Ненависть матері – це заздрість

Важко повірити і в ненависть. І в заздрість. Це темна і таємнича тема. Про неї мало говорять – не прийнято про таке говорити.

Одній дівчині мама багато чого говорила. Образливого. Принизливого. Знецінювала успіхи доньки. Мовляв, це тимчасове явище. Ти все одно не впораєшся. Робила колючі зауваження з приводу зовнішності. Це вона робила з любові, звичайно. З виховною метою – вона так дочці й пояснювала. Поки одного разу не довела лагідну і слухняну дочку до крику.

Незаслужена таємна ненависть – це завжди заздрість

Дочка купила собі сукню. Заробила гроші та купила. Гарна сукня. А мама сказала, що сукня не підходить до негарних ніг і відсутності талії. І взагалі – до чого ці сукні? Все одно вони не допоможуть налагодити особисте життя. Нічого не вийде, хоч в соболину шубу одягнися.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

І дочка заплакала і крикнула: «Мамо, за що ти мене ненавидиш?» – може вона сподівалася, що мама обійме її і вибачиться. І скаже, що любить. Просто хоче добра! Не знаю.

Але мама сказала у відповідь тихим лютим голосом: «За те, що тобі не треба навіть фарбуватися вранці – ти можеш так і йти, ти молода! За те, що тобі не треба годинами у перукаря сидіти – ти просто можеш розчесати волосся, воно у тебе густе і блискуче. За те, що тобі не треба ходити на масаж, у тебе нічого не обвисає. На жаль. За те, що тобі не треба на косметолога витрачати всю зарплату. Робити ін‘єкції і підтяжки. За те, що ти жодних зусиль не робиш, щоб на тебе дивилися чоловіки. За те, що все це ти не заслужила! Все тобі просто так дісталося!» – мати ще довго перераховувала причини ненависті. Вірніше, заздрості.

І додавала: «Ти ще пошкодуєш і наплачешся!», хоча дочка нічого поганого не робила, про що можна було шкодувати…

Дочка пішла з дому і зняла житло. Так буває.

Живуть такі заздрісні матері, які не можуть стерпіти розквіт дочки. На місце любові приходить заздрість і конкуренція. Але конкурувати з молодістю і красою неможливо; можна тільки знецінити і зруйнувати те, що є в іншої людини. Отруїти радість і щастя.

Тут можна тільки дистанціюватися. Тільки постаратися згадати гарне, якщо воно було. І поменше давати інформації про себе і про свої справи. Темні почуття заволоділи близькою людиною. А заздрість штовхає на дурні слова і вчинки. Так буває.

Незаслужена таємна ненависть – це завжди заздрість.

Переклад Тутка автор Анна Кірьянова