9 неймовірних причин їсти селеру щодня

Напевно, ви звикли використовувати селеру в суміші з іншими овочами, не замислюючись про те, наскільки вона корисна для здоров’я сама по собі.

Вона здавна застосовується в народній медицині як засіб для пониження тиску, також селера володіє безліччю корисних властивостей.

Сучасні дослідження свідчать, що антиоксидантні та протизапальні властивості селери нормалізують тиск, знижують рівень холестерину і запобігають серцево-судинним захворюванням.

Фахівці кажуть, що треба використовувати саме стебла селери — у них найбільше корисних речовин.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Ось 10 причин полюбити цей чудовий овоч:

1. Вона знімає запалення

Якщо у вас болять і запалюються суглоби, цей овоч прийде вам на допомогу. Він містить багато поліфенолів і антиоксидантів. Крім того, хворі астмою також кажуть, що їм допомагає зелень селери.

2. Вона позбавляє від шкідливого холестерину

Це відбувається завдяки вмісту в селері речовин, які знижують рівень шкідливого холестерину. Доведено, що всього 2 стебла в день знижують ЛПНЩ на 7%.

3. Вона покращує травлення.

Оскільки селера містить достатньо води та нерозчинної клітковини, вона помітно покращує травлення. А ще лікарі кажуть, що це найкращий сечогінний засіб, який допомагає очистити організм від шлаків.

4. Вона знижує тиск.

Завдяки вмісту активних речовин під назвою фталіди селера мінімум на 14% стимулює кровообіг. Регулярне вживання селери також знижує рівень гормонів стресу в крові.

5. Вона допомагає схуднути.

Один стебло селери містить всього 10 калорій, решта — в основному вода. Так що можна втамовувати нею голод, не споживаючи зайвих калорій.

6. Вона знижує стрес.

100 мг селери містять до 11 мг магнію. А магній, як ми знаємо, чудово знижує стрес. Це не все: в селері також повно ефірних олій, так що регулярне вживання цього овоча в їжу розслабить ваші нерви і нормалізує сон.

7. Вона відновлює лужний баланс.

Запобігаючи надмірному окисленню організму, селера підтримує здоровий рівень pH.

8. Вона посилює лібідо.

Селера суттєво покращить ваше статеве життя завдяки вмісту двох ключових сексуальних феромонів: андростерона і андростенона. В результаті ваш сексуальний потяг зросте.

9. Вона захищає від раку.

Ряд досліджень свідчить, що селера може уповільнити зростання раку молочної залози, а також зупинити зростання ракових клітин в підшлунковій залозі й товстій кишці. Це відбувається завдяки флавоноїду лютеоліну.

Можливі протипоказання.

Кожний лікарський засіб приносить користь організму, якщо вживати його в міру. Якщо не жодних медичних протипоказань, то норма споживання селери в день повинна бути не більше 200 г. Незважаючи на те, що ця рослина сприяє чудовому виведенню каменів з нирок, якщо у людини вони хворі, то щоденна порція повинна складати
100 г.

Обережності у прийнятті селери повинні дотримуватися люди з виразкою шлунку та гастритом. В таких випадках перед прийомом цього продукту необхідно порадитися з лікарем.

У разі надмірного вживання селери можливе виникнення розладів травлення.

Деякі вчені доводять, що селера може зменшити в жіночому організмі вироблення грудного молока, а також її не рекомендують вводити в їжу при вагітності, оскільки вона може викликати виникнення алергічної реакції у малюка. Отже, жінці в період годування грудьми краще видалити зі свого раціону цю рослину.

За матеріалами