in ,

Як справлятися з критикою вашої роботи

© ieshua.org

Як і багато хто, я думала, що критику треба вміти приймати. Але насправді набагато важливіше навчитися від неї захищатися. Щоб критичні відгуки не паралізували вас і не виводили з ладу, треба розпочати будівництво лінії захисту і піклування про себе.

1. Перевірка на диверсантів

Ще в дитинстві нас вчили бачити свої помилки і соромитися їх — це було частиною нашого виховання. Але якщо перестаратися, то досить суворе виховання робить з нас самих суворих суддів. В принципі, немає нічого поганого в тому, щоб бути самому собі головним суддею. Погано не вміти бути собі ще і найголовнішим захисником.

Одна з труднощів, з якою ми стикаємося, коли отримуємо критику ззовні, полягає в тому, що ми не можемо перестати з нею беззаперечно погоджуватися. В такі моменти той самий суворий суддя в нас вторить майже будь-якій критиці в унісон. Оберігаючи нас від здійснення помилок, він ще й ховає нас від безлічі відкриттів, досліджень і перемог, шлях до яких небезпечний і тернистий. Він залишає нас у стерильній безпеці дрібних кроків. Але якщо ми все-таки хочемо вийти із зони комфорту?

У справжньому суді мають бути представлені дві сторони: обвинувачення і захист. Тому пропоную зухвалу вправу на винахідливість: стикаючись з критикою, придумуйте аргументи ще й для адвоката. Звинуватити себе ви завжди встигнете.

2. Хороше озброєння

У вас повинен бути арсенал розумних міркувань, які можна згадувати в моменти, коли ви піддаєтеся критиці. Цей арсенал можна поповнювати і підлаштовувати під себе. Ось якими способами я користуюся.

  • Докір, який ви отримали, частіше більше відноситься до самого критика і його життєвого досвіду, ніж до вас.
  • Одна думка, навіть голосно висловлена, — це не думка всіх людей на світі.
  • Помилки необхідні для розвитку, відкриттів і досліджень.
  • Ви не червінець, щоб усім подобатися. Навіть необхідно комусь не подобатися, тому що це абсолютно нормально. А особисті відносини завжди будуть грати роль в оцінці праці.

Придумуючи свої розумні міркування, виберіть ті ідеї, які нагадують вам про те, що критик теж може помилятися. Він всього лише людина.

3. Відповідні дії

Після того, як удар нанесено потрібно надати протидію, щоб не загрузнути в їдкій слині чужого бурчання. Тому третім кроком нашого захисту будуть відповідні дії.

  • Прочитайте або згадайте якусь похвалу або позитивний відгук.
  • Зверніть увагу на тих, хто хвалить вашу роботу. Прийміть позитивні відгуки і компліменти. Або хоча б потренуйтеся їх приймати — це теж треба вміти.
  • Задумайтеся над пошуком однодумців. Але не тих, хто розмовляє лише про роботу, а тих, хто серйозно захоплений тим же, що і ви. Спілкування з такими людьми допоможе вам розвиватися.
  • Прочитайте критичний відгук знову і проаналізуйте, чи є в ньому щось корисне для вас. Цінне зауваження, думка, від якої можна відштовхнутися і поліпшити роботу. На жаль, далеко не кожна критика несе цінні ідеї. Але якщо вам попадеться така, вважайте, що вам пощастило. Буде правильно використовувати критичне зауваження собі на благо.
  • Робота — найкращий спосіб боротьби з критикою. Просто почніть працювати негайно. І не хвилюйтеся про якість.

На закінчення хочу розповісти, що я думаю про критику, і, можливо, ви встанете на мою сторону.

Єдиний сенс критики — дати вам їжу для розвитку. Ту, яку ви самі не можете знайти, тому що одна голова добре, а різні точки зору можуть бути непередбачуваними і дивовижними. Все, що не служить цій меті, все те, що ви не можете використовувати для свого розвитку, — це зайва або навіть згубна інформація, яку треба навчитися ігнорувати. Дуже важливо вміти захищатися від згубної критики, щоб відокремлювати золоті крупинки цінних ідей і покращувати свою роботу.

Фото заголовку
За матеріалами

7 способів завершити сварку перш, ніж вона переросте в серйозний конфлікт

Про любов (по-чоловічому)