Друга річ в подарунок» – це тобі, мамо.

І мама задоволена, і ви не афішуєте, скільки грошей за це відвалили. Зрештою, найкраща благодійність – анонімна.

Таким чином, ваше завдання – не задобрити, не заговорити зуби, а усунути причину конфліктної поведінки мами. Переконати її, що для страхів немає причин і з цим життям ви якось впораєтесь – не помрете врешті-решт.

Якщо вона повірить – ваші стосунки почнуть налагоджуватися.

Навіщо все це потрібно?

Мама хоче публічного визнання своїх заслуг, подяки за ваше життя й уваги. Вона має на все це право. Просто тому, що вона мама. Вона старша в роді – ви молодші. І це факт!

Якщо ви не даєте мамі все це добровільно – вона буде брати це силою. Промивати вам мізки докорами, претензіями, скаргами.

Якщо мама з вами взагалі не хоче спілкуватися, то пам’ятайте, що це ж не тільки вона з вами не спілкується, але і ви з нею. Це взаємний процес непорозуміння, який ви самі можете зупинити. Якісь матеріальні речі можна реалізувати не безпосередньо, можна щось передати через знайомих, оплатити дистанційно і т. д.

Коли стосунки загострені й нерви на межі, «грати перед мамою в подяку» видається дуже складним. Пробуйте спочатку робити це механічно, а далі все піде, як по маслу. А тоді, коли хочеться стукнути по столі та довести свою правоту, уявіть себе галантним кавалером, який вирішив позалицятися за примхливою ​​юною білявкою.

Чи бачили ви такі пари, де розумний багатий чоловік з розчуленням дивиться на красиву дурну істеричку? Реагує на її витівки, приблизно, як любляча господиня тішиться грою породистої кішки?

Якщо ви навчитеся доглядати за літньою мамою, як галантний кавалер доглядає за істеричною дурепою, то навіщо комусь щось доводити?

За матеріалами