in ,

Психолог розповідає, чому пізні шлюби є щасливішими за ранні

Кожна людина так чи інакше шукає своє кохання. Але, на жаль, багато стосунків закінчуються розривом. Трапляється це тому, що іноді тиск соціальних стереотипів стає сильнішим істинних бажань і люди поспішають створити сім’ю не заради самої сім’ї, а з-за швидкоплинних почуттів і страху самотності.

Тутка пропонує вам тверезо оцінити свою готовність до побудови міцних стосунків з допомогою цих 7 факторів.

1. Кохання допомагає рости

Зріла людина ніколи не перестає працювати над собою, а кохання тільки надає цьому сил. Вона не боїться змінювати свої погляди і визнавати недоліки, вміє бути гнучкою і такою, що розуміє. Двоє люблячих людей будуть намагатися стати кращими не тільки для себе, а насамперед одне для одного.

Якщо партнер вимагає приймати його таким, який він є, і пропонує вам підлаштовуватися під його звички, то ваші стосунки перестануть розвиватися і рано чи пізно ви станете чужими одне одному.

2. Любити — це перш за все віддавати

Самодостатня людина не шукає в партнері джерело натхнення, не намагається заповнити ним порожнечу в душі, а, навпаки, прагне поділитися тим, що має сама. Інфантильні люди настільки інтенсивно намагаються бути коханими, що у них не залишається сил, щоб любити. Психолог Морган Пек у своїй книзі «Тhe unbeaten road» називає таку хворобливу залежність від партнера «формою антилюбові».

Не дивуйтеся, якщо партнер, який звик тільки отримувати, залишить вас наодинці в скрутну хвилину.

3. В основі любові лежить воля, а не почуття

Бути поруч і в горі, і в радості — відомі слова з шлюбної клятви. Вони означають, що люди, які бажають створити сім’ю, розуміють любов не просто як почуття, яке переповнює нас, а як зобов’язувальне, обдумане рішення. Суть зрілих стосунків у спільних цілях і щирому бажанні перебувати поруч, зосереджувати свою увагу і енергію на одній людині, навіть, якщо виникають спокуси і сумніви.

Якщо при найменшій сварці ви збираєте валізи і згадуєте про колишніх, то подумайте, чи можуть тривати довго такі стосунки?

4. Любов — це робота

Проявляти терпіння до недоліків і особливостей партнера, бути гранично уважним — все це часто буває нудно, незручно і завжди стомлює, забирає сили, але це і є основа гармонійних стосунків. Щоб виплекати любов, потрібно дуже трудитися.

Якщо ви відкладаєте образи і недомовленості в глибокий ящик, то з часом їх накопиться стільки, скільки ви не в змозі будете витримати і стосунки дадуть тріщину.

5. Любов — це відповідальність

Відповідальність — це те, що відрізняє дорослу людину від дитини. За цим показником можна судити і про стосунки, наскільки вони «дорослі». Добре ж, коли є плече, на яке можна покластися? А як щодо того, щоб самим стати таким плечем? Так, такі стосунки накладають серйозні зобов’язання, але і зміцнюють їх, роблять справжніми.

Тому, якщо ваш партнер знецінює, наприклад, одруження і каже, що «штамп у паспорті» нічого не змінює, то це може бути сигналом до розуміння, що він не готовий взяти відповідальність за ваші стосунки.

6. Любити — означає поважати індивідуальність одне одного

Зріла людина встигла знайти себе і визначитися зі своїми цілями в житті, тому вона здатна поважати кордони іншої і рахуватися з її інтересами. Такі стосунки позбавлені тиску, партнери дають волю одне одному і намагаються прийти до компромісу.

Людям, які зациклені лише на спільних інтересах, на «спорідненості душ» і розумінні з півслова, судилося розчаруватися.

7. Любов не вбереже вас від страждань

Образи, розчарування, біль — все це норма нашого життя і навіть кохана людина не зможе вберегти нас від цього. Потрібно мати сміливість приймати труднощі, не звинувачувати і не скаржитися, тоді досвід подолання перешкод зробить стосунки по-справжньому міцними і щирими.

Психологи впевнені, що усвідомлення цих 7 факторів допоможе побудувати дійсно міцні стосунки і радять не поспішати створювати сім’ю, якщо ви не відчуваєте в собі або своєму партнері належної готовності. Краще присвятіть безцінний час своїм інтересам, мріям і особистісному зростанню, замість того, щоб в майбутньому заліковувати рани від хворобливого розриву.

Чи згодні ви з думкою психологів?

За матеріалами

Сподобалось?

Коли організм просить про допомогу: 15 важливих сигналів — ЗАПАМ’ЯТАЙ ЦЕ !!!

Чому немовлята такі пухкі і ще 4 особливості, які є у людини при народженні