5 причин, чому ми товстішаємо з роками

Японці — найстрункіша нація в світі — проблем із зайвою вагою не відчувають, причому ні в молодості, ні в старості. Українців також зараховують до струнких націй, але якщо в молодості більшість українських красунь має гарні фігури, то з віком точно така ж більшість набуває зайву вагу. У чому ж справа — в генетиці, образі харчування чи психологічних особливостях нашого організму?

Причина №1: Ми витрачаємо менше енергії

Науково доведено, що кожні 10 років витрата енергії людини зменшується на 10%. Організм сам поступово знижує активність: сповільнюється обмін речовин, кровообіг, дихання. Саме це одна з основних природних причин, за якою люди набирають вагу з роками. Цей фактор однаково впливає як на чоловіків, так і жінок.

Причина №2: Зміна гормонального фону

Гормональні зміни стосуються насамперед прекрасної статі. Як правило, цифра на вазі виростає під час вагітності й коли жінка починає годувати грудьми. Організм починає набирати “про запас”. Особливо потерпають від цього жінки, схильні до повноти. Такий же ризик зберігається при настанні клімаксу — тут і чоловіки теж страждають.

Причина №3: Психологічна

В молодості набагато більше умов для підтримання високого тонусу. До 30 років потрібно багато чого встигнути: навчання, кар’єра, сім’я, багато інтересів. Природно, рівень енерговитрат в цьому віці вищий. Чим старшими ми стаємо, тим більше рутинним стає наше життя. Падає тонус, життєва і фізична активність. Іноді через переживання або важкі життєві обставини люди починають шукати розраду в їжі.

Причина №4: Генетика

Не будемо сперечатися — генетика річ уперта. Якщо б ви тільки знали, наприклад, які зусилля прикладає Джессіка Альба, щоб завжди залишатися у формі, адже в її родині страждають від повноти. А взагалі, навіть найздоровіші люди запрограмовані на вікову надбавку у вазі. В молодості ми худнемо від стресів (організм справляється з адреналіном сам), а після 35 починає виробляти той самий інсулін, який відкладається в жир.

Причина №5: Дієти

Немає, мабуть, такої людини, особливо це стосується жінок, яка би хоч раз у житті не вдавалася до допомоги дієт. Але завзяті «дієтчиці» і «дієтчикі» самі риють собі яму. Врешті-решт організм виробляє програму, за якою він починає запасати під час дієт жир. Тому що це для нього сильний стрес. Він також уповільнює обмінні процеси майже наполовину (звичайно, він же живе в режимі економії!). А після закінчення дієти не встигає перебудуватися назад і зайву енергію переводить в “запаси”.

Що робити?

1. Перш за все, зрозуміти, що потрібен систематичний підхід і ревізія харчування. З роками ви повинні їсти менше жирного, а більше приділяти увагу овочам і складним вуглеводам.

2. Їсти повільно. Причому з молодих років. Японці з’ясували, що ті, хто повільно пережовує їжу, навіть через 20 років мають всі шанси зберегти свою вагу. Їжа засвоюється краще, і до того, як мозок дає команду про насичення, ви з’їсте менше!

3. Правильно підбирати фізичну активність. З віком інтенсивність навантажень повинна знижуватися, інакше ви будете тільки втомлюватися і збільшувати апетит. Набагато більшу роль грає регулярність і підтримка м’язів в тонусі. Натреновані м’язи споживають набагато більше енергії, ніж мляві.

4. Пережити кризу середнього віку і не старіти душею. Ви здивуєтеся, але це працює! Захоплення, хобі, активний ритм життя і хороший душевний настрій підтримують нас у формі.

5. Правильні харчові звички. Привчіть себе повноцінно снідати і легко вечеряти і несіть це через роки. Адже ритми і добові кола організму однакові, що у 20, що в 50 років.

6. Хороша спадковість. Тут важко придбати щось, крім того, що вже дала природа. АЛЕ! Знайте, що навіть худенька має всі шанси погладшати, якщо почне собі потурати. Все тому, що жирові клітини, які виростив організм, коли набрав вагу, нікуди не діваються. Вони тільки можуть бути порожніми або повними. Ось чому, якщо ви мали проблеми з вагою, але привели себе в норму, потрібно стежити за тенденціями організму з подвоєною увагою.

7. З тієї ж причини на збільшення ваги з віком впливає кількість набраного жиру під час вагітності. Ті, хто стежить за собою і не дозволяє собі сильно гладшати, мають більше шансів зберегти струнку фігуру до самої старості.

За матеріалами