7 неочікуваних моментів, котрі здатні зруйнувати ваш режим сну

До 30% населення планети страждає на хронічне безсоння, а кількість тих, які приймають снодійні, постійно зростає, і вона не залежить ні від віку, ні від способу життя. Здається дивним, чому все ж не вдається заснути, навіть якщо вже налаштував свій режим сну? А диявол, як то кажуть, ховається в дрібницях.

Тутка назве імовірні причини, які заважають нам добре відпочити вночі.

1. Синтетична постільна білизна

Білизна з натуральних матеріалів прохолодніша, вона легше дихає. Як і краще поглинає вологу. Синтетичні вироби, навпаки, утримують вологу на поверхні — тому ми так рясно пітніємо вночі. Ви всю ніч крутитеся, не можете заснути, іноді ж синтетичні тканини спричиняють подразнення шкіри.

2. Ефірні олії

Якщо декотрі ефірні олії (як от лаванда), допомагають розслабитися, то інші чинять прямо протилежний ефект. Від олії цитруса ви не заснете, а якщо ви любите розприскувати ці засоби на подушку — ризикуєте заробити хімічні опіки. Порушення сну веде також до гормонального дисбалансу.

3. Проблеми зі щитоподібною залозою

Люди, які мають проблеми зі щитоподібною залозою, страждають від раптової зупинки дихання уві сні. За ним тягнуться нескінченні нічні прокидання, тож вранці ви почуватиметеся розбитими й втомленими. Порушення функцій щитоподібної залози веде до зрушення добових ритмів.

4. Нестача магнію

Магній — елемент, визначальний для якості сну. Без нього відпочити буде складно. До слова, спазми литкових м’язів стаються саме за нестачі магнію. Тому при безсонні не забудьте проконсультуватися з лікарем та почати приймати магній.

5. Вазони

З вазонами у спальній треба бути обережними, бо декотрі їх види для людей можуть бути отруйними. Якщо ви хворієте на астму — через кімнатні рослини певних видів стан може загостритися. Додамо, що волога та бактерії з ґрунту теж впливають на якісний сон.

6. Синдром неспокійних ніг

Характеризується больовими відчуттями в литкових м’язах, бажанням постійно тримати їх високо. Людина прокидається з болями, ноги ніби “викручує”, стискає тощо. Найчастіше турбує людей, старших за 50 років.

7. Спите з увімкненим обігрівачем

На вечір температура тіла дещо знижується, чим воно сигналізує про те, що час готуватися до сну. Та якщо в кімнаті дуже тепло, стає значно важче заснути. А ще радіатори продукують оксид вуглецю — у великих кількостях він руйнує наше здоров’я.

А які причини порушення сну можете вказати ви? Як ви їх розв’язали?