7 простих способів зміцнити здоров’я щитовидної залози

У багатьох людей не діагностовано гіпотиреоз, але їх щитовидна залоза ослаблена. Це може призводити до різних проблем зі здоров’ям, наприклад, нервозності, втоми або хрипів в горлі.

Якщо ви не знаєте точно, в якому стані знаходиться ваша щитовидна залоза, вам може стати в пригоді знання найпростіших симптомів гіпотиреозу або ослабленої щитовидної залози:

  • різкі коливання ваги і складності зі схудненням;
  • сухість шкіри і волосся, крихкість нігтів;
  • зміни настрою;
  • втома;
  • хрипкий голос;
  • нервозність і занепокоєння;
  • запор;
  • постійний озноб.

Це найбільш характерні симптоми, якими супроводжується ослабленість щитовидної залози. Також вона може супроводжуватися випаданням волосся на зовнішній частині брів.

Якщо ви страждаєте від деяких з цих симптомів, спробуйте зміцнити свою щитовидну залозу за допомогою наступних простих порад.

1. Відновіть мінеральний баланс організму за допомогою водоростей

Основний поживний елемент, який потрібен для підтримки нашої щитовидної залози в нормі, – це йод. Щоб забезпечити достатню кількість йоду в організмі і при цьому не перевищити його зміст, досить ввести в свій раціон морські водорості.

Кращі водорості, які потрібно ввести в свій раціон, – це ламінарія або комбу, які відмінно підходять для приготування страв з тушкованого м’яса і овочів. Готуйте їх хоча б протягом 20 хвилин, так як вони досить тверді.

Існує безліч вітамінних добавок на основі морських водоростей, але ми не рекомендуємо вам приймати їх без припису лікаря.

2. Виконуйте вправи середньої інтенсивності

Люди з ослабленою щитовидною залозою часто відчувають втому і озноб через дуже повільний обмін речовин.

Щоб активізувати його і стимулювати організм в цілому, найкраще виконувати вправи середньої інтенсивності 2-3 рази в тиждень.

Занадто повільні вправи не дозволять нам досягти бажаного результату, тому ми рекомендуємо вам віддавати перевагу коротким інтенсивним навантаженням, які змусять вас глибоко дихати і стимулюють потовиділення.

3. Приймайте холодний душ

Холодна вода – це ще один спосіб підтримувати щитовидну залозу в нормальному стані, оскільки вона дозволяє стимулювати організм, особливо, у тих людей, які постійно мерзнуть.

Намагайтеся вводити зміни поступово. Перші рази приймайте душ як зазвичай, але в останні кілька секунд ввімкніть холодну воду, облийте ноги і поступово підійматися вище.

Ви також можете перемикати температуру води під час прийому душу.

4. Вибирайте необроблену їжу

Один з найбільш шкідливих факторів для щитовидної залози – це оброблені продукти, напівфабрикати або швидкоїжа. Це пов’язано з методом приготування, низькою якістю інгредієнтів і великою кількістю хімічних добавок.

Найбільше користі приносять натуральні екологічні продукти, які можна їсти сирими або готувати вдома. Спробуй пити соки з фруктів і овочів, їсти салати, насіння і горіхи, бобові і т.д.

5. Уникайте контактів з токсичними речовинами

 

Токсини послаблюють імунну систему в деяких частинах організму, особливо, щитовидну залозу.

Крім шкідливих продуктів харчування, які ми згадали вище, токсини також містяться в миючих засобах і косметиці, електромагнітних хвилях технічного обладнання, тютюні, забрудненій воді і повітрі і т.д.

Постарайтеся дотримуватися максимально здорового і екологічного способу життя.

6. Відкрийте для себе прянощі

Додаючи різні пікантні прянощі в наші продукти харчування, ми підтримуємо своє здоров’я, особливо, це стосується імбиру і кайєнського перцю.

Почніть з додавання невеликих пучків прянощів в рагу, супи і настоянки, щоб призвичаїти шлунок, і поступово збільшуйте їх кількість.

Ці спеції допоможуть нам активізувати щитовидну залозу, скинути вагу і позбутися від зайвих калорій.

7. Бережіть горло

Щитовидна залоза розташована в центрі шиї – в гортані і ця частина нашого тіла відповідає за наш голос. З психологічної точки зору, вона допомагає нам висловлювати наші відчуття.

Щоб зміцнити здоров’я щитовидної залози, спробуйте практикувати розслаблення або медитацію, співаючи звук «е».

За матеріалами