Які професії найчастіше вибирають психопати?

Психопати потайливі, хитрі і часто здаються нормальними, тому часом їх неможливо розпізнати. Однак, як правило, такі люди мають одну загальну деталь – їх кар’єру.

Кевін Даттон (Kevin Dutton), британський психолог і письменник, багато років вивчав психопатію. На підставі своїх спостережень і ретельного аналізу він написав книгу «Мудрість психопатів», де розповів про 10 професій, які найчастіше обирають такі люди.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Цікаве
Loading...

Тутка ділиться з вами цим переліком і пояснює, чому саме ці види діяльності приваблюють людей з нестандартною психікою.

10. Державний службовець

За словами психолога, державний службовець перебуває на 10-му місці в топі кар’єр, якій надають перевагу психопати. Все тому, що такі люди жадають влади і контролю, що добре поєднується з роботою чиновника.

Бували випадки, коли держава спеціально вербувала людей подібного психотипу, щоб розібратися з проблемами. Наприклад, в 2014-му році Великобританія наймала психопатів для підтримки порядку під час кризи, тому що у таких людей немає почуттів до інших, морального кодексу, вони розумні та логічні. А значить, будуть діяти чітко  та цілеспрямовано.

9. Шеф-кухар

Професія кухаря також популярна, але не тому що тут є доступ до ножів і вогню. Психопати неймовірно стресостійкі і в хаосі почуваються, як риба в воді, тому вони добре працюють в такому важкому і неспокійному оточенні, як на кухні.

Шеф-кухар Гордон Рамзі (Gordon Ramsay) якось сказав , що шеф-кухарі – божевільні. Вони витончені, делікатні, одержимі собою, часто працюють по 100 годин на тиждень та інколи навмисно створюють нервову і напружену атмосферу. «Ви бачили колись кухню ресторану в роботі в годину пік? Це справжнє божевілля», – додає Гордон.

8. Духовні служіння

Здавалося б, що робота в релігійній сфері має залучати людей з хорошими якостями: добрих, чуйних і готових прийти на допомогу. Але це не завжди так.

Ветеран ФБР Джо Наварро (Joe Navarro) розповів, чому деякі психопати вибирають професію в духовенстві. Одна з основних причин полягає в тому, що релігійні організації можуть надавати законність своїх дій і дій інших людей. Також в сфері релігії психопатам легко знаходити інформацію для шантажу і маніпулювання.

7. Поліцейський

Що стосується цієї професії, то багато написано в профілях співробітників поліції. Поліцейські, які беруть участь в штурмах або працюють в небезпечних місцях, найбільше схильні до психопатії. А це тому, що психопати знають, як зберігати спокій в небезпечних і стресових ситуаціях. Можна навіть сказати, що вони отримують задоволення, коли порядок порушується – це дає їм право застосувати силу.

У довіднику для жертв наводять статистику, за якою 40% сімей поліцейських страждають від домашнього насильства і відбувається це в два рази частіше, ніж у звичайній родині.

6. Журналіст

Такі риси, як чарівність, уважність, нахабство і безжалісність вкрай вигідні в світі журналістики. А бачити своє ім’я під черговим матеріалом щодня цілком достатньо, щоб перетворити навіть найскромнішу особу в самозакоханого егоїста.

Крім того, це досить стресова посада, коли в визначені терміни потрібно здати велику кількість якісного матеріалу, конкурувати і бути завжди попереду – це ідеальне середовище для психопата.

5. Хірург

Психоаналітик Карл Сворд (Carl Sword) розповів про розмову з анонімним нейрохірургом, який заявив: «У мене немає жалю до тих, кого я оперую. Під час операції я повинен зберігати холоднокровність і діяти, як машина зі скальпелем».

Одне з досліджень Королівського медичного коледжу Англії показало, що з усіх лікарів хірурги більше за інших схильні до психопатії. Дослідники припустили, чому це так: причина може полягати в тому, що хірурги частіше, ніж всі інші лікарі, повинні приймати швидкі та важкі рішення, які можуть суперечити моралі і зберігати спокій в найбільш напружених ситуаціях. Саме тому це одна з найскладніших професій в світі.

4. Продавець

У книзі «Робота з монстрами: як ідентифікувати і захистити себе від психопата» підкреслюється, що наявність психопата в команді може принести сильне зростання продажів. Завдяки впевненості, чарівності і вмінню маніпулювати психопати є найкращими продавцями. Вони обожнюють конкуренцію і вміло обходять суперників. Для деяких роботодавців це те, що потрібно.

Дослідження, проведене в 2001 році, продемонструвало, що людина, яку найчастіше оголошують продавцем місяця, проявляє більше нарцисизму і когнітивної емпатії. Але в довготерміновій перспективі такі люди можуть знижувати довіру клієнтів.

3. Працівник медіа

Робота в ЗМІ на 3-му місці за професіями, які часто вибирають психопати. Популярність цього вибору кар’єри може полягати в тому, що робота теле- і радіоведучим також вимагає спокою перед громадським тиском.

Такі якості, як нарцисизм і велика чарівливість, є корисними в цій професії і допомагає швидко просунутися в кар’єрі й обійти конкурентів.

2. Адвокат

Якщо ви дивилися фільм «Адвокат диявола», то знаєте, що робота адвоката вимагає неймовірної стресостійкості, привабливості, вміння говорити на публіці і робити часом складний моральний вибір. Майже кожна розмова про адвокатів спирається на стереотип, що вони брехуни, позбавлені моральності і одержимі наживою за будь-яку ціну .

«Успішний адвокат повинен вміти віртуозно брехати і приховувати емоції, не звертаючи уваги на совість», – каже психолог. В одному інтерв’ю успішний адвокат-психопат холоднокровно сказав: «Глибоко всередині мене сидить вбивця, але я тримаю його під контролем».

1. Директор

Психопати добре себе почувають в умовах стресу. Вони часто створюють хаос, який дозволяє їм мати кращий вигляд в очах інших і обходити суперників.

Багато психопатів використовують такий метод, щоб піднятися по кар’єрних сходинках. Так, деякі дослідження показують, що 4% директорів великих фірм є справжнісінькими психопатами, а ще 20% виявляють сильні нахили до цього. Тому посада директора займає 1-ше місце за вибором професії для психопатів.

Психолог також розповів, в яких професіях психопати зустрічаються найрідше:

Це посади, які в більшій мірі пов’язані з турботою про інших людей або в яких мало стресу і спокійна атмосфера.

Психолог наголошує: зрозуміло, це не означає, що в перерахованих професіях будуть зустрічатися тільки психопати. Рейтинг складений на основі якостей психопатів, таких як впевненість в собі, егоцентричність, безстрашність, холоднокровність і чарівливість – це також риси, які ми асоціюємо з успіхом і які добре поєднуються з певними професіями.

Переклад Тутка за матеріалами

Залиште свій коментар

коментарів

Завантаження...

Пов'язані статті

Back to top button
Close

Adblock Detected

Please consider supporting us by disabling your ad blocker