Як витиснути максимум з цього короткого життя: 4 речі, яких мене навчив один мудрий чоловік

«Мета полягає в тому, щоб померти зі спогадами, а не з мріями»,
невідомий автор

Ми стояли, тримаючись за руки, під великим дубом. Це був найпрекрасніший і найбільш запаморочливий момент в моєму житті – ми сказали одне одному: «Так!»

Це дійсно сталося. Я вийшла заміж за свого найкращого друга.

Ми вирішили відсвяткувати весілля через рік після того, як у Яна, батька мого майбутнього чоловіка, діагностували рак. Ми спланували і втілили в життя наш чудовий день одруження. І він був там.

Ми пили, співали, танцювали цілу ніч. А через три дні мій вже свекор підвозив нас до аеропорту, коли ми летіли на медовий місяць. Але лише через 24 години ми поверталися в Англію. Ян несподівано помер.

Він був людиною, яка без перебільшення змушувала мене сміятися кожного дня. А ще він говорив нам завжди іти за своїми мріями, подорожувати по світу і робити те, що робить нас щасливими.

Я завжди захоплювалася його поглядами на життя. І ось кілька життєвих правил Яна, які я завжди буду носити в своєму серці.

1. Завжди знаходити час для людей

Життя може бути неспокійним. Іноді навіть занадто. Але Ян завжди знаходив час для інших. Неважливо, знав він їх добре чи не дуже. Він знайомився з людьми, ділився з ними історіями, слухав їхні розповіді…

Куди би він не йшов, люди були щасливі з ним поспілкуватися. Навіть якщо це була тижнева відпустка в Іспанії, всі знали, що він повернеться звідти з купою веселих історій і новими номерами в телефонній книжці.

Отже, чого я навчилася? Життя – складна річ, але краще може пройти повз вас, якщо ви завжди будете зайняті. Варто приділити п’ять хвилин, щоб зупинитися і поговорити з іншою людиною. Знаходити час для людей – це таке приємне відчуття.

Ви ніколи не передбачите, як ці люди можуть вплинути на ваше життя. І ви не уявляєте, як самі можете змінити чиєсь життя. Іноді досить лише п‘ятихвилинної розмови.

У мого чоловіка, як і у його тата, добре виходить знайомитися з людьми. Одного вечора, повертаючись додому, ми розговорилися з таксистом і дізналися, що він буддист з Індії. Ми говорили про подорожі і про те, як хотіли б відвідати Індію. Тоді чоловік дістав гаманець і сказав: «Що це? Гроші? Клаптики паперу. Життя занадто коротке, щоб постійно ганятися за грошима. Варто побачити світ і взяти з життя максимум».

Розмова з таксистом була короткою, але засіла в моїх думках. Ми з чоловіком почали вивчати, як можна подорожувати при невеликому бюджеті. І виявилося, подорожі – це набагато простіше, ніж ви можете подумати.

2. Подорожі заспокоюють душу.

Ян любив подорожувати, він побував у неймовірних місцях і завжди думав, куди б поїхати ще. Він завжди першим виступав за те, щоб вирушити з дружиною у нову пригоду. І так народжувалися справді неймовірні історії.

Він завжди закликав нас подорожувати. І куди б ми не поїхали, частинка його завжди буде поруч з нами.

Користуйтеся можливістю відкрити для себе нові культури і дозволити їм збагатити вашу особистість. Коли я постарію, хочу озиратися назад і знати, що у мене є нескінченно багато чудових спогадів і вражень, якими можна поділитися.

3. Завжди залишатися собою.

Що б не відбувалося, Ян завжди залишався Яном. Він не витрачав час, переживаючи про те, наскільки привабливо він виглядає, наскільки відповідає тим чи іншим шаблонам. Він був душею всіх вечірок, і багато в чому тому, що просто був щасливим, залишаючись самим собою.

Це те, чого і мені потрібно навчитися. Знаю, я занадто багато хвилююся. Іноді турбуюся про те, що люди про мене думають. Час від часу дозволяю думці інших впливати на мої вчинки і настрій.

Більшості з нас необхідно працювати над своєю автентичністю старанніше. Я щиро вірю, що нас більше люблять справжніми. І так, ви ніколи не будете в мирі з усіма навколо, але ви створите більш щирі зв’язки (і точно отримаєте більше задоволення), залишаючись самими собою.

4. Життя дійсно коротке, тому потрібно ловити момент.

Незважаючи на своє прекрасне життя, Ян пішов занадто рано. Йому було 53 роки, і він неймовірно любив життя. У день нашого весілля Ян був одним з тих, хто більшу частину часу провів на танцполі, від душі танцюючи і розмахуючи знятою сорочкою над головою. Неможливо було запідозрити, що він хворий.

Напевно, це заяложена фраза, але так воно і є: живіть кожен день так, ніби він останній. Ніхто не знає, коли настане час йти.

Як людина, яка періодично мучиться від тривоги, я розумію, що засмучуюсь через речі, які того не варті. Я намагаюся навчитися відпускати. Життя – це занадто короткий маршрут, щоб переживати про те, що про вас думають інші.

Завжди будьте вдячними за маленькі речі, адже одного разу вони можуть стати великими. Насолоджуйтесь кожною хвилиною, проведеною разом з важливими людьми, і не тримайте на них образ, навіщо? Дорожіть кожними обіймами, приймайте з вдячністю кожен комплімент і використовуйте будь-яку можливість, щоб люди поруч з вами посміхалися.

За матеріалами