Каже мені тут один: “До слова, я жонатий, та в нас з дружиною вже давно нічого немає”

Дуже правильна стаття про пріоритети.

Каже мені тут один: “До слова, я жонатий, та в нас з дружиною вже давно нічого немає. Просто живемо разом і двоє маленьких дітей”.

І я відповідаю: «Ну ось, розлучишся, будеш жити сам, тоді й зателефонуй мені. А швидше не варто».

А він мені такий: «Знаєш, дівчина повинна спочатку довести мені, що я повинен кинути все і заради неї виїхати». Я так поперхнулася повітрям, що аж розреготалася.

А він такий додає: «Ось такі незговірливі й категоричні жінки, як ти, і залишаються самі».

Або ось це ось (люблять деякі чоловіки видати): «Сподіваюся, у тебе не дуже завищені запити до чоловіка?», – і дивиться суперлукаво на замовлену пляшку вина й салат з морепродуктами.

Не занадто завищені запити — це як? Не хропеш вночі і не ходиш під себе — можна брати? Головне — мужик в хаті? Вах, я працюю з 13 років, мене тато-грузин виховав, які у мене можуть бути запити? «Завищені», — відповідаю і прошу офіціанта принести нам рахунок. А він такий надуває губки, ображається, починає ображати мене.

Де ви беретеся взагалі, принци на горошині? Всі такі чутливі, всі такі впевнені, що якщо жінка хоче створити сім’ю, то неодмінно погодиться на першого-ліпшого. Пройшли вже ці часи, хлопці. Сьогодні жінці (дорослій, здоровій жінці) вже не цікаво виходити заміж за кого-небудь. Уже можна жити цікавим життям, не маючи штампу в паспорті за будь-яку ціну. Звичайно, будь-яка доросла, здорова жінка все-таки хоче сім’ю (чоловіка, дітей, дім), але вже давно зрозуміло (і всі ми знаємо мільйон таких історій), коли шлюб заради шлюбу, заради самозадоволення й галочки в громадських очах перетворював життя жінки в ще більше пекло, аніж відсутність постійного партнера поруч. Будь-яка доросла, здорова жінка хоче вийти заміж і народити дітей від такого ж дорослого, здорового чоловіка. Вона не планує вас затягувати в свою павутину, ґвалтувати і обдирати до нитки (так, такі жінки існують, але я веду мову про дорослу здорову жінку). Не про вітрогонку, яка солодко закочує оченята і використовує жіночі хитрощі-маніпуляції, щоб таки так — затягнути мужчинку в павутинку. Ми ж усім розуміємо, що спокусити не складно (і жінку, і чоловіка). Але весь цей маніпулятивний флірт, який так широко використовується на перших побаченнях, — це ж обман, який розсмоктується з початком побутових проблем спільного проживання. Ви готові до цього?

Я нескінченно чую подібні варіації «ти просто ще не зустріла свого чоловіка, ось зустрінеш, все відразу піде, як по маслу». Можливо, ось тільки я не вірю в теорію про свою людину або другу половинку, про те, що взагалі буває просте і легке життя «як по маслу». Я вірю у дорослих здорових людей. А чого хочуть дорослі здорові люди?

Дванадцять років тому я лежала на операційному столі й у маренні від анестезії цитувала монолог “Джульєтти” Шекспіра, поки лікар витягав з мене скло. За годину до того мама била мене по щоках, тому що я втрачала свідомість. Я не пам’ятаю болю, але я досі пам’ятаю абсолютне відчуття легкості й приємного небуття, ніби моє тіло стало хмарою, і я, заплющуючи очі, казала мамі, що йду (я дійсно була тоді впевненою, що на цьому все). Іноді у мене бувають зриви, і я починаю переживати через дрібниці, але щоразу я дивлюся на своє татуювання у вигляді пір’їни, яка нагадує мені про ту саму легкість. Про те, як легко втратити життя.

Все своє життя я намагалася зрозуміти іншу людину, і часто на шкоду собі. Але це виявилося марною тратою часу, якого так мало у кожного з нас. Кожен день я зустрічаю людей (багато з них на дорогих машинах і в дорогому одязі), які придумали собі в голові казна-що й грають в ці дешеві гендерні ігри. Можливо, це дійсно весело і так задуманий світ, а я просто чогось не розумію. Але мені це більше абсолютно не цікаво. Ось ваш бісер, ось ваші свині. Летіть всі під три чорти, чутливі мої й вимогливі. Світ шалено великий та цікавий. Стільки інших країн, місць, проектів, фільмів, книг, заходів і світанків, їжі! Жити б, довше б тільки жити! І допомогти б жити якомога довше тим, хто дійсно хоче жити, а не нескінченно колупатися в своїй пісочниці.

Які у мене запити до чоловіка? Та тільки один-єдиний: щоб дійсно хотів жити, а не тр@хав мозок своїми комплексами собі й іншим. Я хочу жити і насолоджуватися світом, а не виховувати хлопчика з 44-м розміром взуття.

Всім щастя!

За матеріалами