Як виростити дочку без батька? 7 порад самостійній мамі

Навіть коли сім’я розпадається, у дитини залишаються двоє батьків, нехай вони і живуть порізно. Батько – важлива фігура у вихованні дочки, він уособлює чоловіче начало, з нього дівчинка будує прообраз майбутнього чоловіка. Тому так необхідно зберігати між ними нормальний емоційний зв’язок, отримувати від батька підтримку. Втім, якщо мама змушена взяти все на себе, ми допоможемо виростити дитину щасливою, незважаючи ні на які труднощі.

Як виховати дівчинку одинокій мамі? Читайте 7 корисних порад

1. Дозвольте дитині любити тата таким

Погані спогади і образи дорослим краще залишити при собі, дочка не повинна переймати на себе почуття батьків, судити батька маминими очима, а то і зовсім його відкидати. Тато не пішов від неї, він погано вчинив з мамою, але дитину продовжує любити. Не знецінюйте фігуру чоловіка в очах дочки, не поливайте брудом колишнього, не змушуйте її розчаруватися в батьку так рано. Дочка має право на його присутність у своєму житті. Так що не позбавляйте її додаткового джерела сили, захисту і радості.

2. Не ліпіть з дівчинки «Міс Досконалість»

Величезна помилка самотніх жінок з дитиною – культ сили і самодостатності, бажання виростити маленьку незалежну копію самої себе. Така мама тягне на собі сім’ю та фінансові турботи, не бажаючи приймати допомогу з боку, повчаючи дочка брати приклад із себе. До чого призводить подібне бажання убезпечити себе? Дитина виростає з тим же набором комплексів і страхів, навіть не спробувавши життя на смак. Така дівчинка вже заздалегідь знецінює і не підпускає до себе чоловіків, звикає все робити сама, а тому приречена на роль одинаки. Вчіть її просити і приймати допомогу, не принижуйте роль чоловіка в її житті.

3. Купайте її в любові і ніжності

Не бійтеся, розбалувати не вийде! Надмірна строгість, вимогливість і беземоційність у відносинах з дочкою призводить до формування у неї комплексів і заниженої самооцінки. Вона звикає задовольняти чужі примхи, тільки щоб отримати схвалення. Це призводить до формування некритичної оцінки себе в зрілому віці, що може спричинити проблеми на особистому фронті, невміння відстоювати свої принципи. Будьте ніжні, частіше гладьте дитину по голові, обіймайте просто так. Безоціночна любов – гарант щастя дівчинки в майбутньому.

4. Частіше підкреслюйте, яка вона хороша

Постійно підкреслювати недоліки дочки, вказувати на непривабливі риси обличчя, дурну манеру одягатися чи не ті звички характеру – шлях в нікуди. З таким підходом ви втратите дитину, прищепите негативний погляд на саму себе, ненависть до індивідуальних особливостей її характеру. Навпаки, звертайте увагу дівчинки на її чесноти, частіше хваліть, підбадьорюйте, помічайте хороше. Якщо є над чим працювати, почніть подавати позитивний приклад, як бути успішною, красивою і щасливою, а дитина обов’язково захоче приміряти на себе ваш досвід. Тільки не нав’язуйте насильно!

5. Позбавте минуле від ореолу «ідеальності»

Не потрібно вдаватися в крайнощі – малювати образ батька нереально героїчним, приписувати йому те чого не було. Часто жінки вигадують дітям історії про тата космонавта або пожежника, який був таким чудовим, що хоч казки писати. Правда все одно випливе, залишивши неприємний осад розчарування. А ще дівчинка може вирости і підсвідомо шукати самого ідеального чоловіка, яким нібито був її батько, але таких не існує. Не створюйте героя, нехай історії будуть правдивими, з ухилом в хороше, адже воно було? Розкажіть, як ви познайомилися, як тато носив вам квіти, цього достатньо. І так, не згадуйте фрази «характером на батька!», вона діє на дитину руйнівно.

6. Підготуйте її до знайомства з «новим батьком»

Прийти під руку з іншим чоловіком і приголомшити дочка з порогу, мовляв, зустрічай «нового тата» — не найкраща ідея, яка може травмувати психіку дитини на довгі роки. Не поспішайте з новими знайомствами, а краще – готуйте грунт заздалегідь розповідями про те, як хочете зустріти доброго чоловіка і жити великою дружною родиною. Коли у вас з’явиться претендент, переконайтеся в серйозності його намірів і тільки потім розкажіть про нього дочці. І не запитуйте у дитини думка про те, чи можна вам мати стосунки з іншими чоловіками, це не дитяче рішення, це ваше життя і ваші почуття. А ще не змушуйте її називати чужого дядька «татом», вона повинна прийти до цього самостійно.

7. Шукайте правильні приклади мужності

Нарешті, якщо у вашому житті немає сильного чоловічого плеча, це не означає, що потрібно позбавляти дочку спілкування з чоловічими фігурами. Вона повинна набирати цей досвід, бачити в чоловікові силу і опору, відчувати енергетичний резонанс. Добре, якщо поруч є приклади дорослих і відповідальних чоловіків в особі дідусі, брата, кращого друга сім’ї або вчителя, які допоможуть дівчинці відчути себе під захистом, навчать її відчувати себе красивою і цікавою в очах протилежної статі. Компліменти, визнання і допомога з боку інших чоловіків важливі. Вони вчать її вибудовувати правильну картину світу, приймати потрібну рольову модель, вибудувати гармонійні відносини.

Пам’ятайте, неважливо, повна сім’я чи ні. Важливо зберегти взаєморозуміння, не забувати підтримувати один одного і відкрито виражати любов. Можна бути маленькою сім’єю, але щасливою!