10 міфів про манікюр, в які вірить багато жінок. І шкодять здоров’ю своїх нігтів

Коли ми приходимо в салон, ми, звичайно ж, розраховуємо, що з нами працюватимуть професіонали. Однак стається і так, що нам трапляються не зовсім сумлінні фахівці, які припускаються у своїй роботі грубих помилок, які врешті можуть коштувати нам здоров’я. Крім того, нерідко ми й самі набуваємо звичок, про шкідливість яких навіть не здогадуємося.

Ми в Тутка вирішили з’ясувати, які ж поширені факти про гель-лак та обробку нігтів насправді є хибними, а ми даремно вірили у них роками.

Відривати гель від нігтів – безневинна звичка

Коли лак починає відходити від нігтьової пластини, дуже важко встояти перед тим, щоб не почати відколупувати його. Однак робити це категорично небажано, тому що разом з лаком ви здираєте і верхній шар власного нігтя, через що він стане слабким і ламким. Більш того, пошкодженому нігтю може знадобитися більше часу, щоб відрости повністю, у порівнянні зі здоровими нігтями, тож ви однозначно зіткнетеся з негативними наслідками.

Гель-лак може спричинити порушення росту нігтів

Насправді порушення відростання нігтя та його деформацію можуть викликати грубі помилки майстра під час роботи з апаратом. При обробці нігтя дуже важливо не пошкодити лунку та не пропиляти усю пластину. Ви можете зрозуміти, наскільки професійно працює ваш майстер, звернувши увагу на ділянку гель-лаку, коли манікюр відросте. Якщо ви бачите там тонкі рожеві смужки – це надмірне спилювання пластинки, тому варто подумати про зміну салону.

Агресивне спилювання нігтів – це вимушений захід

Якщо ви помічаєте, що майстер використовує занадто грубу пилку, та ще й обробляє нею нігтьову пластину зверху, не варто мовчати, оскільки це зовсім неправильно. У другому випадку це банально стоншує нігті. У першому ж дуже ймовірно, що використовується пилка неправильного ступеня абразивності. Жорстка пилка, яка використовується для зняття гелю-лаку, в жодному разі не повинна і не може використовуватися для натурального нігтя, тому що просто пошкодить його та може призвести до розшарування.

Чим товстіший шар лаку, тим міцніше він триматиметься

Немає жодних доказів того, що товстий шар лаку тримається довше за стандартний. Довговічність манікюру швидше залежить від професіоналізму майстра та якості засобів, якими він користується. Зате мінуси в надто щедрого нанесення покриття є: нігті доведеться сушити значно довше, а поверхня зрештою може виявитися не лиш нерівною, а й швидко відшаруватися та стати пошкодженою.

Домашнє зняття – безпечна практика

Зняття лаку шляхом замочування нігтів в ацетоні шкодить тим, що він поглинається нігтьовою пластиною, а це, своєю чергою, може призвести до зневоднення нігтя, кутикули та шкіри пальців. У гіршому випадку це викличе ламкість нігтів та висип. Використання саме ацетону що у домашніх, що у салонних умовах зумовлено тим, що він працює швидше. Однак на користь свого здоров’я правильніше зняти верхній шар лаку та потім вже замочити пальці в м’якших засобах для зняття.

Кутикулу потрібно зрізати

Кутикула відіграє роль такого собі захисного бар’єра та оберігає нігті від ураження мікробами, тому обрізати її насправді не варто. Натомість краще використовувати засіб для пом’якшення кутикули, який дасть змогу просто обережно відсунути її. Ножиці або кусачки можуть використовуватися хіба що для акуратного видалення задирок.

Якщо пече при сушінні, можна і потерпіти

Відчуття печіння може виникати через різні причини: занадто товстий шар лаку, велика потужність лампи, переточені або витончені нігті та інше. В ідеалі з’ясовувати та усувати причину виникнення неприємних відчуттів має сам майстер. Але якщо він цього не робить, ви все одно у жодному разі не повинні терпіти. Спробуйте сказати про це або ж не соромтеся вийняти руку, почекати, поки неприємні відчуття пройдуть, а потім знову помістити її в лампу.

Через гель-лак нігті стають ламкими

І знову: нігті можуть стати ламкими швидше через неакуратну роботу майстра, ніж через лак. Наприклад, якщо фахівець спилює покриття повністю до натурального нігтя – це погана ознака. Адже таким чином він з більшою ймовірністю зашкодить верхні шари нігтя, через що пластина може стати надзвичайно сприйнятливою до інфекцій, деформуватися і навіть відокремитися від нігтьового ложа. Якщо ви прийшли не для того, щоб повністю зняти покриття, а щоб оновити його, майстру достатньо спиляти нігті, залишивши тонкий шар бази.

“Переношування” манікюру нешкідливе

Попри те, що покриття гель-лаком довготривале, все ж таки варто оновлювати манікюр максимум через 2-3 тижні, щоб не травмувати нігтьове ложе, пластину та кутикулу. Якщо носити його, поки покриття не почне відвалюватися, як уже ішлося в пункті про здирання лаку, це зашкодить верхнім шарам натурального нігтя. А крім того, якщо продовжувати носити лак після того, як він уже почав відходити від нігтя, всередині може початися зростання бактерій, який здатний завдати значної шкоди нігтям.

Нечемно сказати, якщо щось не влаштовує

Ще одна з найпоширеніших помилок відвідувачів салонів краси – це відчуття скутості. Не варто боятися сказати, якщо вас щось не влаштовує. Майстри теж люди, вони можуть не помітити, що занадто захопилися роботою з пилкою, не зрозуміти, що щось пече або щипає, поки ви про це не скажете. А також звертайте увагу на інгредієнти засобів, які контактують з вашою шкірою, і якщо вам не подобається запах тієї чи іншої речовини або ви побоюєтеся отримати напад алергії — сміливо про це кажіть.

Як часто ви заплющували очі чи не звертали уваги на якісь із цих пунктів?