in ,

Три гірких правди про кохання

Коли ви зустрічаєтеся і шукаєте партнера, ви повинні керуватися не тільки вашим серцем, а й розумом

Любові недостатньо

У 1967 році Джон Ленон написав пісню «Все, що тобі потрібно, це любов». Також він: бив обох своїх дружин, кинув одного зі своїх дітей, закидав гомофобними і антисемітськими образами свого єврейського менеджера-гея, а одного разу цілий день лежав перед натовпом людей абсолютно голий.

Тридцять п’ять років після Трент Резнор з групи Nine Inch Nails написав пісню «Любові недостатньо». Резнор, незважаючи на свою популярність шокуючими уявленнями на сцені і гротескними тривожними кліпами, позбувся наркотичної та алкогольної залежності, одружився на одній жінці, народив з нею двох дітей, а потім скасував подальшу студійну і гастрольну діяльність, щоб залишатися вдома і стати хорошим чоловіком і батьком.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

У одного з цих чоловіків чисте і реалістичне розуміння любові. У іншого – воно відсутнє. Один з них ідеалізує любов, бачачи в ній рішення всіх проблем. Інший – ні. Один з них, ймовірно, був нарцисичним придурком. Другий – не був.

У нашій культурі багато людей ідеалізують любов. Ми бачимо в ній піднесену панацею від усіх життєвих проблем. Наші фільми й історії в книгах відзначають її як кінцеву мету життя, остаточне позбавлення від всієї болісної боротьби. І через те, що ми ідеалізуємо любов, ми переоцінюємо її. В результаті платити за це доводиться нашими стосунками.

Коли ми віримо, що «все, що нам потрібно, це любов», як Леннон, ми схильні ігнорувати фундаментальні цінності: повагу, покірність і відповідальність перед людьми, які необхідно плекати. Зрештою, якщо любов вирішує все, навіщо я повинен втомлювати себе іншими речами – складними речами?

Але якщо, як Резнор, ми віримо, що «любові недостатньо», ми розуміємо, що здорові стосунки вимагають більшого, ніж чисті емоції або високі пристрасті. Ми розуміємо, що є речі, важливіші в нашому житті і в наших стосунках, ніж просто бути закоханими. І успіх наших відносин залежить від більш глибоких і більш важливих цінностей.

Три гірких правди про кохання

Проблема з ідеалізацією в любові в тому, що у нас розвиваються нереальні очікування з приводу того, чим насправді є любов і що вона може зробити для нас. Ці нереальні очікування потім саботують ті самі стосунки, які ми цінуємо в першу чергу. Дозвольте мені проілюструвати:

1. Любов не завжди збігається з сумісністю.

Тільки той факт, що ви закохалися в когось, не означає, що це хороший партнер для вас на довгий термін. Любов – емоційний процес, сумісність – логічний процес. І вони необов’язково переходять одне в одного.
Можна закохатися в людину, яка не ставиться до вас добре, змушує вас відчувати і думати про себе гірше, ніж ви є, не поважає вас настільки, наскільки ви поважаєте її або у якої настільки невпорядковане життя, що вона може зробити так, щоб і ваше пішло шкереберть.

Можна закохатися в ту особу, у котрої інші амбіції або життєві цілі, що суперечать вашим або в ту, чиї філософські переконання чи світогляд вступають в конфлікт з вашим почуттям реальності.

Можна закохатися в того, хто витягає з вас життєві сили і щастя.

Це парадоксально, але факт.

Коли я думаю про всі катастрофічні стосунки, які я зустрічав у людей, що писали мені листи, більшість з них виявилися в такій ситуації через емоції. Вони відчували ту саму горезвісну «іскру» і у них зносило дах. Не важливо, що Він був християнином-алкоголіком, а Вона була наркоманкою-бісексуалкою-некрофілкою. Все одно здавалося, що Це – правильно.

І коли через півроку Вона кидала його лайно на газон, а Він молився Ісусові по 12 разів на день заради її порятунку, вони озирнулися і здивувалися «Де ж все пішло не так?»

Насправді, все пішло не так ще до того, як почалося.

Коли ви зустрічаєтеся і шукаєте партнера, ви повинні керуватися не тільки вашим серцем, а й розумом. Так, ви хочете знайти когось, хто змушує ваше серце тріпотіти, а метеликів в шлунку – співати. Але вам так само потрібно оцінювати людину і те, як вона ставиться до людей, які в неї амбіції і світогляд. Тому що, якщо ви закохаєтесь в людину, яка вам не підходить… ну, як одного разу сказав інструктор з лижного спорту з мультсеріалу South Park, у вас настане поганий час.

2. Любов не вирішує проблеми стосунків

Ми з моєю першою дівчиною були шалено закохані одне в одного. Також ми жили в різних містах, у нас не було грошей, щоб побачитися, наші сім’ї ненавиділи одне одного і ми пройшли через щотижневі напади безглуздих драм і сварок.

І кожного разу, коли ми боролися, на наступний день ми поверталися одне до одного і нагадували собі, що ми божеволіємо одне від одного, що жодна з дрібниць не має значення, тому що ми тааааааак любимо одне одного і, напевно, знайдемо спосіб все вирішити, потрібно тільки трохи почекати. Наша любов змушувала нас відчувати, що ми можемо подолати все, хоча насправді абсолютно нічого не змінювалося.
Як ви розумієте, жодна з проблем не вирішувалася. Сварки повторювалися. Аргументи ставали жорсткішими. Наша нездатність навіть бачити одне одного висіла на наших шиях як ярмо. Ми були занурені в себе до тієї точки, де навіть не могли просто нормально спілкуватися. Ми годинами висіли на телефоні та практично нічого не говорили. Зараз, озираючись назад, я розумію, що надії і не було. Але, тим не менш, це тривало три бісових роки!

Зрештою, любов перемагає все, правда?

Не дивно, що стосунки загорілися і розбилися, як дирижабль Гінденбург, охоплений полум’ям. Розрив був жахливий. І я виніс з цих стосунків великий урок: поки любов змушує вас відчувати себе краще з приводу ваших життєвих проблем, вона не вирішує жодної з них.

Американські гірки емоцій можуть бути п‘янкими, кожна підкорена вершина здається все більш вражаючою, але допоки у нас не з’явиться стабільної твердої опори під ногами, приплив емоцій в кінцевому підсумку змиє все.

3. Любов не завжди варта того, щоб жертвувати собою.

Одна з важливих характеристик любові до когось – ваша здатність думати про цю людину, про її потреби більше, ніж про себе. Але запитання, яке ставлять досить рідко: «Чим ви жертвуєте для іншої людини і чи варте воно того?»

У любовних взаєминах це нормально для обох іноді жертвувати своїми бажаннями, своїми потребами і своїм часом одне заради одного. Я б сказав, що це адекватна і здорова поведінка і саме вона робить стосунки по-справжньому класними.

Але коли справа доходить до шкоди власній повазі, почуттю власної гідності, фізичному стану, амбіціям і життєвій меті тільки заради того, щоб бути з кимось, любов стає проблематичною. Любовні взаємини передбачаються, як доповнення до нашої індивідуальності, а не загроза їй або її заміна.

Якщо ми опиняємося в ситуації, коли ми терпимо неповажне або образливе поводження, то по суті ми робимо наступне: ми дозволяємо нашій любові поглинути нас і майже ліквідувати. Якщо ми не будемо обережні, то залишимося лише в якості оболонки людини, якою колись були.

Тест на дружбу

Одна з порад на тему відносин звучить так: «Ви і ваш партнер повинні бути найкращими друзями». Більшість людей розглядають цю пораду тільки з позитивної сторони: «Мені варто проводити стільки ж часу з партнером, скільки і з найкращим другом», «Мені варто відкрито спілкуватися з партнером, як з найкращим другом», «Мені варто веселитися з партнером так само, як я веселюся з кращим другом».
Але варто подивитися на ситуацію і під негативним кутом: «Чи дозволяєте ви своєму найкращому другові поводитичя так само негативно, як це робить друга половинка?»

Дивно, але коли ми ставимо собі це запитання, в більшості при хворих або залежних стосунках, відповідь буде “ні”.

Я знав одну жінку, яка щойно вийшла заміж. Вона шалено любила свого чоловіка. І вона не помічала факту, що чоловік прохолоджується без роботи протягом року, не проявляє ніякого інтересу до підготовки весілля і часто кидає її заради серфінгу з друзями, а її сім’я і друзі не дуже впевнені в ньому. Незважаючи на все це, вона вийшла за нього заміж.

Але коли емоційне напруження весілля вичерпалося, залишилася реальність. Через рік після укладення шлюбу він так само не працював і смітив в будинку, поки працювала вона, він злився, якщо вона не встигала приготувати вечерю, і все частіше вона скаржилася, що він називає її «зіпсованою» і «грубою». І так, він як і раніше кидав її заради серфінгу зі своїм друзями.

І вона потрапила в цю ситуацію, тому що ігнорувала три гірких правди про кохання, описані вище. Вона ідеалізувала любов. Незважаючи на всі ті сигнали, що він подавав, коли вони зустрічалися, вона вірила, що любов означає сумісність. Але вона не означає. Коли її родина та друзі висловлювали стурбованість з приводу весілля, вона вірила, що любов вирішить всі проблеми. Але цього не сталося. І тепер, коли все скотилося в купу лайна, вона звернулася до друзів за порадою, як вона може пожертвувати собою ще більше, щоб все налагодилося.

А насправді ніяк.

Чому в наших романтичних стосунках ми терпимо поведінку, яку ніколи і нізащо не дозволили б друзям?
Уявіть собі, що ваш найкращий друг переїжджає до вас, смітить в вашому домі, відмовляється шукати роботу, вимагає готувати йому вечері і злиться, і кричить на вас, коли ви скаржитеся. Така дружба закінчиться швидше, ніж кар’єра актриси Періс Хілтон.

Інша ситуація. Дівчина одного чоловіка була настільки ревнивою, що зажадала паролі від усіх його акаунтів і наполягла на тому, щоб супроводжувати його в усіх його поїздках, щоб його не спокусили інші жінки. Його життя було практично під 24-годинним наглядом 7 днів на тиждень. І це було помітно по його самооцінці. Вона не довіряла йому робити що-небудь. Він сам перестав довіряти собі.

І все одно він залишався з нею! Чому? Тому що любив!

Запам’ятайте наступне: Єдиний спосіб отримувати повне задоволення від любові – це знайти в житті щось більш важливе, ніж любов.

Ви можете любити багато різних людей протягом всього вашого життя. Ви можете любити тих, хто хороший для вас, і тих, хто поганий для вас. Ви можете знаходитися в простих любовних стосунках і в складних. Ви можете любити, коли ви молоді і коли ви старі. Любов –   не унікальна. Любов –  не рідкісна.

Любов – не дефіцитний товар.

На відміну від вашої самоповаги. Вашого почуття власної гідності. Вашої здатності довіряти. Ви можете не раз за своє життя виявитися закоханим, але варто вам втратити самоповагу, почуття власної гідності або здатність довіряти, їх буде дуже складно повернути.

Любов – це чудовий досвід. Це один з найбільш вражаючих досвідів, які може запропонувати нам життя. І це те, що кожен повинен відчути і насолодитися ним.

Але, як будь-який досвід, він може бути здоровим і нездоровим. Як будь-який інший досвід, він не повинен визначати вас, вашу ідентичність і життєву мету. Ми не можемо дозволити йому погубити нас. Ми не можемо пожертвувати заради нього нашою особистістю і самооцінкою. Тому що, коли ми робимо це, ми втрачаємо і любов, і себе.

Тому що в житті вам потрібно більше, ніж любов. Любов прекрасна. Любов необхідна. Любов прекрасна. Але одного кохання недостатньо.

Фото з відкритих джерел
Переклад Тутка за матеріалами

Сподобалось?

Ми зібрали 13 домашніх рослин, які приносять максимум користі, але вимагають мінімум турбот

44 геніальних способи очистити всі закутки вашого будинку