in

10 перевірених способів, як можна позбутися від здуття шлунка

Здуття – це одна із найбільш неприємних проблем зі шлунком, яка відома усім. Людські ознаки цієї неприємності можуть бути різними, але основна з них: відчуття підвищеного тиску в животі. Це може бути пов’язане з багатьма іншими хворобами шлунка, такими як синдром подразненого кишківника, однак відчуття можуть настати після вживання важкої їжі або неправильної дієти.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ми на Тутка постійно намагаємося забезпечити вас найкращими способами збереження вашого здоров’я. Отож, до вашої уваги 10 способів, щоб врятувати себе від здуття живота та дратівливого болю при ньому.

1. Розумне споживання їжі

Ви можете запобігти метеоризму, споживаючи страви повільніше і у менших порціях. Якщо ви звертаєте увагу на те, що ви їсте і є уважними до процесу насичення, це може допомогти вам насолоджуватися їжею, оскільки ваш мозок буде мати час, щоб фактично обробляти те, що ви вкладаєте до рота. Крім того, це зменшить кількість пухирців повітря, які ви проковтнули з їжею, що є найпершою причиною роздутого кишківника. Просто втихомиртеся і насолоджуйся їжею хоч трішки, і вам не доведеться страждати після смачної вечері.

Цей спосіб харчування називається уважним харчуванням. Це означає, що ви повинні думати про свою їжу як про засіб уважного та бережливого відношення до власного організму. Принципово уважне харчування – це споживання їжі без поспіху, так щоб ви могли насолоджуватися нею, приготуванням власних страв, насиченням вашого тіла, а головне, уважне споживання їжі – це повага до тіла та здоров’я.

2. Уникайте їжі, яка спричиняє здуття

Ні, ваша мама не збрехала, коли сказала, що зелені овочі на диво корисні для здоров’я. Капуста та броколі дійсно багаті на поживні речовини, це овочі з високим вмістом волокна, які потрібно їсти, щоб мати сильну травну систему. Однак ці продукти також багаті рафінозою, що є цукром, який може перетравлюватися тільки бактеріями у вашому животі і саме їх бродіння змушує ваш шлунок здуватися.

Але не викидайте всі ці овочі з вікна! Просто спробуйте залишити в раціоні ту кількість, яку ви можете контролювати. Можете ще приготувати їх на парі або проварити, щоб зменшити наявну кількість цукру.

3. Стежте за кількістю спожитої солі

Якщо ваш шлунок надалі страждає від здуття, вам необхідно проконтролювати кількість спожитої солі. Коли ви вживаєте їжу, яка має великий вміст натрію, вашому організму буде важче виводити залишки води, що і спричиняє відчуттю повітряної кульки в животі. Можливо, ви не справляєтесь з перетравленням більшої кількості натрію, ніж рекомендовано американською асоціацією серця (не більше, ніж 1500 мг на день для більшості дорослих).

За кількістю солі важко стежити, адже вона присутня майже у всіх готових продуктах та напівфабрикатах. Якщо ви відчуваєте, що вам потрібна здорова дієта, майже без солі – пийте більше води, так ви зможете вимити її з організму.

4. Харчуйтеся фруктами

Якщо вас втомили солоні продукти – як щодо бананів? Вони запобігають затриманню води в організмі через натрій. Банани багаті на калій та чудово регулюють рівень солі і зменшують здуття живота.

До того, ферменти папайї та ананаса сприяють розщепленню білків у травній системі, що чудово допомагає шлунку перетравлювати їжу. Тому вживайте ці продукти після важкої їжі для зміцнення шлунково-кишкового тракту, це допоможе вам уникнути закрепів та здуття.

5. Пийте чай з м’яти і ромашки

Після вживання важкої їжі вам може захотітися посмакувати чашечкою чаю з м’яти або ромашки. Обидва види напою прославилися своїми розслаблювальними властивостями при спазмах шлунка та відчутті здуття. Ромашковий чай не тільки допомагає при травленні, але також допоможе розслабитись і заспокоїти вас – він відверне увагу від проблем із животом. Додайте м’яту як складник до вашої звичної порції чаю.

6. Вживайте пробіотики

Надіємось, у вашому раціоні є чільне місце для пробіотичного йогурту, адже він – це спосіб позбутися здуття в шлунку за допомогою наявних в ньому живих культур бактерій. Як вам вже, мабуть, відомо, у людському животі мешкають мільйони різноманітних бактерій і деякі з них можуть спричинити утворення надлишкового газу в травному тракті.

Пробіотики служать для внормування виробленого газу та метеоризму, якщо вам не пощастило і ви страждаєте від нього – так підтверджують деякі дослідження. Якщо йогурт занадто кислий для вас, додайте до нього трохи меду чи джему, щоб підсолодити цей корисний смаколик.

7. Обмежте вживання моносахаридів

Цукрові спирти можна знайти у всіх безцукрових продуктах та жуйках, бо вони призначені для підсолодження цієї їжі та вживаються як замінники цукру. Як правило, вони вважаються безпечними, проте можуть викликати певні проблеми у шлунково-кишковому тракті: ці цукри шкодять бактеріям в нижній частині кишківника, ці бактерії перетравлюють їх та вивільняють під час цього надмірну кількість газів.

Радимо вам уникнути споживання цих моносахаридів та внести до раціону природні альтернативи цукру, як от стевію чи з’їсти фрукти замість готових десертів.

8. Масаж живота

Якщо ви переїсте і починаєте відчувати неприємний газ, що піднімається у вашому животі – лягайте на канапу і просіть когось зробити вам невеличкий масаж живота, або і самі зробіть його без чиєїсь допомоги.

Він допоможе їжі рухатися в кишківнику, зняти важкість, надмірний тиск і здуття.

9. Практикуйте йогу

Більшість з нас не дуже підтримують ідею активних тренувань після їжі. Але якщо ви недогледіли і зараз відчуваєте перші симптоми здуття та викиду кислоти (гастроезофагельної рефлюксної хвороби) – не біжіть за аптечкою в цю саму хвилину. П’ятнадцять хвилин заняття йогою можуть бути такими ж дієвими, які і таблетка, а то і набагато кращим засобом.

В йозі існують різні пози, що допоможуть вам полегшити важкість у животі, допоможуть шлунково-кишковому тракту проштовхувати їжу, стимулюючи ваші органи та знімаючи стрес, який частково викликає здуття живота. Ви можете знайти тут найкращі пози.

10. Пийте достатню кількість рідини

І звісно, не забувайте поїти своє тіло. Дійсно, вода – це вирішення багатьох проблем зі здоров’ям, які ви можете відчувати, і однією з них є здуття.

Отже, будьте завжди наповнені водою і ваше тіло буде мати всі необхідні чинники для боротьби з метеоризмом.

Ми сподіваємось, що ці прості, але ефективні способи зменшення здуття живота допоможуть вам насолоджуватися збереженням вашого тіла здоровим.

Переклад Тутка за матеріалами

 

Чим БІЛЬШЕ ми даємо дітям, тим МЕНШЕ вони вміють і хочуть

Як змінюється життя, коли ви починаєте поважати себе