Позитивний вплив домашніх тварин на дітей

© razvitie-krohi.ru

Догляд за домашнім вихованцем є своєрідним ритуалом для дитини. Турбота про живу істоту, яка дуже швидко стане кращим другом малюка, ні з чим не зрівнянна. Свого першого домашнього улюбленця дитина запам’ятає на все життя.

Те, що турбота про домашнього вихованця принесе дитині багато радості й теплих спогадів, очевидно. Однак це заняття здійснює позитивний вплив і на загальний розвиток дітей. Психологи стверджують, що взаємодія з домашнім улюбленцем посилює фізичний, соціальний, емоційний і розумовий розвиток.

Фізичний розвиток

© bllitz.info

Догляд за тваринами допомагає дитині розвинути моторику й підвищує загальну активність. Дослідження показали, що діти, у яких є собака, щодня приділяють фізичним вправам у середньому на 11 хвилин більше, ніж їх однолітки, які не мають домашніх тварин.

За результатами іншого дослідження, діти, у яких з раннього віку є кіт або собака, рідше хворіють на застудні захворювання й захворювання органів слуху, а у випадку хвороби вони одужують швидше, ніж їх однолітки, які не мають домашніх тварин.

Соціальний розвиток

© strana-sovetov.com

Як відомо, собака – друг людини. Крім того, домашні тварини допомагають своїм господарям знаходити й нових друзів, сприяють дітям у соціалізації. Однолітки більше прагнуть спілкуватися з дитиною, що грає з собакою. Таким чином, домашня тварина стає сполучною ланкою між замкнутою дитиною та іншими дітьми.

За твердженням психологів, домашні тварини допомагають людині встановити контакт зі своїми сусідами. Тварини стають темою для розмов, а господарі вихованців обмінюються порадами з догляду за ними й пов’язаними з цим емоціями.

Емоційний розвиток

© vsdbiblioteka.blogspot.com

Психологи стверджують, що діти, у яких є домашні тварини, мають більш високу самооцінку. Якщо їх самооцінка спочатку низька, вони можуть розповідати своїм вихованцям те, що не наважуються говорити людям. Такі діти впевненіше виконують складні завдання разом з тваринами, тому що вони не засудять за допущену помилку, а в їхніх очах діти не будуть виглядати безглуздо.

Домашні тварини є потужним джерелом безумовної любові для дитини. Крім того, діти вчаться співчуття, доглядаючи за твариною.

Розвиток пізнавальної сфери

© nastol.com.ua

Чи може наявність собаки поліпшити успішність дитини в школі? Психологи стверджують: так, може. Дослідження показали, що учні молодших класів, які читали вголос своїй собаці, швидше розвивали навички читання, ніж їх однолітки, які читали дорослим. Присутність тварини викликає менший стрес у дитини.

Наявність домашньої тварини мотивує дізнаватися більше про тварин у цілому, тим самим розвиває інтерес дитини до досліджень.

Домашні тварини – це велика відповідальність, і до цього не можна ставитися легковажно. Якщо ви все ж вирішите завести вихованця – це стане найбільш приємною подією в житті вашого малюка.

Фото заголовку
За матеріалами