12 правил виховання найбагатших людей планети, які всього добилися самі

Часто ми думаємо, що діти найбагатших людей планети ростуть в тепличних умовах: при повному достатку і мінімумі проблем. Але, виявляється, найуспішніші люди в світі роблять акцент у вихованні зовсім на інші речі, які набагато важливіші.

Ми в Тутка вважаємо, що, навіть якщо ви не мрієте виростити мільйонера, вам все одно варто ознайомитися з правилами виховання від мільярдерів зі списку Forbes.

«Одного разу, коли мені було 4 роки, мама зупинила машину за кілька миль до нашого будинку і сказала, що тепер я повинен сам знайти дорогу додому через поле. Вона піднесла це як гру, і я тільки зрадів можливості в неї пограти. Я ріс, і завдання ставали складніше… Для багатьох таке виховання може здатися суворим, але батьки хотіли, щоб ми росли сильними і вчилися покладатися на самих себе».

«Мама робила маленькі дерев’яні коробочки для серветок і корзини для сміття. Її майстерня розташовувалася в садовій повітці, а наша робота полягала в тому, щоб їй допомагати. Ми розфарбовували її вироби, а потім їх складали…»

Дуже важливо, коли діти мають можливість допомагати батькам. Це не тільки показує їм, як влаштований світ, але і створює відчуття ліктя в сім’ї і на роботі.

«Якщо ви хочете, щоб дитина зрозуміла, як працюють двигуни, ви не будете спершу вчити її користуватися гайковим ключем і розповідати йому все про викрутки», — каже підприємець. Він пропонує показати дитині двигун і запитати, як би вона розібрала його на частини. Намагаючись вирішити поставлену задачу, вона зрозуміє, які інструменти її необхідні для цього, і почне вивчати, як вони працюють.

В житті дітям доведеться зіткнутися з багатьма труднощами, і вони повинні бути готовими до них.

«Я ніколи б не пішов в похід за власним бажанням, я роблю це лише для того, щоб вони хоч іноді стикалися з труднощами. Вони повинні самі готувати, і прибирати, і робити все, що роблять у походах».

«Вміння правильно задавати питання розвиває не тільки творчі здібності, але і критичне мислення. Це є однією з важливих умов успіху в наш час».

«Дайте можливість дітям шукати себе, своє покликання, підтримуйте їх вибір. Навіть якщо в деяких питаннях вони будуть зустрічатися з проблемами — без цього неможливий підйом наверх».

«Наші діти росли в звичайних умовах. Ми все життя прожили в одному будинку, який я купив в 1958 році. Вони не розселялися в дорогі новомодні будинку, не літали на приватних літаках. Вони їздили до школи на автобусі. Кожен член сім’ї Баффетт в Омасі ходив в державну школу. Діти ходили в ту ж школу, де навчалася їх мати. Тому вони не вважали, що ми фінансово відрізняємося від інших».

Багато звичок дорослої людини родом із його родини. Тому дуже важливо прищепити правильне ставлення до грошей якомога раніше. Наприклад, в сім’ї Рокфеллерів діти працювали завжди. Їх також вчили контролювати свої доходи. Частину відкладали, частину віддавали на благодійність, решту витрачали на свій розсуд, при цьому записували витрати в спеціальні книги.

«Недбале поводження призводить до псування речей. Ми з дружиною не біжимо купувати заміну. Або ось ще приклад: якось приїхали на дачу, і виявилося, що один з синів забув змінний одяг. І весь тиждень кожен вечір він сам прав свої речі».

«Ми встановлюємо час, після якого не можна користуватися гаджетами. В їх випадку це допомагає заснути в розумний час. Ми не давали смартфони нашим дітям, поки їм не виповнилося 14 років». Гейтс пояснив, що намагається зробити так, щоб діти використовували смартфони для корисних занять, наприклад для виконання домашніх завдань або спілкування з друзями.

В сім’ї Стіва Джобса була традиція: кожен вечір вечеряти вдома за великим столом на кухні, обговорювати книги, історію та багато інших речей. Ніхто не діставав iPad або комп’ютери. Діти були абсолютно не прив’язаними до всіх електронних пристроїв.

Чак Фіні обмежував витрати дітей і влаштовував дітей працювати на канікулах. Син Патрік продавав морозиво, а дочка Діана сама оплачувала всі витрати. Все це для того, щоб вони знали ціну грошам і навчилися їх цінувати.

За матеріалами