Якого домашнього вихованця завести, якщо ви рідко буваєте вдома

Якщо ви по 8-12 годин пропадаєте на роботі, то до вибору вихованця варто підійти особливо серйозно. ТуткаТамка розповість, які з них погано переносять самотність, а яким буде цілком комфортно і без вашої уваги.

Не підійдуть зайнятим людям

Собаки

Собака

© Allan Foster/Flickr.com

Головне для собаки — бути поруч зі своїм господарем. На жаль, більшість з нас змушені залишати вихованців як мінімум на вісім годин в день, а то й на всі 12.

Деякі собаки переносять самотність відносно спокійно, інші починають вити, гавкати і громити квартиру. Вони роблять це не з шкідливості або помсти, а від безнадії і страху. Якщо тварина кожен раз думає, що ви йдете назавжди, його відчаю немає меж.

Поведінку собаки можна коригувати. Для цього вихованця привчають до того, що господар обов’язково повернеться. Тренування відбувається поступово: спочатку господар йде недалеко і ненадовго, привчаючи собаку не слідувати за ним по п’ятах, потім залишає її в самоті на більш тривалий час. Так пес потроху звикає до думки, що, скільки б не був відсутній господар, він обов’язково повернеться.

Цей спосіб допомагає позбутися від нападів паніки під час відсутності господаря, але не усуває саму причину. Адже якщо собака не виє під час вашої відсутності і не псує меблі, то це не значить, що їй комфортно перебувати на самоті. Просто вона вірить, що ви повернетеся, і чекає.

Собака страждає кожен день, залишаючись одна в порожньому приміщенні.

П’ять днів на тиждень по вісім годин вона проводить без найдорожчої істоти, її любові і уваги. Що ще гірше, багато господарів, навіть перебуваючи вдома, не задовольняють потребу собаки в спілкуванні. Наприклад, постійно виганяють її в сусідню кімнату, тому що вона заважає, скиглить або намагається гратися.

Майже всім собакам потрібні фізичні вправи — одним більше, іншим менше. Якщо ви хочете бігати з собакою — це чудово. Пес отримає і частку спілкування з вами, і необхідне навантаження. Якщо ні, доведеться задуматися про те, як ви будете її тренувати. Деякі господарі гуляють з собаками недовго: півгодини вранці, годину ввечері. Решту часу пес проводить в замкнутому приміщенні, де не може як слід розім’ятися і отримати їжу для розуму.

Якщо ви сповнені ентузіазму завести собаку і плануєте проводити з нею багато часу, просто уявіть, що це буде тривати ще 10-13 років. Може бути, перші кілька місяців ви будете спілкуватися з вихованцем, довго гуляти з ним, давати йому добре розім’ятися і пограти. Але потім звичайний розпорядок затягне вас — собака опиниться в самому кінці списку справ. Так чи варто мучити тварину?

Папуги

Папуга

© osio/Flickr.com

Папуги — дуже живі і товариські вихованці. Залишившись на самоті, без уваги господаря і цікавих іграшок, вони починають нудьгувати. Стресовий стан призводить до істерик, які часто виливаються в самовищипування.

Подібна реакція буває і в тих випадках, коли папуга ділить клітку з певним партнером. Так що, якщо ви вирішите підселити до нього сусіда, не факт, що вихованці зійдуться характерами і будуть жити весело.

Часто радять купити папузі цікаві іграшки, щоб у вашу відсутність йому було чим себе зайняти. Але, якщо ви не граєте, не спілкуєтеся з вихованцем або робите це дуже нетривалий час, ніякі іграшки не врятують вашу пташку від нудьги.

Щури

Щур

© Sasha the Okay Photographer/Flickr.com

З пацюком особливо не пограєш, але ваша увага йому все одно необхідна. Втім, тут проблема самотності вирішується простіше: купіть дві одностатеві особини і велику клітку, обладнайте її іграшками, тунелями, будиночками і спокійно вирушайте на роботу.

Щури — дуже соціальні істоти, їм потрібно жити в компанії.

Це підтверджує експеримент зі щурами і наркотиками, про який розповів у своєму виступі на конференції TED Йохан Харрі. Коли щур жив один, без іграшок і спілкування, він легко звикав до наркотичних речовин і незабаром вмирав від передозування. А в щурячому парку, де жило кілька особин, вони могли безперешкодно спілкуватися, грати і спаровуватися. У підсумку жоден щур не отримав залежності до наркотиків, хоча в клітці завжди була ємність з наркотичною речовиною, розчиненою у воді.

Якщо ж ви рішуче вирішили завести одного гризуна, йому знадобиться багато вашої уваги і можливість перебувати поза кліткою. Щури дуже рухливі і допитливі, їм постійно потрібно повзати, залазити на височини, ритися в речах, знаходити щось нове.

Єноти

Єнот-полоскун

© Will Scullin/Flickr.com

Єноти — великі пустуни і рухливі створіння, які вимагають постійної уваги. Якщо залишати єнота в самоті, він просто розгромить квартиру, залізе в будь-яку шафку, розкидає, зламає і розірве ваші речі.

Якщо надовго замикати улюбленця в замкнутому просторі, наприклад, на балконі або в клітці, не грати і не спілкуватися з ним, він зовсім здичавіє і замість допитливого домашнього звіра ви отримаєте дике смугасте створіння.

Вирішили завести єнота? Пам’ятайте, що більшу частину вільного часу вам доведеться проводити, розважаючи тварину і стежачи за тим, щоб він нічого не зламав.

Підійдуть зайнятим людям

Кішки

Кішка

© ivva/Flickr.com

Нудьгують кішки по своєму господареві чи просто використовують його для задоволення своїх потреб? Є різні думки на цей рахунок.

Дослідження Деніела Майлза (Daniel Mills), опубліковане в 2015 році, довело, що кішки не так вже сильно прив’язані до своїх господарів. У процесі експерименту він порівнював реакцію грудного дитини на догляд і появу матері і поведінку собак і кішок в аналогічній ситуації зі своїми господарями.

Дитина з явним полегшенням підповзала до матері після її появи. Собака стрибала навколо господаря, виляючи хвостом. І тільки кішка не припинила гри з сторонньою людиною і, здається, навіть не помітила, що її господиня кудись виходила.

Однак деякі власники кішок не згодні з результатами експерименту. Вони стверджують, що ці тварини просто допитливі і швидко відволікаються, але точно так само сумують наодинці за господарем, як і собаки.

Цю проблему можна вирішити, завівши улюбленцю напарника. Наприклад, у Швейцарії за нормативами утримання тварин не дозволяється мати одну кішку, якщо вона не виходить на вулицю. Два вихованця явно знайдуть чим зайнятися у вашу відсутність.

Тхори

Тхір

© Richard Elzey/Flickr.com

Тхори непогано ладять з собаками (тільки не мисливських порід) і кішками, а також з іншими тхорами. Цей звір спить по 18-20 годин на день, а кастровані можуть і довше. Тому більшу частину вашого робочого дня вихованець не буде нудьгувати. А коли ви повернетеся додому, зможете приділити йому достатньо часу.

Хом’яки

Хом'як

© Dan Derrett/Flickr.com

Здається, ці тварини взагалі не потребують компанії. Більш того, не радять тримати одностатевих хомяков в одній клітці, щоб не допустити бійки. Якщо ж ви купите різностатевих особин, будьте готові до того, що доведеться збувати потомство.

Грати з хом’яком досить складно, так як він не розуміє, що з ним грають. В цілому він не потребує вашої присутності, так що можете спокійно відправлятися на роботу. Головне — доглядати за ним.

Фото заголовку © Allan Foster/Flickr.com
За матеріалами lifehacker.ru

 

Залиште свій коментар

коментарів

Пов'язані статті

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Back to top button
Close