Найщасливіші пари – ті, де чоловік і дружина п’ють разом

Готуйте печінку змолоду. Згідно з новим дослідженням, пари, які п’ють разом, щасливіші зі своїми партнерами та у стосунках, пише SDP Noticias. Хто знав, що алкоголь може бути секретом щастя?

До такого висновку дійшли лікарі з новозеландського Університету Отаго. Проаналізувавши сімейне життя 1500 подружніх пар, дослідники помітили, що найщасливішими (91% пар) відчувають себе ті чоловіки та жінки, які випивають разом, але помірно, приблизно один раз на тиждень.

Причому жінки в цих союзах виявилися в чотири рази щасливішими за своїх непитущих подруг, а чоловіки — в три рази щасливішими за тих чоловіків, які не люблять розслаблятися за чаркою коньяку. Схожі висновки зробили й соціологи з Університету Мічигану.

«Наше дослідження засвідчує, що справа не в тому, як багато подружжя п’є, а в тому, чи п’ють вони разом взагалі», — пояснює керівник проєкту соціолог Кіра Берд.

Вона та її колеги вивчили досвід 2767 американських пар. Більшість з піддослідних перебувають у законному шлюбі, решта в цивільному, але в середньому прожили разом 33 роки.

Кожні два роки соціологи опитували подружжя, як часто вони п’ють і як багато, чи вважають вони свого партнера надійним, чи не викликає він роздратування. Близько 45% пар повідомили, що вони випивають разом.

Виявилося, що саме в таких союзах партнери зазвичай менше дратують одне одного. Навіть якщо вони випивають різну кількість спиртного, це не дуже сильно впливає на міцність стосунків.

Сім’ї, в яких чоловік та дружина не п’ють взагалі, також виглядають досить міцними. Найменш щасливі ті пари, де один партнер п’є, а інший ні.

Наприклад, дружини, які не відмовляють собі в спиртному, частіше зізнаються, що у них в стосунках не все гаразд, і що чоловіки їх критикують, коли чоловіки ведуть тверезий спосіб життя.

«Важко сказати напевно, в чому тут причина, — коментує результати Кіра Берд. Можливо, річ в більшій кількості вільного часу, яке подружжя приємно і з задоволенням проводить разом, — це і відбивається на якості стосунків».

Вона не закликає партнерів терміново змінити свої алкогольні звички, щоб підлаштуватися один під одного, але все ж попереджає: якщо один з подружжя зовсім перестав пити, іншому варто спробувати зробити те ж саме.

Що ви думаєте про результати дослідження?