12 речей, які непомітно завдають шкоди вашому здоров’ю

Кожен день ми користуємося предметами побуту, вибираємо продукти і навіть не підозрюємо, що вони можуть бути небезпечні для здоров’я. А приступаючи до прибирання, іноді зовсім не знаємо, які місця забруднені найбільше.

1. Кухонна раковина

Брудний посуд в мийці із залишками їжі — ідеальне середовище для розмноження небезпечних бактерій, які з раковини легко потрапляють нам на руки, а потім і в їжу. Унітази іноді бувають чистішими кухонних раковин, так як перші ми дезінфікуємо набагато частіше. Тому потрібно хоча б раз на день промивати раковину дезінфікувальним розчином і спускати цей розчин в трубу, де також багато бактерій.

2. Дієтична газована вода

Дієтична газована вода містить цукрозамінники, такі як сахарин, сукралоза і аспартам. У великих кількостях вони здатні порушити імунітет ротової порожнини і знищити корисні бактерії, які мешкають на яснах і грають ключову роль в метаболізмі. Також вони можуть викликати діабет 2-го типу. Тому, вибираючи між дієтичною і звичайною газованою водою, краще віддати перевагу останній.

3. Стара туш і блиск для губ

Лікарі рекомендують використовувати туш не більше 3 місяців після відкриття упаковки. Ми переносимо на слизову оболонку ока безліч бактерій, число яких тільки збільшується з кожним разом, чому сприяють вологе середовище і кімнатна температура. А блиск для губ краще викинути, як тільки з’явиться запах. Зазвичай, це відбувається після 6 місяців використання.

4. Непрозора упаковка

Нерідко виробники пакетованих напоїв або недобросовісні магазини допускають присутність на прилавках неякісної продукції. Щоб уникнути непорозумінь у вигляді цвілі на коробці чи рідини невідомого походження, спочатку налийте напій у склянку, потім переконайтеся, що рідина відповідає заявленій і тільки після пийте.

5. Штори для ванної

В основному всі шторки для ванної зроблені з пластику, який під впливом високих температур і пари виділяє токсичні речовини. Саме тому краще вибирати тканинні штори. І також не забувайте прати їх частіше!

6. Шампунь, що стимулює ріст волосся

Насправді шампуні з вітамінами і шампуні, що стимулюють ріст волосся і перешкоджають їх випаданню, — це не більше, ніж рекламний прийом, що впливає лише на ціну товару, а не на здоров’я шевелюри. Вітаміни не впитуються у волосся і ніяк не впливають на їх стан і ріст, який залежить тільки від гормонального фону і кровообігу. Зверніть увагу на ПАХ (лаурилсульфат натрію і лауретсульфат натрію): вони сильно сушать шкіру голови і чим їх менше, тим краще.

7. Стара зубна щітка

Зубну щітку необхідно міняти кожні 3 місяці при регулярному використанні двічі в день. З часом вона втрачає здатність чистити зуби і накопичує бактерії.

8. Розтягнуті бретелі бюстгальтера

З часом бретелі розтягуються і перестають підтримувати бюст, що загрожує болями в спині або передчасним опущенням грудей. Цей процес прискорює прання в пральній машині, але навіть дбайливий догляд не дозволяє зберегти всі корисні якості речі.

9. Обробні дошки

Обробна дошка — чемпіон за кількістю мікробів, у цьому з нею може посперечатися хіба що губка для миття посуду. В мікротріщинах, які утворюються на поверхні дошки, накопичуються небезпечні бактерії, позбутися яких украй складно. Вибирайте дерев’яні дошки, бажано ялівцеві: в них містяться смоли, які перешкоджають розмноженню бактерій. Або ж обробляйте свої дошки перекисом водню.

10. Лійки для душу

Процвітанню мікроорганізмів в душовій лійці сприяють тепла температура та вода. Якщо ви вибираєте пластикову лійку, бажано, щоб вона була розбірною і її можна було продезінфікувати. Або ж просто міняйте лійки частіше. Проте краще всього використовувати виріб з металу: при температурі він не виділяє токсинів.

11. Придверні килимки

З вулиці в будинок потрапляє велика кількість мікробів, які становлять загрозу для  людей, які там проживають. Не залишайте пакети з продуктами на вході і розпорошуйте дезінфікувальний засіб на килимок раз в тиждень.

12. Пакетовані соки

Пакетований сік містить велику кількість цукру і органічних кислот, які були додані штучно. Наприклад, в одній склянці яблучного соку міститься майже 7 ложок цукру. За складом він майже нічим не відрізняється від солодкої газованої води. Рекомендується розводити такий сік водою (у співвідношенні 1:1) і вживати його не частіше 1 разу в тиждень.

За матеріалами