10 відомих продуктів: скільки нам їх потрібно для здорового самопочуття

Ми можемо щодня споживати хліб, яйця, банани та молоко, та забуваємо, скільки ж їх рекомендовано їсти. В гонитві та вітамінами та мінералами ми ризикуємо їх передозувати.

Тутка провів дослідження, скільки ж продуктів нам варто їсти щодня, і наші дані будуть цікавими та корисними для вас.

1. 2 банани на день

Банани забезпечують організм життєво важливими речовинами та клітковиною. З’їдайте два банани як перекус щодня. Фрукт бореться зі здуттям живота, контролює апетит та замінює перероблений цукор. Вчені кажуть, що як сніданок банани не підійдуть: вони швидко наповнять вам енергією, та вона швидко спалиться та ви знову будете голодні.

2. 7 яєць на тиждень

Багато яєць їсти не можна, особливо людям із серцево-судинними хворобами. Дієтологи рекомендують з’їдати по 1 яйцю на день та навіть менше для тих, у кого низький рівень холестерину. Якщо проблем зі здоров’ям немає, 7 яєць на тиждень — ідеальний варіант.

3. 1 чайна ложка солі на день

Дорослим не рекомендовано споживати більше, аніж 6 грамів солі на день — тобто 1 чайну ложку. До цієї кількості входить уся солона їжа: сири, салямі та чипси.

Зверніть увагу, скільки солі ви даєте дітям:

  • Від 1 до 3 років — 2 грами солі на день
  • Від 4 до 6 років — 3 грами солі на день
  • Від 7 до 10 років — 5 грамів солі на день
  • 11 років і більше — 6 грамів солі на день

4. 1,5 столової ложки оливкової олії на день

1,5 столової ложки оливкової олії щодня — прекрасна кількість для здоров’я. Та стежте за тим, в якому стані ви її споживаєте: якщо її готувати за високих температур, вона втрачає свої корисні властивості.

5. 6 чайних ложок цукру кожного дня

Жінкам не рекомендується споживати більше, аніж 6 чайних ложок цукру на день. Для чоловіків ця кількість досягає 9.

Якщо ви щодня випиваєте солодкий напій та не враховуєте кількість калорій у ньому, то за 3 роки ризикуєте набрати до 7 кілограмів.

6. 3 горнятка молока на день

Дієтологи радять дорослим випивати до 3 горнят або 732 грамів молока щодня. Саме так користі для здоров’я буде найбільше. Лише якщо у вас немає непереносності лактози.

7. 3 горнятка чорного чаю

9 різних досліджень довели, що 3 горнятка чорного чаю щодня знижують ризик серцевого нападу. Та уважно підходьте до цього напою: якщо у вас безсоння чи інші індивідуальні особливості, варто відмовитися від чаю (у ньому також багато кофеїну).

8. 4 горнятка чорної кави кожного дня

4 горнятка кави на день або 945 мл — цілком допустима щоденна норма для здорової людини. Якщо ви будете пити стільки кави щодня, у вас зменшиться ризик розвитку будь-якого із захворювань печінки. Та не переборщіть, якщо відчуваєте, що такої кількості вам забагато.

9. 1 апельсин на день

Один апельсин спокійно покриє вашу денну потребу у вітаміні С. Більша кількість призведе до шлункових хвороб, також не бажано споживати апельсини на ніч.

10. 6 скибок хліба щодня

Здорова добова норма хліба вкладається у 6 шматків — 1800-2000 калорій.

Без якої їди чи напою ви не уявляєте свого життя? Чим зазвичай снідаєте?