Як зберегти шлюб міцним: секрети єврейських сімей

Цього літа ми з компанією гайнули на відпочинок до моря та вибрали для цього улюблену Одесу. Житло вирішили винайняти у місцевих жителів. Квартиру нам здавала колоритна єврейська пара, яка мешкає по сусідству. Спілкування із цим подружжям стало для нас ще одним видом відпочинку. Ми з друзями любили з ними розмовляти, адже вони завжди мали відповіді на всі запитання. Вони й розповіли нам, як зберегти шлюб міцним та щасливим.

Приводом не вірити Маї та Аврааму (так звали наших нових знайомих) у нас не було, адже те, як ця пара ставиться одне до одного, достойне бути взірцем для багатьох. Сімейство це разом уже понад 35 років. Виявляється, єврейські сім’ї вважаються одними з найміцніших, і на те є безліч причин. Тітка Мая розповіла, що треба пам’ятати, щоби зберегти шлюб міцним. Її поради ми запам’ятали та навіть записали!

Як зберегти шлюб міцним: секрети єврейських сімей

Єврейські пари вважаються набагато міцнішими, і це не просто так. Насамперед єврейські пари набагато рідше розлучаються. Вони дотримуються позиції, що якщо в парі є якась плутанина, її намагаються вирішити, а не одразу біжать розлучатися.

Єврейські дружини стверджують, що подружжя в парі ніби зростається між собою, і розлучення буде схожим до розрізання живого організму на дві частини. Чоловіки-євреї менш схильні до романтизації шлюбу. Більшість із них вважає, що жінки дуже сильно одна від одної не відрізняються. Саме тому якщо не виходить вжитися з однією жінкою, то і з іншою, швидше за все, не вийде.

У нас сімейні пари під час сварок часто лякають одне одного розлученням. У єврейських союзах таке робити не заведено. Хочеш довго жити зі своєю парою — про розлучення розмов навіть не слід починати.

Кохання приходить через 10 років

На Заході побутує думка, що у кожної людини в житті можливе лише одне кохання. І багато людей починає шукати це саме кохання, щоб на його підставі створити сім’ю. А ось практичні євреї бачать сім’ю по-іншому. Вони стверджують, що шлюб своїми руками утворюють 2 особи. І лише коли вони проходять через радості та смутки, між ними народжується любов.

Полюбити та прийняти дружину у будь-якому вигляді

У єврейських сім’ях заведено сприймати вроду жінки через призму чоловіка. Тому якщо чоловікові здається, що його дружина має поганий вигляд, то сердитися він повинен, перш за все, на себе самого.

Це підтверджують психологи. Від компліментів та уваги жінка стає красунею. А ось від байдужого та неповажного ставлення вона в’яне. Усе це відбивається і на загальному настрої сім’ї.

Полюбити чоловіка таким, яким він є

З жіночого боку в сімейному житті теж варто проявити ​​певну мудрість. У всіх людей, і у чоловіків, зокрема, є вади. І намагатися знайти собі чоловіка без вад — дуже необачно. Набагато логічніше знайти чоловіка, з вадами якого ти готова миритися. Інакше можна взагалі залишитися на самоті.

Крім того, мудрі єврейські дружини ніколи не концентруються на недоліках чоловіка. А ось сильні сторони варто частіше підкреслювати та хвалити.

Забувати маленькі помилки

Мені дуже часто доводилося спостерігати, як подружжя постійно нагадує одне одному про помилки. Серед моїх знайомих була сім’я, в якій дружина 3 роки нагадувала чоловікові, як він невдало прибив кухонну шафу та розбив увесь посуд. Звичайно, посуду було шкода. Але навіть коли чоловік повісив нову шафу та купив для неї новий посуд, дружина продовжувала нагадувати йому про помилку. Чи варто казати, що ця пара більше не разом?

Єврейські дружини та чоловіки не нагадують своїм другим половинкам про їхні помилки. Навіщо? Адже ситуацію не виправиш. Вміння стримати черговий уїдливий коментар врятувало не один єврейський шлюб.

Не ревнувати

Ревнощі — це почуття, яке спалює людину зсередини. І саме ревнощі руйнують величезну кількість сімей. Але лише не єврейських. У таких сім’ях люди знають, що чужі чоловіки та дружини – це не скарб, а щоденна праця. Саме тому не варто вплутуватися в складні любовні багатокутники, якщо над цими стосунками доведеться важко працювати.

Не сперечатися через дрібниці

Не треба сперечатися про те, хто поставив порожню банку до холодильника і хто приніс бруд на килимок. З таких дрібних побутових сварок може сформуватися ціла лавина скандалу, яка змітає все на своєму шляху. У цьому сенсі краще пам’ятати про дипломатичні єврейські пари. Хіба важливо, хто має рацію, якщо йдеться про щоденну рутину? Якщо вже сперечатися, то лише про фільми та живопис. Тут, знаєте, у кожного свій смак.

Дякувати за подарунки

Навіть якщо подарунки — це не твоя мова кохання, дякувати другій половинці за них все ж таки треба обов’язково. Адже нікому не хочеться, щоб його зусилля йшли даремно.

Не подякувавши коханій або коханому за один подарунок, на наступний вже можна і не розраховувати. Тому навіть якщо ти чекала на шубу, а отримала кавоварку, — подякуй. Може, коханий чоловік просто вирішив, що гаряча кава зігріє тебе краще, ніж шуба.

Фото: pexels.com

Берегти нерви дружини або чоловіка

Ти знаєш, що всі хвороби від нервів? Тому нервову систему треба берегти. Причому це стосується не лише своїх власних нервових клітин, а й коханого чоловіка чи дружини. Якщо ти знаєш, що будь-яка дія чи подія засмутить твою половинку, не варто тиснути на цю больову точку. Пам’ятай, що ніхто з нас не є ідеальним, але важливо берегти психіку одне одного.

Оптимізм – перш за все!

Головне, без чого не проживе жоден шлюб, — це оптимізм. І в єврейських сім’ях із ним проблем немає. Адже набагато простіше дивитися на життя з усмішкою та вірою у світле майбутнє. І якщо при цьому за руку з тобою йде твоя людина, то перешкоди будуть не страшні. Тож у кожному моменті треба шукати позитиву. Так і проблеми розв’язуються легше, перевірено!

Тепер і ви знаєте, як зберегти шлюб міцним та щасливим. Які поради єврейського подружжя ви б взяли й собі на озброєння?

Джерело