15 чесних розповідей про фінансові труднощі у шлюбі

На жаль, пари розходяться не лиш через труднощі у вихованні дітей чи немитий посуд. Найчастішою причиною для розлучення стають фінансові труднощі: кредити, дрібні побутові витрати. Одна половина не хоче залежати від іншої фінансово, інша приховує свої прибутки.

Тутка вірить, що гроші — не найважливіший бік нашого життя, проте також важливий, і справжнє кохання допоможе обійти всі труднощі. Наші чесні історії покажуть реальні приклади людей, які стикнулися з поширеними проблемами.

 • Одразу по закінченні магістратури я вийшла заміж. Вдача мені посміхнулася — мене прийняли на роботу у велике видавництво, я швидко збудувала кар’єру і почала заробляти гарні гроші. Чоловік тоді ще був студентом і мої батьки протестували проти шлюбу: вважали, що чоловік теж повинен заробляти для сім’ї. Чоловікові жарти, що він сидить на моїй шиї, а я тягну на собі весь сімейний бюджет дуже швидко перестали бути жартами: за 3 спільних роки він не знайшов кращої роботи й заробляв копійки. Його емоції нуртували, ми часто сварилися вдома, шлюб перетворився на нудне співжиття. Я навіть додому не хотіла повертатися — в таких умовах неможливо було жити.
  Я заробляла щонайменше вп’ятеро більше за чоловіка, і це страшенно його ображало. Результат — розлучення, я залишила йому навіть авто (у нього взагалі не було грошей).

 

 • Мама — затятий шопоголік. Щоб уникнути сварок з татом, вона таємно відкрила багато нових рахунків в банку і знімала звідти гроші. Навіть на мене зареєструвала картку, як і таємну поштову скриньку.

 

 • Під час розлучення випливло те, що колишня дружина має таємні кредитні картки на досить кругленьку суму. Я витратив страшні гроші, лише щоб від неї звільнитися.
 • Я заробляю значно більше за дружину і вважаю, що був би страшним негідником, якби дорікнув їй за гроші. Я — чоловік, якому цю жінку довірили, я кохаю її і все, що я маю, належить їй. Тому ми стільки років разом й у нас жодного разу не виникло розмови про окремий бюджет.

 • Завжди мріяв, щоб у нас з дружиною був спільний бюджет: все складати разом і разом витрачати. Натомість почув від неї грубе: “Я не буду просити в тебе дозволу на те, щоб витратити на себе гроші”. Запропонував мати спільну скарбничку для заощаджень, вона: “Ти заробляєш більше — ти більше давай до скарбнички!” Так і живемо: у нас гроші окремо, а до спільної каси ми щомісяця вносимо по 1000 гривень.

 

 • Одразу після весілля ми з дружиною домовилися: всі “дрібні” фінансові рішення приймає вона, а “великі” передає мені. 44 роки така схема чудово працює, хоча… гм — за цей час “великої” проблеми жодного разу не виникло.
 • Ми одружилися ще студентами й виробили для себе правило: якщо хтось із нас хоче придбати річ, дорожчу ніж 200 гривень, — обов’язково треба радитися з чоловіком/дружиною. Роками наша домовленість працює, але сума стала більш суттєвою.

 

 • Я втричі більше заробляв за свою нову подругу, а вона не те що не давала своїх грошей, а тягнула з мене всі заощадження на спільні витрати, на себе окремо, і вважала, що я їй ще щось винен. Так ми і розійшлися через гроші: дівчина хотіла неймовірної розкоші за мій кошт.

 • Зараз я в третьому шлюбі, і поняття не маю, скільки заробляє мій чоловік. Та я і не хочу: він повністю забезпечує сім’ю, я й сама гарно заробляю, на дрібниці гроші майже не трачу. Два розлучення навчили мати свій бюджет, що абсолютно не заважає нашій сім’ї.
 • Практикуємо з дружиною окремий бюджет. Якщо вона хоче купити нові прикраси — я не заперечую, то ж її гроші; якщо я хочу нової дошки для серфінгу — мовчить і вона.

 

 • Дружина блискавично розтринькує свої гроші, а потім тягне із загального рахунку. Ми починаємо сваритися, коли гроші закінчуються і нам не вистачає навіть на їжу та побутову хімію. Я хочу нагадати про збереження спільного бюджету і почуваюся тираном, а вона скаржиться на “дурнуватий бюджет”.

 • Ми з колишнім чоловіком мали кожен свої гроші окремо, що дуже мене турбувало. Він, до прикладу, заробляв значно більше за мене, але ми всі витрати ділили наполовину. Як можна так жити? Чоловіки, це негарно: жінка набагато слабша за вас і не здатна так само заробляти.
 • Перед весіллям поцікавилася в майбутнього чоловіка про його кредити. Я боргів не мала, а в нього був невеликий споживчий кредит. Пообіцяла вийти за нього заміж, якщо він погасить всі заборгованості. Звісно, слова він не дотримав, і за справу взялася я сама. Тепер дві наші зарплати перераховуються на спільний рахунок, з котрого він отримує невеликі відсотки. Коханий, ти все витратив за один день? Ну що ж, затягуй пояс якомога тісніше — до наступної зарплати ти ні копійки не одержиш!

 

 • Перший рік після одруження кожен мав свої гроші, та витрачали в основному гроші чоловіка. Він не цікавився, куди я дівала свої гроші.
  Сьогодні його зарплатню ми ділимо на три частини: першою оплачуємо кредит, другу маємо на життя, третю він віддає мені. Ну а я, як справжній Скрудж, відношу ці гроші на ощадний рахунок.
  Свою зарплатню теж ділю на дві частини: першу — на витрати, другу — на заощадження.
  Так, із моїх заощаджень ми їздимо на відпочинок чи робимо вдома ремонт, нещодавно автівку придбали.
  Як на мене — чудова схема.

 • Ми розділили спільні прибутки. Колись давно вони складали 50 на 50, але коли я почав більше заробляти, то цифри змістилися до 80 на 20 і 90 на 10. За спільні вечері в ресторані плачу я, кредит за житло — вона 1/5, я — решту. І так, на сьогодні я володію 80-ма відсотками будинку, вона – 20-ма.
  У шлюбі ми 21 рік, за цей час провели купу фінансових операцій, продавали та купували житло й нерухомість. І за увесь цей час мова про спільний бюджет навіть не заходила.

 

 • Працюю в банку і розповів ще однією історією погашення кредиту. Маю одну 40-річну клієнтку, яка вже довгі роки не може віддати всю суму в банк, а сьогодні бачу — прийшла з усією сумою. Ми почали розмовляти і вона поділилася, що її майбутній чоловік пообіцяв одружитися з нею, тільки якщо вона закриє всі грошові зобов’язання перед банком. Отож, ця пані позичила майже 100 тисяч гривень, і готова закрити кредит.

А як вирішуєте фінансові зобов’язання в шлюбі ви? Як ділите гроші? Чи все у вас спільне з чоловіком/дружиною?

Всі ілюстрації та фото з відкритих інтернет джерел