9 випадків, коли мама була права, а ми її не слухали

В підлітковому віці багато хто з нас були різкими, а іноді і занадто грубими. І вже точно кожен вважав, що батьки нічого не розуміють в цьому житті. Психологи кажуть, що це норма. Пубертат — складний період, в якому людина намагається знайти свою ідентичність, перевірити існуючі засади і батьківську любов на міцність. Але краще бунтувати в 15, чим бути тихим підлітком, а потім у 30 пуститися у всі важкі.

Ми в Тутка зібрали найяскравіші фрази мам, всю правдивість яких усвідомлюєш, тільки коли стаєш дорослим.

1. «Інші тобі просто заздрять»

У 13 здається, що ця фраза найдурніша на світі. Навіщо однокласникам заздрити твоїй безглуздій стрижці або смішний шапці? Але її варто сприймати дещо інакше.

Звичайно, діти не заздрили стрижці або шапці, але вони прекрасно бачили ту стійкість, з якою ви носили цю чудернацьку зачіску або річ і ще примудрялися не комплексувати, а бути першим. І саме це і викликає заздрість. А всі насмішки в адресу були лише спробою хоч якось вколоти. І мама це прекрасно розуміла.

2. «Найкращий відпочинок — зміна роботи»

У дитинстві ця фраза викликала тугу і смуток. Адже для мами «зміна роботи — це значить залишити на час прибирання і сходити в магазин. Але тільки з віком розумієш, наскільки мама була права.

Адже під час робочого дня саме чергування роботи, що вимагає різних навичок, допомагає зберігати продуктивність і не тонути в рутині одноманітних справ.

3. «Одягни шапку»

У 15 носити шапку і теплі колготки або підштаники — це просто жах якийсь! Ніхто з однокласників так не робить.

Але вже після 20 мамина турбота стає очевидною і ми з ностальгією згадуємо, як вона намагалася нас закутати тепліше. І дивуватися її стійкості і умінню переконувати. Зараз-то взимку на вулицю без шапки ні ногою!

4. «Любов приходить тоді, коли її зовсім не чекаєш»

У підлітковому віці ця фраза сприймається як звичайна спроба заспокоїти. При цьому не надто вдала. Але на ділі виявляється, що мама до біса права.

Коли ми старші, по вуха в навчанні або роботі, намагаємося з’ясувати, на що насправді здатні, і будуємо великі плани на майбутнє, любов може звалитися зовсім раптово. І це прекрасно!

5. «Не квап час»

Спочатку нам хочеться скоріше піти в школу, а потім якомога швидше її закінчити і поступити в інститут. Там ми горимо бажанням почати працювати, а після нарешті розуміємо, що поспішати нікуди і нема чого.

Теперішнє дорогоцінне і воно більше ніколи не повториться. Потрібно цінувати час і не квапити його. Заклик мами насолоджуватися кожним моментом хтось усвідомлює в 20, а хтось в 45. Але в цьому випадку чим раніше, тим краще.

6. «Я розумію, що важко, але ти це переживеш»

Будь-яка проблема у відносинах з протилежною статтю в 16 — це катастрофа. І мама, звичайно, нічого не розуміє, а життя вже ніколи не налагодиться. Залишається тільки закритися в кімнаті та плакати на самоті.

Але і тут мама виявляється права. Адже ваше життя триває і хоча на шляху ще не раз будуть зустрічатися не ті люди, але врешті-решт з’явиться та сама людина.

7. «Ти зрозумієш, коли підростеш»

Банальна фраза, яку кожен чув від мами не раз. Але ось ми підросли і її слова дійсно знаходять сенс.

У 14 здається, що ти знаєш усе, а батьки просто відстали від життя і нічого не розуміють. Але в 20-30 років приходить усвідомлення, що тоді ми були дурними дітьми, нам ще стільки всього треба було навчитися! А мама, як завжди, була права.

8. «Коли з’являться свої діти, тоді ти зрозумієш»

Всі підлітки чули від мами цю фразу в моменти, коли вона щось забороняла. І тоді нам здавалося, що це просто відмовка. Адже мама абсолютно нічого не розуміє!

Але тільки коли у нас з’являються власні діти, ми повною мірою усвідомлюємо і відчуваємо всі хвилювання і тривоги мами. Її слова вже не виглядають так нерозумно.

9. «Потім ще дякую скажеш»

В 14 в ці слова важко повірити. Як можна сказати мамі дякую за потворні брекети, над якими сміються всі однокласники, або за дурну зарядку вранці, коли так хочеться спати?

Але у старшому віці ми усвідомлюємо, що все це робилося для нашого здоров’я, розвитку, для нашого блага. Це один з безлічі способів вираження маминої любові і турботи.

І тому зараз ми кажемо їй: «Дякую!»

За матеріалами