in ,

В яку спортивну секцію віддати дитину

Багато батьків хочуть, щоб їхні діти всебічно розвивалися, досягали видатних успіхів і були здорові, тому віддають їх у спортивні секції. Але до вибору потрібно підійти з розумом.

Ваша дитина стала досить дорослою, і ви задумалися, чим зайняти його у вільний час. Зазвичай батьки записують дітей на розвиваючі гуртки, музичну школу або на мовні курси. Але часто вибір падає на спортивні секції.

Чому ми віддаємо дітей у спортивні секції

Частково через те, що так роблять всі. Крім того, ми бажаємо своїм дітям тільки найкращого. Щоб вони були здорові, активні і не відставали від ровесників, ми допомагаємо їм відкрити для себе спорт.

Часто спортивні секції рекомендують лікарі, вчителі, знайомі. Ніхто не сперечається, що це корисно і цікаво, якщо вони підібрані правильно.

Яку спортивну секцію вибрати для дитини

Часто ми віддаємо дитину в секцію, яка знаходиться поруч з будинком. Це цілком зрозуміле рішення, адже їй буде набагато зручніше добиратися до занять. Але місце розташування — це не найважливіший фактор при виборі секції. Якщо вона не подобається дитині, то навряд чи буде приносити якусь користь.

Вибираючи секцію, в першу чергу думайте про те, що отримає від неї дитина.

Карате

спортивні секції: карате
© depositphotos.com

Часто на карате віддають дітей у віці 5-6 років. Карате для дітей — це не тільки зміцнюючі здоров’я тренування, але і навички самооборони, вміння знаходити рішення в стресових ситуаціях, сильний характер, воля до перемоги.

На заняттях карате вашу дитини будуть виховувати в дусі японських воїнів. Його навчать не лізти в бійку, уникати застосування сили в конфліктах, поважати старших, цінувати те, що має, і шанувати сім’ю. Ви можете не боятися, що через тренування дитина стане агресивнішою або злішою. Навпаки, його навчать направляти енергію в потрібне русло і керувати емоціями.

До мінусів можна віднести невисоку ефективність таких тренувань для самооборони. Безконтактний бій безпечний під час тренувань, але до реальної бійці він не готує. Втім, тут результат залежить як від характеру дитини, так і від тренера, до якого він потрапить.

Дзюдо

Дзюдо — це не тільки бойове мистецтво, але і філософія, яка зародилася в Японії. Йому притаманні всі плюси карате, але для самозахисту воно буде більш ефективно.

Дитина, яка займається безконтактним боєм на карате, боїться вдарити хулігана. А ось маленький дзюдоїст може кинути суперника через стегно, звільнитися від захоплення і постояти за себе в бійці або колотнечі. Шкільні хулігани точно його не образять.

Гімнастика

Одна з найпопулярніших секцій для дітей різного віку. Гімнастика зміцнює організм, що росте і імунітет дитини, нормалізує вагу, розвиває силу, спритність, пластичність, витривалість, вирівнює поставу і поступово вирішує проблему плоскостопості.

На заняттях гімнастикою дитина не тільки вчиться досягати індивідуальних успіхів і ставити особисті рекорди, але і взаємодіяти з партнерами по команді.

Різні напрямки гімнастики дають можливість вибрати те, що дійсно сподобається дитині, а специфіка тренувань — перейти через якийсь час в інші секції, де потребується пластика і спритність.

Танці

спортивні секції: танці
© depositphotos.com

Бальні, східні, народні, сучасні — щось своє можуть знайти і хлопчики, і дівчатка. Пластика, спритність, сила, витривалість — те, що принесуть вашим дітям танці. Можливо, ці навички знадобляться дитині в майбутньому або підштовхнуть зайнятися танцями професійно.

Футбол

На заняття футболом можна сміливо віддавати і хлопчиків, і дівчаток. Він зміцнює фізичну силу і витривалість, допомагає дитині стати авторитетом серед однолітків в іграх, виховує навички роботи в команді.

У маленьких футболістів, які володіють завзятістю і талантом, є всі шанси вибитися в професійний спорт. Футбол — вид активності на свіжому повітрі, тому оздоровчий ефект тренувань незаперечний.

Велоспорт

Велоспорт підійде не всім. Це інтенсивні тренування на витривалість, які передбачають постійне подолання різних за рівнем складності дистанцій і вимагають певного складу характеру. Велоспорт розвиває витривалість, покращує роботу серця, розвиває м’зи.

Якщо ви хочете, щоб дитина стала витривалою, впертою у досягненні своїх цілей і досягла рекордів, дотримувалася здорового способу життя, то запропонуйте йому велоспорт.

Водні види спорту

спортивні секції: плавання
© azcentral.com

Після відвідування басейну дитина зрозуміє, чи це її. Вона навчиться плавати, можна вибрати, чим займатися далі: водним поло, стрибки з висоти у воду, дайвінгом або синхронним плаванням. Плавання розвиває всі групи м’язів, зміцнює імунітет, загартовує, допомагає гармонійно розвиватися фізично. Величезний плюс плавання в тому, що воно вирівнює поставу, а це актуальне практично для всіх дітей, тому що вони багато часу проводять в сидячому положенні.

Але триматися на воді потрібно спершу навчитися, а на це у всіх витрачається різна кількість часу в залежності від інтенсивності тренувань. Можливо, під час навчання дитина буде ненавидіти воду і заняття. Але коли вона попливе без допомоги тренера, то зрозуміє, що всі зусилля коштували результату.

Фігурне катання

Займатися фігурним катанням можна вже з чотирьох років. Але потрібно бути готовим до того, що спочатку доведеться навчитися падати. Синяки, біль, сльози і наполегливі тренування — такий шлях до успіхів у фігурному катанні. З іншого боку, дитина отримує можливість рости і розвиватися, творити щось гарне і робити те, що по-справжньому захоплює оточуючих.

Фігурне катання також відрізняє те, що прогрес буде добре помітний і стане приносити задоволення не тільки вам, але і юному спортсмену.

Хокей

Ще один командний вид спорту, який не гірше єдиноборств зміцнює дух. Як і у фігурному катанні, спочатку доведеться встати на ковзани. Біль, сльози і розчарування забезпечені.

Але потім дитина навчиться працювати в команді, прагнути до першості і перемагати. Хокей небезпечний травмами, тому замисліться, чи варто воно того. В хокеї також великі перспективи вибитися в професійний спорт.

Ви можете вибрати для своєї дитини ту секцію, до якої зручніше добиратися. А можете зробити значний внесок у його розвиток і дати те, за що він залишиться вдячний вам до кінця життя.

Вирішіть для себе, чого ви хочете від спортивної секції, а чого хоче ваша дитина. Тоді у вас будуть всі шанси зробити правильний вибір.

Фото заголовку ikinohd.co
За матеріалами lifehacker.ru

Сподобалось?

10 таємниць, які допоможуть вам відрізнити справжні банкноти від фальшивих

10 котів, які знайшли свою зону комфорту

Back to Top

Log In

Or with username:

Forgot password?

Forgot password?

Enter your account data and we will send you a link to reset your password.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Log in

Privacy Policy

To use social login you have to agree with the storage and handling of your data by this website.

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.