6 знайомих усім ситуацій, які насправді небезпечні для життя

Всі ми живемо звичним життям і не особливо замислюємося про те, що неприємності можуть трапитися буквально на порожньому місці.

Тутка розповідає про невеликі запобіжні заходи, які не потребують особливих зусиль, але при цьому допоможуть уникнути серйозної небезпеки.

1. Вживання домашніх консервів

У деяких продуктах «кустарного» виготовлення — ковбасі, солоній і копченій рибі, соліннях і консервах — може міститися ботулотоксин. Він викликає ботулізм — небезпечне інфекційно-токсичне захворювання. Бактерії ботулізму зазвичай знаходяться в грунті, а з нього потрапляють в кишечник тварин, птахів і риб. Все, що забруднене землею і вмістом кишечника тварин, — м’ясо, риба, гриби, овочі, фрукти і ягоди — потенційно небезпечно.

Особливо активно паличка ботулізму накопичує токсин в сприятливих для неї умовах — там, де немає кисню: вакуумна упаковка, консерви, в’ялені та копчені продукти з скоринкою.

Ботулотоксин — потужна отрута, але вона легко руйнується під впливом температури. Консервовану їжу перед вживанням краще прокип’ятити, протушкувати або хоча б нагріти до 40-50 градусів.

2. Оплата покупок готівкою

На паперових банкнотах мешкає безліч вірусів і бактерій, в тому числі збудники туберкульозу, пневмонії, гепатиту, сальмонельозу, дизентерії та грипу. З-за швидкої передачі грошей від одного власника до іншого на одній банкноті можуть мешкати 10-30 тис. мікробів. І хоча гроші іноді обробляють озоном або ультрафіолетом, після контакту з купюрами руки потрібно ретельно мити.

3. «Обійми» з домашнім вихованцем

Твердження про те, що собача слина чистіше людської, — міф. Собаки частенько обнюхують різні відходи і екскременти, тому на їх морді багато вірусів і бактерій. Через кішок і собак передається лишай, золотистий стафілокок і бактерія Сapnocytophaga сanimorsus, яка викликає у людей тяжкі захворювання — від сепсису до пневмонії.

Не дозволяйте тваринам облизувати вас, мийте руки після контакту з ними і ретельно обробляйте подряпини.

4. Змішування чистячих засобів

При прибиранні ми часто використовуємо сильні хімічні речовини. Намагаючись відтерти стійкі забруднення може здатися, що змішавши кілька чистячих засобів буде ще ефективніше. Але такі суміші, вступивши в хімічну реакцію, виділяють стільки токсичних газів, що це може призвести до сильного хімічного отруєння. Особливо небезпечно змішувати хлорний відбілювач з чимось, крім чистої води.

Уникайте експериментів з миючими речовинами, не дозволяйте їм потрапляти в очі, на шкіру і легені. Використовуйте маску та гумові рукавички. Розташовуйте побутову хімію в недоступному для дітей місці.

5. Приготування їжі в пошкодженому посуді

Антипригарний посуд зі сколами і пошкодженнями може виділяти токсичні речовини. Навіть якщо посуд не пошкоджений, при сильному нагріванні покриття виділяє хімічні сполуки, які провокують різні хвороби, в тому числі рак.

Не нагрівайте антипригарний посуд вище 260 градусів, а також користуйтеся каструлями і сковорідками акуратно, щоб не пошкодити: не наливайте холодну воду в розігрітий посуд і дочекайтеся його повного остигання, перш ніж мити.

6. Посиденьки біля каміна

Вогонь, що горить у каміні, може виділяти чадний газ, яким можна отруїтися. Цей газ не має запаху, його не можна побачити або відчути.

Переконайтеся, що з вентиляцією приміщення все в порядку, не спіть при палаючому каміні і по можливості встановіть детектор чадного газу.

За матеріалами