Як говорити переконливо: 25 дієвих порад

© istockphoto.com

1. Говоріть “і” замість “але”.

Наприклад: “Це ви добре зробили, і якщо ви …”, замість: “Так, це добре, але Ви повинні …”. Тому що “але” перекреслює все, що було сказано перед ним.

2. Говоріть “і” замість “і все ж”.

Наприклад: “Я розумію, що ви не можете дати відповідь так швидко, і тому давайте …”, замість: “Я розумію, що Ви не можете відповісти прямо зараз, але все ж було б краще …”.
Тому що “і все ж” говорить співрозмовникові, що тобі глибоко байдужі його побажання, очікування, сумніви або питання.

3. Використовуйте слово “для” замість слова “від”.

Наприклад: “Для того, щоб щось змінилося, я запишуся в спортивну секцію”, замість “Що б мені ще придумати від нудьги?”

4. Уникайте грубого “ні”, оскільки “ні”, вимовлене з відповідною інтонацією, може справити дуже негативне враження на співрозмовника.

5. Викресліть вираз “чесно кажучи” зі свого лексикону, тому що він звучить так, ніби чесність для вас – виняток.

6. Говоріть “не так”, “не зараз” замість “ні”.

Наприклад: “У такому вигляді мені це не подобається”, “В даний момент у мене немає на це часу”, замість “Ні, мені це не подобається” “Ні, у мене немає часу”. Тому що “ні” відштовхує.
“Ні” – це щось закінчене і остаточно вирішене.

7. Змініть кут зору, використовуючи слово “вже” замість слова “ще”.

Наприклад: “Ви вже зробили половину?”, замість “Ви зробили ще тільки половину?”. Тому що слово “вже” перетворює мало в багато.

8. Назавжди забудьте слова “тільки” і “просто” або замініть їх іншими.

Наприклад: “Це моя думка”, “Така моя ідея”, замість: “Я тільки говорю свою думку”, “Це просто така ідея”.

9. Приберіть слово “неправильно”. Краще поставте уточнююче запитання і покажіть співрозмовнику, що ви теж намагаєтеся вирішити проблему.

Наприклад: “. Це вийшло не так, як потрібно. Давайте подумаємо, як виправити помилку або уникнути її в майбутньому”, замість “Неправильно! Це тільки твоя вина”.

10. Говоріть “в” і “о такій-то” замість “десь” і “близько”. Точно призначайте термін і час.

Наприклад: “Я подзвоню в п’ятницю”, “Я подзвоню вам завтра о 11 годині”, замість “Я подзвоню в кінці тижня”, “Я подзвоню завтра близько 11”.

11. Ставте ВІДКРИТІ питання. Не задовольняйтеся односкладовими відповідями “так” або “ні”.

Наприклад: “Вам це сподобалося?”, “Коли мені можна буде вам передзвонити?”, Замість “Можна буде вам передзвонити?”. Тому що питання з “як”, “що” або “хто” добувають цінну інформацію.

12. Користуйтеся виразом “З цього моменту я …”, замість “Якби я …”.

Наприклад: “З цього моменту я буду уважніше прислухатися до порад”, замість “Якби я послухалася до його поради, тоді б цього не сталося”. Тому що “Якби я …” шкодує про те, що відбулося, і рідко допомагає просунутися далі.
Краще дивіться в майбутнє. Формулювання “З цього моменту я …” – хороша основа для такої позиції.

13. Перестаньте ухилятися за допомогою “треба б” і “потрібно б”.

Краще: “Важливо зробити цю роботу в першу чергу”, замість “Треба про це подумати”, “Потрібно б спочатку закінчити цю роботу”. “Треба б” і “потрібно б” не стверджують нічого конкретного. Наприклад: “Тобі слід це доробити”, “Вам слід віддавати пріоритет цій роботі”.

14. Говоріть “Я зроблю” або “Мені потрібно” замість “я повинна”.

Наприклад: “Мені потрібно спершу трохи подумати”, “Я спершу зберу потрібну інформацію”, замість “Я повинна спочатку трохи подумати”, “Я повинна зібрати інформацію”. “Я Повинна” пов’язане з примусом, тиском або зовнішнім визначенням.
Все, що ви робите з такою установкою, ви робите не добровільно.
“Я зроблю” або “Мені потрібно” звучить для інших набагато позитивніше, більш дружньо і мотивовано.

15. Викресліть слова “взагалі-то” і “власне” зі свого словника.

Наприклад: “Це правильно”, замість “Ну, взагалі це правильно”. “Взагалі” не містить ніякої інформації і сприймається як обмеження.

16. Кажіть “Я рекомендую вам” замість “Ви повинні”.

Наприклад: “Я раджу вам довіритися мені”, “Я рекомендую вам подумати над цим”, “Я раджу вам прийняти рішення якомога швидше”. Словами “повинні” і “слід” ви чинити на співрозмовника тиск і відбираєте у нього можливість самостійно прийняти рішення.
“Я рекомендую вам” звучить більш доброзичливо і позитивно.

17. Користуйтеся альтернативами до “Я раджу вам”, такими як “Я прошу вас” і “Я буду вам вдячна”.

Наприклад: “Я прошу вас прийняти рішення якомога швидше”, “Я вдячна вам, якщо ви мені довіряєте”, замість “Ви повинні прийняти рішення якомога швидше”, “Ти повинен мені довіряти”. “Я прошу вас” і “Я вам вдячний” дуже легко сказати, та вони роблять диво.

18. Відмовтеся від всіх форм заперечення; краще висловлюйтеся позитивно.

Наприклад: “Все буде гаразд”, “Це дійсно хороша ідея”, “Це легко для мене”, замість “Це для мене не проблема”, “Ідея дійсно непогана”, “Це буде неважко для мене”.
Говорячи запереченнями, ви йдете довгим шляхом. Це занадто складно і може викликати неприємні асоціації. Говоріть прямо і позитивно.

19. Уникайте також інших типових форм з “не”.

Наприклад: “Будь ласка, зрозумійте мене правильно”, “Будь ласка, подумайте про …!”, “Будь ласка, слідкуйте за ….!”, Замість “Будь ласка, не зрозумійте мене неправильно”, “Будь ласка, не забудьте, що ….! “,” Давайте не втрачати це з виду! “.
Такі негативні висловлювання перетворюйте в позитивні. Чітко говоріть, чого ви хочете. Зосереджуйте тим самим всю увагу на бажаній меті.

20. Користуйтеся “мотивуючими запереченнями”.

Наприклад: “Те, що ти сказав, не зовсім правильно”, “Тут я з вами не зовсім згодна”, замість “Те, що ти сказав, неправильно”, “Тут я повинна вам заперечити”.
Мотивуюче заперечення має сенс в ситуаціях, коли вам потрібно повідомити іншій людині щось неприємне або повністю відкинути її припущення. Важливо, щоб ви представляли свою думку і при цьому говорили правду.
За допомогою мотивуючого заперечення ви можете сказати це ввічливіше. Ви акцентуєте увагу на наміченій цілі.

21. Віддавайте перевагу точним поняттям замість неспецифічних дієслів “робити”, “працювати” і “займатися”.

Наприклад: “Ми поки не прийняли рішення по ….”, “Я якраз читаю протокол”, “Справжнє становище таке, що …”, замість “Ми тут поки не можемо розібратися”, “Я зараз працюю з протоколом”, “Ми робимо все, що можемо”. Неспецифічні дієслова залишають занадто велику свободу для тлумачень.

22. Задавайте питання з “коли” і “як” замість таких, на які можна лише відповісти “так” або “ні”.

Наприклад: “Коли ми зможемо зібратися” ?, “Коли ви зможете допомогти мені ….”,? “Коли я зможу з вами поговорити”. У відповідь на питання з “Чи” ми отримаємо відповідь тільки у вигляді “так” або “ні”. Тому не запитуйте, “чи” можливо те чи інше, а продемонструйте своє позитивне очікування за допомогою “коли” і “як”.

23. Підключайте іншого за допомогою “ви” і “ми”, замість того, щоб постійно ставити себе в центр уваги за допомогою “я”.

Наприклад: “Тепер ви бачите в чому справа”, “Будь ласка, дайте мені вашу адресу”, “Зараз ми разом розберемося”, замість “Зараз я покажу, в чому справа”, “Мені ще потрібна ваша адреса”, “Зараз я вам це поясню “. Якщо ви весь час говорите від першої особи, то ти висуваєте на передній план себе і свої дії. Вживання “ви” і “ми” об’єднує і концентрує увагу на співрозмовникові теж.

24. Викресліть зі свого словника “ніколи”, “кожен”, “всі”, “завжди” і замість цього будьте конкретними.

Наприклад: “Тут ви мені обов’язково допоможете”, “Ви другий тиждень спізнюєтеся”, “… і … заздрять моєму успіху”, замість “Мені ніколи ніхто не допомагає”, “Ти весь час запізнюєшся”, “Вони всі заздрять моєму успіху “.
Приберіть узагальнення. Подумайте, “що” саме трапилося, “кого” це стосується, “коли” це сталося. Чітко позначайте свої цілі. Узагальнення створюють негативне сьогодення і обмежують можливості в майбутньому.

25. Добийтеся реакції співрозмовника за допомогою напіввідкритих питань.

Наприклад: “Наскільки сильно вам це сподобалося”, “Які ще питання є з вашого боку по суті?”, Замість “Вам це сподобалося?” “Як вам моя ідея?”, “Які у вас ще питання?”

Фото заголовку
За матеріалами