У 2018 році психолог радить бути егоїстичним. Ось чому

Письменниця Лорен Джарвіс-Гібсон на сайті Thought Catalog залишила послання всім, хто хоче в новому році щось змінити в житті. Ми перевели її статтю для вас:

“Не відмовляйтеся від свого життя заради інших людей. Настав час відстоювати свої інтереси. Відстоювати свої мрії і слухати своє серце. Не ставте себе на останнє місце. Знайте: ви заслуговуєте кращого життя. Заслуговуєте щастя.

Чому ви витрачаєте стільки часу і уваги на людей, які роблять вам боляче? Чому ви витрачаєте стільки зусиль, щоб зробити щасливими інших? Настав час взяти своє, стати егоїстом. Нарешті.

Можливо, в цьому році ви перебували у стосунках, які вас вимучили. Можливо, в 2017 році ви підтримували дружні і особисті стосунки, які не принесли вам щастя. Можливо, ви дозволили людям сісти вам на шию, знищити вашу особистість.

Може, ви дозволили їм це зробити, тому що думали, що не заслуговуєте кращого.

Може, в ваше життя повернулася людина з минулого, яка вас образила. Знову. Можливо, в цьому році ви знову вперто не бажали прислухатися до свого внутрішнього голосу.

А робили так, як говорили вам інші. Можливо, ви дозволили оточуючим зробити вибір за вас, замість того, щоб самостійно прокладати собі дорогу в життя.

Закінчуйте з цим.

Закінчуйте з ненавистю до себе і самокатуванням. Ви гідні кращого. Ви дивовижна людина. У вас велике серце, ви не заслуговуєте любові з приставкою «можливо». Ви знаєте, що є особливим?

У 2018 році поставте на перше місце себе. Повірте, що у вашому серці є неймовірна сила, яку потрібно використовувати. Ви не нікчема. Повірте, що ви заслуговуєте любові.

У 2018 році відмовтеся від дружби, за яку тримайтеся тільки з-за терміну давності. Не погоджуйтеся на друга, який критикує кожен ваш рух і принижує вас. Не погоджуйтеся дружити з тим, хто перетворює ваше життя в царство темряви, а не світла.

Попрощайтеся з такими друзями. Відпустіть цих людей. Вони не заслуговують такого друга, як ви.

У 2018 році не погоджуйтеся на стосунки, які принижують вас. Не погоджуйтеся на стан невизначеності у стосунках, коли ви починаєте сумніватися в собі і своїх достоїнствах.

У 2018 році попрощайтеся з хлопцем чи дівчиною, які попрощалися з вами вже давно. Вони не повернуться. Настав час рухатися далі, офіційно відпустити минуле.

У 2018 році робіть так, як підказує вам серце. Дотримуйтесь його поклику. Не відмовляйтеся від своїх бажань і поривів. Будьте егоїстом. Ніколи не вибачайтеся і не відчувайте себе винним за те, що робить вас щасливою людиною.

Не шкодуйте, що відмовилися від стосунків і людей, які приносили вам тільки страждання, що відпустили старих друзів, з якими у вас більше немає нічого спільного. Не просіть пробачення за те, що спалили за собою всі мости. І не бійтеся бути егоїстом.

Тому що це ваше життя. Чому б не прожити його щасливо? Чому б не витратити його на те, щоб частіше посміхатися, робити все, що хочеться?

Будьте егоїстичні. У всьому, що ви робите. Єдина людина, на яку ви можете покластися, – це ви самі. І єдина людина, яка у вас є, коли ви закриваєте очі, опускаючи голову на подушку, – це теж лише ви”.

Фото заголовку
За матеріалами