9 способів доглядати за волоссям на тілі, щоб шкіра була гладенькою, як у рекламі

Наявність волосся на тілі — явище абсолютно нормальне, але не вписується в більшість стандартів краси. Перші згадки про депіляцію відносять нас до часів Стародавнього Єгипту — тоді небажане волосся видаляли за допомогою цукрової пасти. Відтоді косметологія суттєво вийшла вперед, але волосся на тілі, як і давно, завдає незручностей багатьом з нас.

Тутка вирішив кинути виклик проблемі небажаного волосся і знайшов кілька хитрощів, які можуть перевернути ваше уявлення про ритуали особистого догляду.

Від врослого волосся допомагає позбутися кислотний пілінг

Після гоління та інших видів депіляції часто виникає неприємний побічний ефект — волосся, що вросло. Воно з’являється, коли фолікул виявляється заблокований змертвілими клітинами шкіри, і волосся не може пробитися назовні. Щоб полегшити йому шлях, дерматологи рекомендують використовувати засоби для догляду з кислотами. Вони м’яко розчиняють верхні шари епідермісу, допомагаючи волоссю рости в потрібному напрямку. До того ж кислотні пілінги забирають пігментні плями, які можуть виникнути через вросле волосся.

Можна м’яко підготувати шкіру до депіляції за допомогою ензимної пудри

Чудесною альтернативою для тих, хто з тих чи інших причин не може використовувати кислотні пілінги, стане ензимна пудра. Вона поєднує в собі активні ферменти, які природним чином руйнують відмерлі клітини шкіри, і частинки, що відлущують, які допомагають їх видаляти. Після такого догляду ймовірність виникнення врослого волосся зводиться до мінімуму.

Можна знизити болючі відчуття від епіляції, якщо робити процедуру в певні дні циклу

Жіночий організм по-різному реагує на біль у різні періоди менструального циклу. Особливо чутливі дні — незадовго до та під час місячних. Це — найнесприятливіший час для епіляції. Краще проводити процедуру у фолікулярну фазу, незабаром після закінчення кровотечі.

Курс епіляції світлом варто починати восени

Епіляція світлом (фото- або лазерна) — один із найнадійніших способів видалення небажаного волосся. Нею можна позбутися його терміном від 2 до 6 років. Щоправда, щоб отримати такий результат, знадобиться курс із 4–6 процедур. Сеанси лазерної епіляції рекомендують проводити з інтервалом 6 тижнів. Отже, боротьба з непотрібним волоссям на тілі забере приблизно 9 місяців. Якщо почати курс влітку, можна пошкодувати про своє рішення. Шкіра, оброблена лазером, особливо чутлива до сонця, отже, зростає ризик пігментних плям. Ті ж, хто стартує восени, роблять все правильно. Можна встигнути якраз до спекотного сезону.

Темне волосся-пушок можна фарбувати, а не видаляти

Поруч з депіляцією та епіляцією можна боротися з небажаним волоссям за допомогою фарбування. Такий спосіб найкраще підходить для освітлення “пушка” на обличчі або на руках. А ефект від нього триває до 2 тижнів.

За волоссям на тілі варто доглядати за допомогою спеціальної косметики

Немає нічого поганого в тому, щоб мати волосся на тілі: воно росте у всіх. І багато знаменитостей вже давно намагаються популяризувати відмову від депіляції. Тому прогресивні бренди розробили спеціальні засоби для догляду, які допомагають зволожувати й кондиціонувати волосся, роблячи його блискучим і шовковим.

Відомий лише один спосіб, як назавжди забути про небажане волосся

Серед численних способів епіляції лише один може назавжди врятувати від небажаного волосся — електроліз. Лазерна епіляція, звичайно, теж дасть тривалий ефект, але для її підтримання можуть потрібні додаткові процедури. Ще одна перевага електроепіляції в тому, що її можна використовувати для боротьби з будь-яким волоссям, навіть дуже світлим. Але важливо не забувати про протипоказання та перед візитом до майстра проконсультуватися з фахівцем.

Змінні блоки на бритві радять оновлювати після кожних 10 використань

Леза побутових бритв роблять із мартенситної нержавіючої сталі — загартованого металу, який також використовується для виготовлення хірургічних інструментів, гайкових ключів та столових приборів. Але, попри свою довговічність, вони швидко зношуються, взаємодіючи з волоссям. І навіть найгостріша та надійна бритва стає далеко не такою ефективною вже після 5–10 використань.

Для догляду за чутливою шкірою можна використовувати олійку для гоління

Близько 50% жінок і майже 40% чоловіків вважають, що вони мають чутливу шкіру, яка гостро реагує на різні косметичні маніпуляції, у тому числі на гоління. Щоб допомогти їм не зазнавати дискомфорту, інноваційні компанії розробили спеціальні олії для гоління, які пом’якшують щетину та роблять її більш податливою для лез бритви, а також створюють захисний бар’єр на шкірі.

А якими лайфхаками для боротьби з небажаним волоссям користуєтеся ви?