9 щоденних звичок, через які руйнується хребет

Проблеми з хребтом стали справжньою чумою XXI століття, а причина їх сидячий спосіб життя і наші гаджети. Причин поганої постави і хронічного болю може бути багато, але вчені виділили окремо ті, які ми провокуємо самі.

Наприклад, чи знаєте ви, що нелюба робота – серйозна причина хронічного болю в спині? Відсутність відпочинку теж погано впливає на поставу.

ТУТКА в TELEGRAM – не пропустіть найцікавіше

Тутка розповість вам про найпоширеніші звички, які призводять до хронічного болю в спині, на думку вчених.

Нелюба робота

Вчені з Австралії довели, що болі в спині частіше переслідують тих працівників, які відчувають себе нещасними на робочому місці. При цьому не було виявлено фізіологічних проблем, біль в спині мав лише психологічний характер.

Відсутність відпочинку

Багато з нас не звертають уваги на перші дзвіночки – незначну біль в спині. Проте дуже важливо, щоб ви відпочивали щоразу, коли починаєте відчувати дискомфорт в спині.

Звичайно ж, не завжди в той момент ви зможете дозволити собі розслабитися. Але дуже важливо не забути відпочити, коли вільна хвилинка все-таки знайдеться. Навіть якщо до того моменту спина вже не болить.

Щоб знизити напруження м’язів спини, досить лягти, піднявши ноги за допомогою подушок.

Неправильне взуття

Зменшіть навантаження на ноги: вибирайте якісне взуття, оскільки біль в спині може бути викликаний неякісним або незручним взуттям. Якщо ви віддаєте перевагу кедам, кросівкам або носите черевики в холодний сезон – надягайте шкарпетки, щоб зменшити тертя і звести до мінімуму дискомфорт в ногах.

Куріння

Куріння – небезпечна звичка сама по собі. Але крім усього іншого, воно може стати причиною болю в спині, тому що нікотин порушує нормальний кровотік, що йде до хребта.

Розумове напруження

Іноді розум, що надто напружено працює, може призводити до того, що ви відчуваєте біль в спині.

Спробуйте відволіктися від складної роботи і важких думок. Дайте собі час на відпочинок: ви можете зайнятися спортом або подивитися фільм, щоб забути про проблеми, що викликають стрес. Вміння перемикати думки може полегшити вам біль в спині.

Порушення добового ритму

Дослідники виявили, що стан клітин міжхребцевих дисків безпосередньо залежить від того, наскільки стабільний у вас добовий ритм.

Вчені припустили, що коли наш добовий ритм порушується (через вік, хронічне безсоння або нічні зміни), ці клітини починають гірше функціонувати, що потім призводить до хронічного запалення і робить нас більш схильними до розвитку болю в попереку і дегенерації міжхребцевих дисків.

Інші дослідження виявили, що деякі природні протизапальні хімічні речовини нашого організму найбільш ефективно вивільняються в денний час.

Тому, щоб впоратися зі старінням хребта, необхідно постійно дотримуватися такого графіка, який не перетворює нас на зомбі посеред робочого дня.

Наші мобільні телефони

Нове дослідження переконує, що просте написання текстового повідомлення може додати до 20 кг тиску на хребет людини. Тільки подумайте: плюс 20 кг просто через те, що ви набираєте повідомлення!

Постійне використання телефонів призводить до втрати природної кривої шийного відділу хребта і зростаючого навантаженням на цей відділ, особливо у підлітків.

Вчені підрахували, що люди використовують мобільні пристрої приблизно 2-4 години на день, що означає, що наші шиї залишаються зігнутими протягом 700 -1 400 годин на рік.

А це означає, що скоро у хірургів з’явиться набагато більше пацієнтів, особливо серед підлітків, адже постійне неправильне положення призводить до серйозного і хронічного викривлення хребта. Тобто в якийсь момент ви просто зрозумієте, що вже не можете розігнутися і випрямити спину – і все це через мобільний телефон!

Звичайно ж, ми не можемо відмовитися від технологій, які роблять наше життя простішим. Але ми можемо спостерігати за тим, в якому стані перебуває наше тіло. Досить контролювати, щоб ви самі не сиділи, згорбившись над телефоном і хребет скаже вам спасибі.

Робота на ногах

Ми всі чули про те, що сидіти занадто довго шкідливо. Але необхідність постійно стояти може бути настільки ж шкідливою для здоров’я. Всього тільки поза, в якій ви стоїте, може створити величезний вплив на стан шиї, спини і плечей. Неправильна поза може мати серйозний негативний вплив на стан вашого хребта, аж до хронічних болей і серйозних викривлень.

М’язам і суглобам потрібна певна гнучкість для підтримки здоров’я, а погана постава є однією з перших ознак того, що ви щось робите не так. Як правило, погане положення голови і плечей вказує на брак контролю над верхньою частиною тіла. Це призводить до викривлень і змушує тіло компенсувати цю неправильну позу під час руху, наслідком чого стане ще більший стрес для організму.

Щоб уникнути виникнення поганої постави, ми повинні стояти, ходити, сидіти і лежати в положенні, яке викликає найменше напруження в м’язах і зв’язках, що підтримують хребет, особливо під час руху і занять спортом.

Ми уникаємо руху, щоб не стимулювати біль в спині

Не бійтеся спорту, в тому числі такого, який вимагає гнучкості хребта (як йога). Важливо продовжувати рухатися. М’язи, які знаходяться в спазмі через біль, розслаблюються, коли м’яко переміщуються і розтягуються. Поступово збільшуйте кількість вправ і їх складність та продовжуйте активно рухатися.

Переклад Тутка за матеріалами