4 позиції під час сну, найкорисніші для нашого організму

Сон надзвичайно корисний для нашого організму, мозку та імунної системи. І в ньому найважливіша позиція. Вона впливає на якість сну, чи ми прокинемося втомленими чи бадьорими. Якщо вранці ви почуваєтеся розбитими — варто уважно придивитися до звичок під час сну та, можливо, змінити позу. Як і подушку.

Тутка дбає про здоров’я своїх читачів, а здоровий сон для цього — невіддільна основа, тому розповімо про плюси та мінуси кожної позиції уві сні.

1. Поза ембріона

Одна з найбільш популярних, і не дарма. Вона не лише зручна, але й знімає болі з попереку, чудово підходить для вагітних і зменшує хропіння.

2. На боці

Поза на боці схожа до пози ембріона, та ноги не підтягнуті до бороди. Сон на боці у будь-якій своїй формі — притиснувши подушку до живота, тримаючи кулак під вухом тощо — однаково корисні: ви менше хропітимете, зменшиться печія, внормується травлення.

Та варто забувати про мінуси пози на боці: при довгому лежанні на одному боці німіє щока, на якій ви лежите, та плечі. Оберіть для сну саме лівий бік, бо якщо часто спати на правому, посиляться напади печії та ви ризикуєте заробити кислотний рефлюкс.

Якщо часто болить нижня частина спини, під час підкладайте під неї подушку. А ще краще обхопіть подушку колінами: стегна стануть на одному рівні, і біль в нижній частині спини пройде.

3. Сон на спині

Найкраща позиція для сну, корисна для хребта, знімає біль в колінах та стегнах. Увесь організм знаходиться на одному рівні, додатковий тиск на суглоби не чиниться. Для ще кращого ефекту покладіть під коліна подушку.

Звичайно, потенційні мінуси позиції є. Сон на спині протипоказаний тим, хто хропить та для осіб, в яких спостерігаються хронічні болі в спині.

4. На животі

Взагалі не дуже зручна позиція. Знижує ризики апное уві сні та зменшує хропіння, але призводить до болів у шиї та спині. Щоб зменшити біль у спині, підкладіть подушку під низ живота.

В якій ви спите позиції? Чи зміните свої звички сну після прочитання нашої статті?